Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Mada je, ovoliko budalastina, nepoznavanja sopstvene istorije, one svakodnevnog zivota, relativizacije nacionalizama i svega ostalog, smesanog u ono cuveno 'ma ja nisam nacionalista, ali...' tesko sresti na jednom mestu.

 

:thumbsup: uvek na usluzi

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zar više nema?!

Nema, ili barem ne u klasicnom smislu: koje zahvaljujuci koliko-toliko uspesnim naporima da se integrisu ili kako se to vec moderno zove, koje zahvaljujuci industrijalizaciji i mogucnostima zaposljavanja, a ponajvise zahvaljujuci gastarbajtovanju koje se otvorilo takodje sredinom 60-ih...

Ciganmala je bila urbana celina, institucionalizovani, ali neformalni oblik segregacije: ovo sto imamo danas su vec prave pravcate favele koje ne treba poistovecivati sa nekadasnjim malama i donekle su i posledica socijalnog raslojavanja madju samom romskom populacijom, ali su ponajvise posledica opsteg osiromasenja do koga je doslo 90-ih.

A nacionalizam, ogavan k'o svaki nacionalizam, okrenuo se najslabijima, takodje 90-ih: ako vec nismo mogli da bijemo Slovence, Hrvate, Bosance, Albance, i ostale NATOe, tu su, uvek pri ruci Cigani, pederi i ostale manjine...

Link to comment

Ja sam se srpstva odrekao kad mi je jedan sa zažarenim očima objašnjavao da ne mogu biti Srbin ako nisam pravoslavac.

Verovatno bi ga strefila srčka da sam mu rekao da sam ateista.

Link to comment

Ja sam se srpstva odrekao kad mi je jedan sa zažarenim očima objašnjavao da ne mogu biti Srbin ako nisam pravoslavac.

Verovatno bi ga strefila srčka da sam mu rekao da sam ateista.

 

:lol:

 

Da li ti je bar ponudio alternativu sta si?

Link to comment

Jok, nismo došli dotle jer sam se brzo isključio iz razgovora. Ako se dobro sećam, davno je bilo, on se uključio u razgovor jer me je čuo kako citiram nešto iz biblije. Verovatno je zaključio da sam katolik

Link to comment

ok talambasa o srpstvu. ajd ovako: ubacivati u jezgro srpskog nacionalizma takvu, najgoru džingoističku predstavu o romima koja provocira nasilje je izuzetno neposteno prema nacionalistima (to kazem iz ugla onog know your enemy) i to takodje znaci da ne razumes nacionalizam u dusu jer u tradicionalistickoj viziji srpskog drustva romi ipak imaju "zagarantovano mesto" (ko ce da svira trubu i reprodukuje sve one ostale funkcije romstva u osnovnom tekstu svagdanjeg srpstva nego romi?), no kako se god gadili na to stavljanje ljudi na svoje mesto prema polu, poreklu itd. to ne podrazumeva da romima treba ciniti nasilje i zabranjivati im da nose srpsku zastavu, da imaju srpska imena i da se osecaju kao srbi i slicno. srpski nacionalizam je u tom smislu dosta ekspanzivan jer istorijski dozvoljavalo se raznim pojedincima i grupama da prihvate srpski identitet. ja kao kao neko ko je navikao da gradira lose ideje kao sto su npr. religije, nemam nikakav problem ni da kazem da svaki nacionalizam nije jednako neselektivan u odrugovljenju razlicitih manjinskih grupa. shodno tome je tvoje stavljanje na teret ovog napada "srpstvu" skoro isto kao kad bi se hriscanima spocitavalo ono kada isis pravi lomacu. ok jesu to sve avramske religije, ima tu neki zajednicki koren, ali je li to stvarno sad tema? zato kazem stranputica jer ti koristis ovaj incident da kritikujes nacionalizam u globalu ali to je em kvazi-kritika koju ce svaki domaci nacionalista sa dva grama mozga da deflektuje bez vecih poteskoca (doduse u odnosu na albance, da se ovde radilo o albancu, nece moci), em uopste ne vodi odgovorima na neposredne uzroke bas ovakvog nasilja odnosno tome otkud to nesto mnogo mnogo gore od kanonskog nacionalizma kod dece? otkud taj ubilacki poriv prema ne-srbima, otkud to ubi ubi ubi ovog onog, ko proizvodi toliko malih zlocinaca? otkud tolika jebena izopačenost i toliko posla za klinicke psihologe?

u genezi toga je "paleonacionalizam" kakav zastupaju dveri toliko malo imao uticaja da ne mogu da ti opisem. neko ko ce za sadasnje stanje da krivi taj i takav nacionalizam ja mislim da uopste nije u dodru sa istorijskom realnoscu u poslednjih cetrdeset godina. dveri su simptom ne uzrok.

 

i to kazem kao neko kome je isto nepodnosljivo ukorenjivanje tih ideja, kome su dveri i grljenje sa njima nesto 110% neprihvatljivo

 

Ne, ja ne koristim ovaj incident da bih se obračunavala sa nacionalizmom (trebalo bi najpre da se dogovorimo šta podrazumevamo pod nacionalizmom), niti mislim da je svaki doživljaj nacionalnog identiteta loš. Ako se nacionalna pripadnost percipira i tretira kao datost (slučaj), poput pola, roda ili rase, a ne kao privilegija i osnov za diskriminaciju drugih, nema nijednog razloga da se iko sa njom obračunava. Nacionalizam na koji ukazujem, a naglasila sam da mislim na hard kor verziju, sopstvenu nacionalnu pripadnost tretira kao vrednost po sebi, što veze sa zdravom nacionalnom svešću i zdravim razumom nema.

