Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

sto stavljas research koji je bio pre ovog koji ja referisem? valjda treba da stavis neki sto se pojavio posle ovog, kao demanti  :fantom: .

Link to comment
  • Replies 38.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    933

  • Filozof manijak

    818

  • radisa

    737

Top Posters In This Topic

Posted Images

naravno da nisu, pogotovu "sportski" - proburaziš živuljku, pa je tako ozleđenu, vratiš...

 

to su tek gnusobe

 

ne vece od tebe koji jedes zaklane, izmucene zivotinje koje cuvaju u uzasnim uslovima.

Link to comment

ne vece od tebe koji jedes zaklane, izmucene zivotinje koje cuvaju u uzasnim uslovima.

 

+1.

zgražavanje nad lovcima koji ubijaju bambija, dok se krka pečeno pepa prase ili izgubljeni nemo je stvarno :isuse:

Link to comment

Licemerno jeste, ali i ja se slazem sa ovim za lovce. Mrzim ih. Pa jos na fejs kad stave ubijenu divljac da bi svi videli, narocito srne... Tuga. Realno kad bih morao ja licno da ubijam zivotinje da bih se prehranio siguran sam da bih bio vegetarijanac. Ovako sam, jbg, licemer.

Edited by IndridCold
Link to comment

pa zar lovci posle ulova nekog zeca ili divlje svinje, ne pojedu svoj ulov ?

A sto se onda slikaju s njim, ako ga love da bi jeli?

 

Znas i sam vrlo dobro da to uopste nije poenta i da je to jedna zabava, odnosno sport.

Edited by IndridCold
Link to comment

Pa slikaju se ljudi i sa klopom u restoranu pa je posle pojedu.

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Link to comment

Ulov je trofej. I cela poenta je u tome da se zivotinja ubije, ne da se pojede.

 

Mislim, daj, necemo sad valjda da raspravljamo o ociglednim stvarima?

Link to comment

Grcki recept je bio da se lovacko oruzje ima drzati u policijskoj stanici, preuzimati uz najavu i u istu vracati po povratku iz lova, momentalno, bez odlaganja i pre bilo kakve proslave, feste, svracanja usput ili kuci da se ukoka komsija ili neko od ukucana.

Kazne su bogami bile poprilicne, jeste da resenje nije apsolutno sigurno, ali - kad je oruzje u pitanju - takvog resenja nema osim apsolutne zabrane, ako i tada.

 

Tako nešto sam i imala na umu. Ako ništa, to makar sprečava slučajeve direjndžd pijanih pucačina kao što je ova. Ne kažem da je lovac normalan dok ne popije, nego popuste kočnice od alkohola, a to ste uostalom već lepo izanalizirali...

 

Inače, dva kurioziteta vezana za lov koje možda niste znali:

- Mladunci su u toku lovne sezone sasvim legitimna meta, ima ih u lovnim cenovnicima. Ali ne samo to, nego se za njih plaća najjeftinija tarifa (izvor: revija Zov). Lepa ilustracija onoga za šta su sposobni. Samo to nisu trofeji, pa odstreljeni mladunci ne završe ponosnim fotkama, tako da malo nas sa strane uopšte zna za tu praksu.

ALI

- Lovci, ovi ozbiljni promoteri i promoterke lova, kažu da ne ubijaju životinje, nego ih "odstreljuju".

U skladu s tim, očekujem da objave protestno pismo u medijima da lovac-ubica ovih šestoro (RIP) nije ubio nego odstrelio :isuse:

 

Što se ribolova tiče, verujem da je manja šansa da ribolovac bude ozbiljno poremećen potencijalno od ubice braće sisara, iz prostog razloga što ako si od malena tako učen i naviknut na to, lakše je da ribe kao radikalno drugačije od nas zamisliti kao nešto što ne oseća kao mi (iako nauka naravno kaže suprotno). Ali ne treba zaboraviti da je bilo dosta slučajeva da su ribolovci masakrirali populacije drugih životinja (npr. kormorana) za koje veruju da im ugrožavaju populaciju ribe...

Link to comment

telegraf bas nije pouzdana novina za ovu vrstu rasprave. oni su svojevremeno objasnjavali javnosti i da je humanije i bezbolnije kad lisicu rastrgne copor pasa nego kad dobije metak medju oci. 

 

nisam ni lovac ni ribolovac i ne bih mogao biti ali ne bih se bas usudio da tvrdim da su lovci/ribolovci manijaci niti da su skloni zlocinu. vecina ljudi koje znam da se tim bave su odrastali s tim, roditelji, familija, prijatelji su ih dovoljno rano vodili sa sobom i rasli su s tim da su oni samo jos jedna karika u lancu ishrane. jednostavno to je zivot kako ga mnogi prihvataju i ne udubljuju se previse. 

 

ja se secam kad sam bio klinac i isao na selo da se niko od nas dece nije potresao kad bi domacica (muski su klali vece zivotinje, zene su obicno bile zaduzene za pilice) zaklala pile pa bi obezglavljeno jos neko vreme skakutalo oko nas. a bio sam i na nekoliko svinjokolja, prisustvovao klanju jaganjaca za razanj. ne bih mogao sam to da radim ali niti sam tad zamerao ljudima koji su to radili niti sad, niti smatram da su oni sto to ne rade bolji ljudi. 

 

ove ekstreme sto ubijaju iz zabave ne bih bas racunao u lovce. kod nas su lovci obicno u udruzenjima, odrzavaju ravnotezu, ne love u nedoba, jebiga, postuju pravila. 

 

a sljama ima i medju lovcima i medju veganima. 

Link to comment

I jos nesto à propos jedenja :  sto je zivotinja veca i starija (tj lepsi "trofej"), to je meso neukusnije... zato se za jelo "odstreljuju" mladunci

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...