Jump to content
IGNORED

Šta vozite?


nesha taxista

Recommended Posts

On 10. 7. 2024. at 16:00, Drako said:

Hmmm...

Pre nego sto me je virus komirao zadnjih 5 dana, tokom voznje po gradu primetih da temperatura ide na 95 i tu stoji, mada nisu bile preterano dugacke deonice.

Obzirom da to nisam primecivao do ovih toplih dana, a da sam danima vezan za krevet, bacih se na citanje e-uputstva za koriscenje auta u kome doslovno stoji da je potpuno normalno da pri velikim vrucinama, brzim voznjama ili dugotrajnom voznjom uz uspon temperatura ode i na 120 stepeni, bar za Gla.

Da nije to mnogo, i jel podize temperaturu jos nekom?


sve je to by the book. 95° je regularna t° ulja u motoru, a 120° hoće da nabije na usponima

kada sam se prvi put susreo sa tim dizanjem t° na usponima blago sam se uspaničio, ali je bukvalno na 500m ravnog puta ili spusta temperaturu spustio na regularni nivo

 

tih 95° bi trebalo da bude “na 12 sati” na pokazivaču, bar je tako bilo na analognoj tabli

Edited by kud u maglu Simoviću
typo
Link to comment

Vozio 10-ak dana po Portugalu i Spaniji, i bio prijatno iznenadjen sa svime osim spoljasnjim izgledom.

 

image.thumb.png.26fab57c4df84ae4cecea136ce27dbf8.png

 

Spoiler

image.png.979d62e74b3f2e2a6d6699412a654c3a.png

Ne znam kako se cjenovno kotira u poredjenju sa VW, Korejancima i Japancima, ali bas sam se iznenadio kako je dobar auto. Ova inachica je dosla sa full opremom, ukljucujuci i adaptivni tempomat.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, bags said:

Forum i za rentacar skrenuo udesno. :fantom:

:-)

Moj je prvobitni izbor bio manji segment i Ford Puma je bilo predvidjeno, ali kad smo dosli na LIS, ispostavi se da "nije spreman za rentanje". Ali da nebi cekali extra sat vremena, agencija puni "povoljan upgrejd". 

 

Majku im lopovsku :-) D

 

Doduse, nije bilo nerazumno pa sam ga uzeo i ispostavilo se kao odlican izbor. Plus sam stavio preko 1500 km na njega.

  • +1 1
Link to comment
  • 1 month later...

Uzeli novog 2008 na godinu dana, hybridni (mild hybrid). Da vidimo kakav ce da bude. 

Nismo htjeli nesto vece, prvo smo htjeli elktricni 208 ali eto ispade ovaj.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...