Jump to content
IGNORED

now playing 2nd coming


luba

Recommended Posts

1 hour ago, alamo said:


to bi bila jedna genijalnost, ali pristajem samo ako to radimo kao zajednički "projekat" :)

 

zajedno s kim? :unsure:

 

1 hour ago, Lancia said:

''projekat'' me uvek asocira na najavu nove ploce neke turbo-folk zvezde, mozda ne bi bilo lose da uradite verziju in c sa narodnjacima - pare da namlatite :rolleyes:

samo na pare misliš, zabole te za umetnost :cry:

Link to comment
2 minutes ago, beyoncé said:

samo na pare misliš, zabole te za umetnost :cry:

Xaxa, mene pare zaobilaze ceo zivot, mogu makar da mislim na njih¿ :D svidja mi se in c u svakoj formi, afro beat je prva liga :)

  • Wub 1
Link to comment

Jeste Lancia, zato je stavljeno "" da se ogradim od gastosa i njihovog poimanja crno-belog sveta :*

b, ako zaista želiš da se ovo uradi, hajde! Osmislimo koncept, ko i kako (i gde), tvoja je ideja i tako treba i da ostane - znači radimo zajedno.

  • Wub 1
Link to comment
3 minutes ago, alamo said:

Jeste Lancia, zato je stavljeno "" da se ogradim od gastosa i njihovog poimanja crno-belog sveta :*

 

:lolol: Obozavam ljude sa smislom za zezanje. Jesi ti to mene sad uvredio, svega ti :)?¿

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, alamo said:

Jeste Lancia, zato je stavljeno "" da se ogradim od gastosa i njihovog poimanja crno-belog sveta :*

b, ako zaista želiš da se ovo uradi, hajde! Osmislimo koncept, ko i kako (i gde), tvoja je ideja i tako treba i da ostane - znači radimo zajedno.

 

ozbiljno? :wub:

 

ionako od intelektualizma nemam leba, daj makar da uživam :lolol:

 

  • +1 1
Link to comment
On 19.9.2022. at 13:57, Lancia said:

''projekat'' me uvek asocira na najavu nove ploce neke turbo-folk zvezde, mozda ne bi bilo lose da uradite verziju in c sa narodnjacima - pare da namlatite :rolleyes:

 

np

 

 

"Projekat" da se zove Folk na uvCE, a starogradska verzija TamburiCE.

Link to comment
2 hours ago, vladavsnarod said:

 

"Projekat" da se zove Folk na uvCE, a starogradska verzija TamburiCE.

 

haha, znaš da su mi danas pali na pamet i čalgijaši (Čič'CE) :D

 

mada, lancia ima nos, in c je u suštini narodnjak. 

rajli je napisao u vreme najveće fascinacije tradicionalnom indijskom i orijentalnom muzikom generalno, pod uticajem svog najvećeg učitelja i mentora, indijca. repeticija, dronovi, slaganje ritmova i fraza i dr. elementi karakteristični za minimalizam su veoma zastupljeni u orijentalnoj (i afričkoj) muzici, a osnova su i in sija, orijent je jak u našim folkerima, ko zna možda iznenade :)

 

Spoiler

prema nekim teoretičarima :rolleyes:, in c je kao stvorena za world music izvođenja sa bogatstvom tradicionalnih instrumenata koje nismo navikli da slušamo. jedini zapadnjački element u in c je notno pismo, opet, kao univerzalni muzički jezik. praktično bilo koja grupa muzičara sa različitom muzičkom tradicijom i bekgraundom može da napravi svoju verziju prateći propozicije. u tom smislu, neki je smatraju i ranom "globalističkom" kompozicijom. jedno univerzalno sdelo, takoreći.

 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...