Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    942

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 minutes ago, Paul Gompitz said:

“Dajte mi dobro dijete pa da vidite kakav sam ja otac”

Vecina dece su dobra :)

Link to comment

Ja mislila čovek uvregjen i povregjen i otišao, kad ja tamo ono brdo postova :laugh:

Link to comment
Posted (edited)

Ajde da ne ostane nedorecena ova prica. Izadjite na protest 16.05., u cetvrtak, u 12h ispred skupstine srbija.

 

Sto se tice skola, za matematicare znam 100%. Nema ko da radi. Nece niko. Nema ljudi.

 

Roditeljima savet da prestanu da se mesaju u skolski sistem, to po inerciji funkcionise, nisu skole na ovim prostorima bas od juce. Deca od roditeljskih saveta, brige, vannastavnih aktivnosti koje guraju svoje price da se sto bolje prodaju, ne nauce da uopste uce.

 

Meni ne pada na pamet da objasnjavam roditeljima kako i da li sam nesto predavala, samo sa strucnim na poslu razgovaram o tome. Bilo je pokusaja, moje vreme trositi nece, ali trose vreme direktora, odeljenjskih staresina koji moraju da rade to.  Po zakonu smo u obavezi da damo na uvid pismenu proveru.

 

Kritike se menjaju u skladu sa modom i tako je sve to plitko, populisticki.

Spoiler

Ponekad je dovoljno da preslisavas sitno dete neko gradivo, a nemas vremena da ga slusas da odgovara punom recenicom mu pravis pukotinu u ucenju ucenja. Sasvim obican primer, pedagoski nedopustivo

 

Edited by Sandradjer
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Po toj logici ne treba ni doktor objasnjavati ni pacijentu ni rodbini pacijenta sta mu je. Samo svojim strucnim kolegama. Pacijent nek cuti i ceka rezultat lijecenja. Ako mu se posrecilo da je kod dobrog doktora, super, ako ne, vise srece drugi put.

 

Link to comment
Posted (edited)

@Paul Gompitz

 

Poređenje doktora i profesora, po bilo kojoj logici - niđe veze

Da sam roditelj, prvo bih tri puta proverio da li je istina ono što mi potomak prenosi iz škole, pošto su, jelte, učenici poznati kao istinonozborci.

 

Inače, dok sam pohađao školu, niti jedan dobar učenik se nije žalio na rad i pristup nastavnika, samo oni loši. I to je aksiom.

Stara srpska boljka nikad nisam ja kriv i ne voli me nastavnik/sudija/trener.  

 

 

Kao neko ko posmatra stvari sa stane i subjektivno neinvolviran. u 99% procenata slučajeva, roditelji su problem,

Edited by Filozof manijak
  • +1 5
Link to comment
9 minutes ago, Paul Gompitz said:

Po toj logici ne treba ni doktor objasnjavati ni pacijentu ni rodbini pacijenta sta mu je. Samo svojim strucnim kolegama. Pacijent nek cuti i ceka rezultat lijecenja. Ako mu se posrecilo da je kod dobrog doktora, super, ako ne, vise srece drugi put.

 

Kojoj logici?

Naravno da zna dete, i roditelj ako dodje na razgovor sta mu je i da mu se terapija ako hoces tim recnikom :D

Link to comment
52 minutes ago, Sandradjer said:

Roditeljima savet da prestanu da se mesaju u skolski sistem, to po inerciji funkcionise, nisu skole na ovim prostorima bas od juce. Deca od roditeljskih saveta, brige, vannastavnih aktivnosti koje guraju svoje price da se sto bolje prodaju, ne nauce da uopste uce.

 

Meni ne pada na pamet da objasnjavam roditeljima kako i da li sam nesto predavala, samo sa strucnim na poslu razgovaram o tome. Bilo je pokusaja, moje vreme trositi nece, ali trose vreme direktora, odeljenjskih staresina koji moraju da rade to.  Po zakonu smo u obavezi da damo na uvid pismenu proveru.

 

 

Može li neko da mi objasni zbog čega vi koji radite u javnim službama vrlo često imate ovakav bahat i arogantan stav prema korisnicima vaših usluga, i koji je vrlo često u potpunoj disproporciji sa kvalitetom usluge koju pružate u tim službama? Nije ovo vezano samo za prosvetu, sa ovim se vrlo često susrećem i u zdravstvu i u upravi.

  • +1 2
Link to comment

Mozda im nije u opisu posla da se pravdaju svakom uvredjenom roditelju ?

  • +1 6
Link to comment
11 minutes ago, Ayatollah said:

 

Može li neko da mi objasni zbog čega vi koji radite u javnim službama vrlo često imate ovakav bahat i arogantan stav prema korisnicima vaših usluga, i koji je vrlo često u potpunoj disproporciji sa kvalitetom usluge koju pružate u tim službama? Nije ovo vezano samo za prosvetu, sa ovim se vrlo često susrećem i u zdravstvu i u upravi.

nemam taj utisak. možda jedino u MUP što je posebna priča jer imaju argument direktne sile. a itu nemam negativna iskustva. naprotiv, u zdravstvu i u javnim službama gde sam bio u kontaktu (poresko, opština, pošta i njena banka........) sve je bilo korektno. možda jeto i do mene, sagovornika. nisam drčan, ne pametujem, saslušam.

 

moguće je da zavisii od oba sagovornika. bio sam prisutan kada je objašjavano više puta na istu temu ali uzalud.

Link to comment
1 minute ago, Lezilebovich said:

Mozda im nije u opisu posla da se pravdaju svakom uvredjenom roditelju ?

Ljudi, meni su dovodili advokate jer su im deca s pravom i po svim protokolima dobila sankciju, i to blažu nego što protokol propisuje. 

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment
18 minutes ago, Ayatollah said:

 

Može li neko da mi objasni zbog čega vi koji radite u javnim službama vrlo često imate ovakav bahat i arogantan stav prema korisnicima vaših usluga, i koji je vrlo često u potpunoj disproporciji sa kvalitetom usluge koju pružate u tim službama? Nije ovo vezano samo za prosvetu, sa ovim se vrlo često susrećem i u zdravstvu i u upravi.

Sta je bahato konkretno? 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...