Jump to content
IGNORED

now playing 2nd coming


luba

Recommended Posts

qotsa iscurela? dajte taj link ako je slušljiv rip

 

Meni ovo na jućjubu zvuči ok za sad, ali treba obično vremena da džošua sazri. Mislim ja u poslednje vreme daleko najviše vrtim eru vulgaris i vulture :D

Link to comment

qotsa iscurela? dajte taj link ako je slušljiv rip

 

Meni ovo na jućjubu zvuči ok za sad, ali treba obično vremena da džošua sazri. Mislim ja u poslednje vreme daleko najviše vrtim eru vulgaris i vulture :D

 

Evo preslusao nekoliko puta. Poceo sam vec da "ucim" pesme, ali i dalje mislim da su aranzmani, produkcija ili sta god ugusili same pesme. A songwriting nije da je bas revolucionarnog kvaliteta, tako da, za sada, mogu oceniti ovo kao promasen eksperiment, sto rece Takeshi. Ne smeta meni sto je album lagan, sto pesme nisu krljatorske, tvrde, nije ni prethodni bio takva pa je bio odlican. Mislim da je ovo trebalo da radi sam ili da pozove Alana Johanesa u pomoc. Kapiram da bi za njega to bilo "ponavljanje" i "ono staro", ali sto mora mejnstrim producent da ti pravi mejnstrim album. Probaj sam da ga napravis, ili sa ljudima sa kojima si do sad radio. Nisam bas poznavalac mejnstrim popa, pogotovu aktuelnog, ali mi deluje da je to bila ideja ovog albuma. I nisam siguran da je ovo dobar mejnstrim album ovog trenutka, nek me ispravi neko ko se bolje razume u to. Ovo je samo moje misljenje naravno, verujem da ce se mnogima svideti album. Mozda se i meni vremenom svidi, da mogu da mu se vracam. Nemam nista portiv eksperimentisanja bilo kakvog, pozdravljam i podrzavam odrzavanje vitalnosti. Ali, pesme su predugacke, dave, instrumentalni delovi slabi, ne "podizu" pesme. Fali emotivni vrhunac, sve je nekako ravno. Usiljeno. Na momente deluje nakalemljeno. Npr. promena ritma na kraju The Evil Has Landed podseca jako na Eru Vulgaris (konkretno na pesmu 3's & 7's), ali je ostrica otupela. 

 

Kad pominjes Vulturese, ima par momenata koji podsecaju na taj album, kao i par koji podsecaju na Eagles of Death Metal. 

Link to comment

Meni je tcv verovatno najdraži džošua sa ove strane songs for the deaf tako da se nadam da će mi ovo leći, naleteo sam već na par mesta da se spominju vultures u kontekstu albuma.

Rešio sam da ipak ne slušam ovo leakovano, tako da za sad mogu samo da prokomentarišem jućjub. The way you used to do mi je zađujuće lepo ušao u uši posle početnog šoka i rado ga okrenem koji put svaki dan, a the evil has landed sam krenuo tek danas da vrtim ali ovo bre jebe :D

 

Edit - a baš se potencira taj ronson, mislim da bi mnogo manje smetao zvuk da se ne zna da je producent iz popova

Edited by Ruxin
Link to comment

I meni je the way you used to do usao u usi i vrtim pesmu solidno od kad su je izbacili. Ali svaki put u nekom trenutku kazem sad ce kraj, nema ovde sta vise da se kaze, a onda pogledam, a ono ostalo preko 2 minuta od pesme. 

 

Ocigledno se ne gadjamo bas najbolje ovaj album i ja. Nista strasno, desava se :)

 

EDIT: pa potencira se ronson jer ga potencira Dzos (mislim ok, pitaju ga novinari, ali on ga je odabrao, jer je hteo nesto novo i sad to istice). Ne znam da li je on krivac ili Dzos, ali meni pesme ne zvuce dobro. Subjektivna stvar je u pitanju, naravno.

 

BTW, TCV mnogo mnogo bolje zvuci od ovoga. The Evil Has Landed ima te rifove (ja bih rekao zepellinovske) koji podsecaju na TCV, ali tamo to em klizi kao podmazano, em je zvuk meni prijemciviji.

Edited by Sludge Factory
Link to comment

Sad slušam... baš dobro. Volim kad Josh dominira. (Ne da preostaloj 2-ici nešto fali.)

 

Potcenjen i nepravedno zapostavljen album -_-  I skroz je Dzosov iako su tu ova dvojica plus Alan Johanes (malo na albumu i skroz na zivim svirkama, na turnejama). Cuje se da se zabavljao ludo, ali je i dao sve od sebe. 

 

 

BTW, da ne budem skroz negativan, na Villains mi se svidjaju oni instrumentalni prelazi izmedju pesama, uvod u prvu pesmu posebno (inace pocela je da mi se svidja ta pesma :D ). Svidjaju mi se i sintisajzeri na albumu, ne znam ko je zasluzan za njih, mozda bas Ronson ili Troj i Din, Dzos nije sigurno jer on ne zna to da svira, ili bar nije znao ranije. Bas su dobri na nekoliko mesta. 

 

Opet, ima previse nekih sitnih zvucnih filera i zezancija koje mi bas ne prijaju. Fortress, Un-Reborn Again i Hideaway bas smaraju, cak iako imaju zanimljive strofe ili neke delove. Domesticated Animals mi je podnosljiva, mada je i ona rastegnuta, Head Like a Haunted House mi postaje zanimljiva, skora kao da je sa Era Vulgaris, malo vokal i podseca na Sick, Sick, Sick (inace verovatno najslabiju pesmu QOTSA ikada), ali je i ona predugacka i nedovoljno zivahna, a kao trebalo bi da je zabavna zajebantska pesmica. Za Villains of Circumstance se jos nisam odlucio, trebace mi vremena. Za sad skoro da je tragicna, zivece samo od stare slave, jer na albumu zvuci kao da je sa nekog festivala iz bivse Juge, ono Split, Opatija, Beogradsko prolece. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...