Jump to content
IGNORED

now playing 2nd coming


luba

Recommended Posts

18 hours ago, ultra plasticni said:

 

Ovde nesto petljao Stevan Albini?

Da mi nisi rekao, ne bih ni primetio.

Sada kada znam, može se zvuk albuma koji je na toplijoj i tamnijoj strani sa onako zaobljenim i nešto dužim basom dovesti u vezu sa radovima SA. Teško je utvrditi uzročno-posledične veze, a obzirom da su Fire! ovde skroz ogoljeni u bazičnoj postavi (saks, bas, bubanj) izbor producenta/snimetalja čini se prirodnim. Prvi utisci su da je album nešto mirniji (za Fire! standarde), što obično znači da vremenom postaje zanimljiviji.

 

N.pl: V.A. - Vollmond (Fullmoon) - Music From The Dance Theatre Of Pina Bausch

  • +1 1
Link to comment
20 minutes ago, Papovac said:

 

ja nemam... vec 25+ godina cuvam kasetofon samo zbog 20ak kaseta sa domacom muzikom.

u beogradu je razne darkvude digitalizovao jos tada sasa markovic, aka covek senka.

cd romovi su kostali vise od originalnih diskova.

 

ovo na A strani su snimci sa zelim jahati do ekstaze (prve 2 pesme), koji i na vinilu zvuce lose, + nesto sto je tada kruzilo pod imenom "ritam se ritam sesns"

 

zivi snimci su neki probir sa dva koncerta, n-ta generacija kasete, nije tehnicki bas impresivno... nivo losijih zivih the fall butlega

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, kurdi said:

u beogradu je razne darkvude digitalizovao jos tada sasa markovic, aka covek senka.

cd romovi su kostali vise od originalnih diskova.

 

ovo na A strani su snimci sa zelim jahati do ekstaze (prve 2 pesme), koji i na vinilu zvuce lose, + nesto sto je tada kruzilo pod imenom "ritam se ritam sesns"

 

Jedna ili dve kasete sa tim ranim live snimcima su kod mene. Nas zajednički drugar Pedja mi je to davno dao da digitalizujem, ali problem je u glumicama na deku. Rani Darkwoodi dok je Miladin bio za bubnjevima su neprevazidjeni. Drago mi je sto sam ih tada gledao. Isto kao i Obojeni u vreme pre i oko prva dva albuma.

Edited by wayfaring stranger
  • +1 2
Link to comment

sad sam krenuo da preslusavam sve dd kasete, trenutno ide svet racunara....

 

ne znam uopste za koji je to film ova filmska muzika, ali to su studijski snimci (skoro sve instrumentali) koji niakad nisu objavljeni?

demo za u nedogled sadrzi nedaleko odavde?

sve sam to pozaboravljao...

 

image.thumb.jpeg.499ae399040fc07fb22c7229e4d2e5cd.jpeg

  • +1 2
Link to comment

Nije objavljeno. Imali su objavljen samo Trainspotting, koji je bio za pozorište.

Ovo ostalo, dakle, nije objavljeno i moglo je negde 1997/8 da se nabavi i na CD-u kod jednog lokalnog pirata. No, ja sam odlagao kupovinu i nikad nisam došao u posed tih snimaka i koncerata. Bilo je i snimaka kasnijih koncerata u ponudi, ako se dobro sećam.

Postojao je i radijski singl™ "Smak" iz 1995.

 

Ima ovo online.

 

Edited by Malkmus
  • +1 1
Link to comment
On 28. 2. 2024. at 0:42, kurdi said:

ja nemam... vec 25+ godina cuvam kasetofon samo zbog 20ak kaseta sa domacom muzikom.

u beogradu je razne darkvude digitalizovao jos tada sasa markovic, aka covek senka.

cd romovi su kostali vise od originalnih diskova.

 

ovo na A strani su snimci sa zelim jahati do ekstaze (prve 2 pesme), koji i na vinilu zvuce lose, + nesto sto je tada kruzilo pod imenom "ritam se ritam sesns"

 

zivi snimci su neki probir sa dva koncerta, n-ta generacija kasete, nije tehnicki bas impresivno... nivo losijih zivih the fall butlega

S novim Renaultom 5 vraća se i kasetofon

241042-renault%20k%201.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...