Jump to content
IGNORED

now playing 2nd coming


luba

Recommended Posts

(Sa CD-a... to sam kupio pre nego što sam nabavio novi gramofon jbg)

 

u-https-tse3-mm-bing-net-th-id-OIP.jpg

 

J.P. Shilo je zanimljiv lik lokalne scene (ex-Hungry Ghosts, kompanjon Rowland S Howarda i Mick Harveya kroz razne lokalne postave, formalne i neformalne.) Ovaj album sam nedavno čuo uživo na premijernom koncertu (u pratnji Mick Harvey, na klavijaturama i gitari, a na bubnjevima je bio Sonic Youth-ov Steve Shelley, plus ortak basista i Shilova lepša polovina kao back vokal.) ("Double billing" je značilo da je drugi deo koncerta bio Mick Harvey-jev). Ovu dvojicu (Shilo, Harvey) nekako najčešće viđam ovde (ponekad i slučajno - recimo Harveya videh u publici na koncertu Johna Calea). Pominjao sam možda i raniji J.P. Shilo veoma zanimljiv koncept-koncert (i to besplatan) na velikim orguljama u melburnškom Town Hallu (to ne postoji na zvučnom zapisu, a i ne vidim koji bi medij uspeo da prenese zvuk tih orgulja... mislim, wow, nešto čudesno.)

 

shilo.jpg

J.P. Shilo nema nikakav egzotičan etnicitet, u pitanju je umjetničko ime... (iza koga se krije sasvim generičko anglo ime, ne mogu sad da ga se opsetim). Ovu mu je fotku uradila žena mu, inače profi fotograf.

 

Album nije nešto izuzetno, mada mi je sasvim OK (posebno tamo gde malo zaliči na Sonic Youth), sasvim slušabilno. Može on bolje, izvesno...

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...