Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 38.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    933

  • Filozof manijak

    818

  • radisa

    754

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ona slika koju je neko postavio sa dva solitera privezana lancem.

 

to je ekranski pucanj iz filma idiokratija

 

idiocracy3.jpg

 

film je inače postao još poznatiji kada je najextriji lik na internetu nakon Epidemije Ludila 2012 postavio fotografiju glavnog protagoniste za svoj avatar :fantom:

 

photo-666.jpg

Edited by Hella
Link to comment

bas me zanima sta ti nemacki ekonomski strucnjaci kazu za Srbiju ili recimo Bosnu, iz koje godine oni "jure" stanovnistvo

 

Srbija juri stanovnistvo iz 1981. Da te ne podsecam na nedavna istorijska zbivanja.

 

Link to comment

Koja je suštinska razlika između života u Hrvatskoj, Albaniji i Srbiji a koja će da se produbljuje?

 

To se i ja pitam, ali svi pokazatelji kazu da nam ovi prvi sve vise beze, a da nas ovi drugi sve brze sustizu.

Link to comment

Pa sada ... Ja mislim da ljudi u Srbiji, u principu, previše idealizuju inostranstvo i blate zemlju više nego što to zaslužuje. OK, u globalu jeste Srbija rupa u odnosu na Nemačku, Švajcarsku, SAD, itd, ali nije baš da je bilo koji život u tim zemljama bolji od bilo kog života u Srbiji. Sa te strane, meni je potpuno neverovatno da neko iz npr. Beograda hoće da ide da živi u nekom selu u Japanu, u kojem neće da žive ni sami Japanci - u toj korelaciji, Beograd je svakako mesto sa puno više prilika i izazova koje nudi bolji život (da ne govorimo sada o keš subvenciji, koja je glavni motiv za 95 % prijavljenih). Kao, ne mogu da organizujem sebi odgovarajući život u zemlji kojoj sam rođen, čiji jezik znam, gde sam završio školu i znam ljude, nego ću da odem u vukojebinu udaljenu 10 hiljada kilometara, u kojoj ne poznajem ni jezik ni kulturu i gde me ne čeka bilo kakav posao, i tamo će mi biti mnogo bolje. How yes no.

 

O poređenju globala Srbije i više od 50 % država na planeti, da i ne govorim. Imao sam prilike da neposredno vidim kako živi prosečno stanovništvo u barem pet zemalja van Prvog sveta na tri različita kontinenta, i da se uverim da je prosečan život u Srbiji bitno bolji od tog proseka. Takođe mi je jasno i da prosečan žitelj Srbije pojma nema kako izgleda taj život tamo, jer nije promolio nos dalje od Sutomora i Pefkohorija.

prosecan zitelj srbije je planirao da uzme tu novcanu pomoc, i za tri godine usteka za golfa dvojku i vrati se u srbiju i zajebe japance.

 

Pazi ovog, rupa u odnosu na SAD, Nemacku, Svajcarsku. Kao da nije rupa u odnosu na Hrvatsku, a uskoro, za nekih deset godina i na Albaniju.

 

Ljudi se prosto panicno plase jer dobro znaju kakva ce ovde biti buducnost. Ona slika koju je neko postavio sa dva solitera privezana lancem. I to na vodi. 

kad vec tako dobro anticipiras, ne vidim sta te sprecava da se lepo preselis u albaniju na vreme, pre nego sto krene navala.

Link to comment

Pa sada ... Ja mislim da ljudi u Srbiji, u principu, previše idealizuju inostranstvo i blate zemlju više nego što to zaslužuje. OK, u globalu jeste Srbija rupa u odnosu na Nemačku, Švajcarsku, SAD, itd, ali nije baš da je bilo koji život u tim zemljama bolji od bilo kog života u Srbiji. Sa te strane, meni je potpuno neverovatno da neko iz npr. Beograda hoće da ide da živi u nekom selu u Japanu, u kojem neće da žive ni sami Japanci - u toj korelaciji, Beograd je svakako mesto sa puno više prilika i izazova koje nudi bolji život (da ne govorimo sada o keš subvenciji, koja je glavni motiv za 95 % prijavljenih). Kao, ne mogu da organizujem sebi odgovarajući život u zemlji kojoj sam rođen, čiji jezik znam, gde sam završio školu i znam ljude, nego ću da odem u vukojebinu udaljenu 10 hiljada kilometara, u kojoj ne poznajem ni jezik ni kulturu i gde me ne čeka bilo kakav posao, i tamo će mi biti mnogo bolje. How yes no.

 

O poređenju globala Srbije i više od 50 % država na planeti, da i ne govorim. Imao sam prilike da neposredno vidim kako živi prosečno stanovništvo u barem pet zemalja van Prvog sveta na tri različita kontinenta, i da se uverim da je prosečan život u Srbiji bitno bolji od tog proseka. Takođe mi je jasno i da prosečan žitelj Srbije pojma nema kako izgleda taj život tamo, jer nije promolio nos dalje od Sutomora i Pefkohorija.

 

Prosecan srbin zamislja zivot u inostranstvu na osnovu udaranja u grudi gastosa koji jedu salamu podrigusu 10 godina da bi skupili kintu, dosli u rodno selo i kurcili se sa gomilom kesovine kako su uspeli u zivotu.

 

That being said... za nekog stanovnika Srbije koji ne moze da nadje posao zadnjih 20 godina u struci i koji radi u nekom STR kod Mise Celavog za 10 000 koje mu da svaki drugi mesec.. pa jbg, ima puno boljih mesta za zivot.

Link to comment

kad vec tako dobro anticipiras, ne vidim sta te sprecava da se lepo preselis u albaniju na vreme, pre nego sto krene navala.

 

Ko kaze da moram da zivim to sto propovedam, gde to pise?  :fantom:

Edited by IndridCold
Link to comment

Srbija juri stanovnistvo iz 1981. Da te ne podsecam na nedavna istorijska zbivanja.

 

 

И ми и Хрвати смо ту негде око 1971. ако је веровати пописима...

 

Албанце је зато захватила свеопшта сеоба народа и последице тога ће се највише осетити за 10-30 година.

Link to comment

последице тога ће се највише осетити за 10-30 година

 

tako nekako i ja cenim dolazak kalifata :fantom:

Link to comment

kad vec tako dobro anticipiras, ne vidim sta te sprecava da se lepo preselis u albaniju na vreme, pre nego sto krene navala.

 

imaju super obalu :fantom:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...