Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

I naravno da ce za tabloide (tj. drzavu) krivci biti samo ubice, a usput malo provuci i kako su krivi stanari koji su ga prijavili.

  • +1 1
Link to comment
  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    940

  • Filozof manijak

    866

  • radisa

    774

Top Posters In This Topic

Posted Images

5 minutes ago, gospa buba said:

kao sporednom liku u drami dopadne ti da prijavish minorno zlodelo koje nam je svima dopizdelo, sistem neochekivano odreaguje uopshte, a onda nakaradno, i bijesh se glavu do kraja zivota jer si izazvao nesrazmernu pogibiju :unsure: 

 

 

 

Ovo se desilo mom prijatelju koji je zabrinuo za nekog dekicu koji se pentrao po simsu, pozvao policiju, ispostavilo se da je deda hteo da popravi nešto na prozoru, svejedno popio kaznu. 

Link to comment

Minimalna kazna je 50.000. Prvo su mu dosudili 10.000 pa se Policija žalila pa je podignuto na 30.000

Link to comment
1 minute ago, Hamlet Strašni said:

Minimalna kazna je 50.000. Prvo su mu dosudili 10.000 pa se Policija žalila pa je podignuto na 30.000

Policija se zalila? Njim bas bilo stalo da deka najebe?

 

 

  • +1 1
Link to comment
41 minutes ago, Heaviside said:

Btw, meni je 30k primerena kazna za petarde, jedino mi je baš malo da jedan dan zatvora vredi samo hiljadu dinara. 

 

Ovo se radi namerno, da bi se destimulisalo da ljudi odlaze na kratke zatvorske kazne. Razlozi za to su raznoliki, što logistički, što penološki, najmanje ima veze sa finansijama.

Link to comment

 

4 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Minimalna kazna je 50.000. Prvo su mu dosudili 10.000 pa se Policija žalila pa je podignuto na 30.000

ima ko da josh neshto na toj slici shto ne vidimo, a shto je sad bespredmetno interesovati se, imajuci u vidu ishod :unsure:

 

ed. ajatola  valjda objasnio...

Edited by gospa buba
Link to comment
4 minutes ago, radisa said:

Policija se zalila? Njim bas bilo stalo da deka najebe?

 

 

Pretpostavljam zato sto je dosuđeno 5 puta manje od minimuma. Mislim,

nije neuobičajeno da se podnosilac žali. 

Link to comment
2 minutes ago, Ayatollah said:

 

Ovo se radi namerno, da bi se destimulisalo da ljudi odlaze na kratke zatvorske kazne. Razlozi za to su raznoliki, što logistički, što penološki, najmanje ima veze sa finansijama.

Jasno, ali nešto ne verujem da bi se junačili sa zatvorom da je dan 5k, a ovako sirotinja baš najebe. Mesec dana robije za 200 evra jbt. 

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Ayatollah said:

 

Izvini, ali ja za ovo što se desilo u Padinskoj skeli nisam odgovoran, ali baš ni malo. Ovakve kolektivizacije "svi smo mi odgovorni" i slično su klasičan mehanizam aboliranja onog ko je zaista odgovoran za takve stvari, i posledično baš i dovode do toga da se niko ne kažnjava. Za ovu stvar su odgovorne neke vrlo konkretne osobe sa vrlo konkretnim imenima i prezimenima, i to što se dešava sa falsifikovanjem imena i prebivališta ima tačno 0% veze sa onim šta se desilo u Padinskoj skeli.

Naravno da posledice treba da trpe konkretne osobe, tu nema neslaganja. Moje mišljenje je da itekako ima veze sa raspadom pravne držace,  mi smo se navikli na kršenje zakona, i zato posledice trpimo svi, ne samo krivično i pravno odgovorni. Osim ako ne misliš da je ovo nešto što se eto tako desilo.

Link to comment
3 minutes ago, radisa said:

Kako se sud, tužilaštvo i policijs tako revnosno odnosi kad neki mali covek treba da najebe, a kad neko ima par tona droge, vozi pijan i u drogiran, onda ništa, nema presuda, zalbi, ali ima gomila opravdanja... Kako to jebem mu sve?

 

E to je pitanje svih pitanja.

Link to comment

Meni je i dalje sumanuto da neko zbog petarde kojom nikog nije povredio zavrshi u zatvoru.

Zatvoru jbt.

I te fore, mala je kazna, kazne i tarife u Srbiji su u rangu evropskih, kako je to malo?? Kazna mora da bude srasmerna stalezu, ako je neko penzioner na 28 hiljada penzije ne mozesh ni 10 k da mu trazish a ne 30 ili 50.

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, radisa said:

Kako se sud, tužilaštvo i policijs tako revnosno odnosi kad neki mali covek treba da najebe, a kad neko ima par tona droge, vozi pijan i u drogiran, onda ništa, nema presuda, zalbi, ali ima gomila opravdanja... Kako to jebem mu sve?

Ta relativizacija ne vodi nigde. Većina ljudi koji kradu, otimaju i rade slične stvari su obicni mali ljudi, ako tako gledaš nikoga ne bi trebalo procesuirati. Meni je uvek ok kada ljudi rade svoj posao a nije ok kada ne rade. I za Jovanjicu je neko radio posao a neko nije. I žene o tužilaštva u Bg su sklonjene jer su radile svoj posao. 

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...