Različit odnos prema ljudima sa kojima delimo prostor (ulicu, mesto, državu, kontinent, planetu) i okolnosti je opako sranje, pozivanje na istoriju i floskula tako je svuda to samo potvrđuju. 

Slažem se da su Dveri simptom, uopšte nisam tvrdila da se radi o njihovom direktnom uticaju, nego da su oličenje pogleda na svet koji, ako nam je do  iole zdravog društva ikada, ne bismo smeli da tolerišemo. 

Edited by Notorious
Link to comment

Nema, ili barem ne u klasicnom smislu: koje zahvaljujuci koliko-toliko uspesnim naporima da se integrisu ili kako se to vec moderno zove, koje zahvaljujuci industrijalizaciji i mogucnostima zaposljavanja, a ponajvise zahvaljujuci gastarbajtovanju koje se otvorilo takodje sredinom 60-ih...

Ciganmala je bila urbana celina, institucionalizovani, ali neformalni oblik segregacije: ovo sto imamo danas su vec prave pravcate favele koje ne treba poistovecivati sa nekadasnjim malama i donekle su i posledica socijalnog raslojavanja madju samom romskom populacijom, ali su ponajvise posledica opsteg osiromasenja do koga je doslo 90-ih.

A nacionalizam, ogavan k'o svaki nacionalizam, okrenuo se najslabijima, takodje 90-ih: ako vec nismo mogli da bijemo Slovence, Hrvate, Bosance, Albance, i ostale NATOe, tu su, uvek pri ruci Cigani, pederi i ostale manjine...

Nisam više u toku

Ranije je bila zloglasna Betonjerka na 25 Maju

i sad ima ciganmala u Mirijevu i na Karaburmi ispod okretnice 25ce,

U M. Mokrom Lugu,je jedna skoro skroz kulturna.

U Mileve Ajnštajn su imali pokušaj naseljavanja jednog bloka Romima, koliko sam čula okolo niče divlje naselje....

Obrenovačka, jel moguće da je više nema?

 

Mene nervira što se razapinju klinci kao da su oni nešto izmislili, a nisu brt, nek ih ne kite perjem starijih ptica

Edited by Sara
Link to comment

Ja sam se srpstva odrekao kad mi je jedan sa zažarenim očima objašnjavao da ne mogu biti Srbin ako nisam pravoslavac.

Verovatno bi ga strefila srčka da sam mu rekao da sam ateista.

Što bre?! Oćeš i ateizma da se odrekneš kad naiđeš na budalastog ateistu:-D
Link to comment

Meni ta pojava skolskog policajca i dalje nije jasna. Koje metode odrzavanja reda ima on na raspolaganju a nema dezurni nastavnik? Ili bilo koji nastavnik koji vidi da se nekoga davi u skoli.

Link to comment

Meni ta pojava skolskog policajca i dalje nije jasna. Koje metode odrzavanja reda ima on na raspolaganju a nema dezurni nastavnik? Ili bilo koji nastavnik koji vidi da se nekoga davi u skoli.

policajac moze po sluzbenoj duznosti da zove pojachanje. nastavnik ne moze, jer ce posle ministar da mu yebe kevu shto je navuko pandure na dete neke lokalne velichine.

 

sad za malu maturu u blokovima, mogli su samo da zakljuchaju shkolu i da ne daju maloj deci napolje, baklje, pirotehnika, nepoznata omladina gola do pojasa. i maturanti. pandur je zvao svoje, pa su doshli i razjurili. da je neko stradao, bio bi kriv direktor. ono, zovite ministra, zatvorite shkolu. nemate vi pojma shta se tamo sve deshava i koliko nishta ne moze da se uradi. ne da drzava -_-

 

 

edip@jozo. da. pod uslovom da je 1 pandur 1 shkola sve vreme, ali nije, nego 1 pandur 3 shkole. pa imaju telefon pa ga zovu kad je frka, pa on promeni shkolu. ali beskrajno korisno kad roditelji krenu da nasrcu na nastavnike. pandur ih spase, al posle najebu od direktora :lolol:

Edited by gospa buba
Link to comment

Što bre?! Oćeš i ateizma da se odrekneš kad naiđeš na budalastog ateistu:-D

 

 

Ma jok, no fuss. Kao i Džonatan Miler, to pitanje (više) ne smatram mnogo bitnim, odgovor mi je do te mere očigledan.

 

Edit: Kao što on kaže: jevrejin sam samo kad naletim na antisemite. Tako se i ja pozivam na ateizam samo kad naletim na zagrižene bogomoljce, odnosno, kad ne mogu da ih izbegnem

Edited by Bujodrag
Link to comment

U ovom slucaju sa srpskom zastavom je nastavnica izjavila da se desilo jer policajac nije bio tu. A nastavnicima skole je zabranjeno da naprave red u skolskom dvoristu?

Ili se svi prave ludi, ili su sva djeca djeca mocnih mafijasa.

Link to comment

ja govorim iz onog shto sam lichno videla. sasvim sigurno postoje i sredine u kojima se to rutinski reshava kako treba, ali takvi ne izlaze na novine.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...