Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    940

  • Filozof manijak

    866

  • radisa

    774

Top Posters In This Topic

Posted Images

:fur: a sve zvuci kao neki deja vu.
 
Dragana Marković: Posle današnjeg razgovora sa decom nižih razreda osnovne škole "Nada Popović" ostala sam zgrožena, besna i revoltirana.
U pomenutoj školi decu dele u dve grupe na taj način što jedni kojima roditelji plaćaju užinu stoje u jednom redu, a drugi red je namenjen socijalno ugroženim kategorijama i tamo piše slovo b, što znači besplatno.
Prvoj grupi dece se za užinu dele sendviči sa šunkom i kačkavaljem uz pride sok, a socijalno ugroženoj deci se dele prazne kifle, danas je bila kifla sa veoma malo džema, koji se skoro nije ni osećao. Deca se žale da im te suve kifle zapadaju i dolaze kući redovno mrtvi gladni.
E sada zamislite samo ove malene koji stoje u drugom redu tako poniženi koji jedu kifle koje im zapadaju, dok se drugoj deci deli bogata užina.
Koji monstrumi! Odgovorni su svi zaposleni u toj školi što su uopšte dozvolili da deca stoje u ta dva različita reda i da jedu različite užine.
Pitala bih te iste zaposlene kako bi se oni osećali da ih neko deli i razvrstava po nekakvim redovima i da ih diskriminiše po bilo kom osnovu. Kakvi maloumnici, monstrumi i fašisti. Šta se sve radi u školama sa decom? Škole sve više liče na logore. za Televizija Zemun, Zlatko Sobot
  • +1 1
  • Tužno 8
Link to comment

kada je slučaj AĆ u pitanju uopšte nije bitno ima li ona ili ne para za kaznu. I da li će ići ili ne u zatvor.. bitno je da je država, preko suda, odlučila da zaštiti lik i (ne)dela ratka mladića.

  • +1 1
Link to comment
On 3. 10. 2023. at 21:50, Sara said:

Kako je bese bilo,  postoje li pravi dokazi protiv njega ili samo 'ko bi drugi'?

 

Kako sam zapamtio posle prve presude:

Trag krvi žene je nađen u njegovim kolima ,ne precizira se koliko krvi ,on tvrdi da to nema veze sa ubistvom ,nego od posekotine na ruci ,čak je bila na televiziji sa zavojima 

blato na njegovim pantalonama ,on tvrdi da dva dana nije skidao pantalone dok je bila potraga za njom 

bazne stanice ,tu se nešto ne poklapa sa njegovom izjavom gde se nalazio u datom trenutku ,ali to su neki potezi od 200 metara gore dole i pet minuta pre ili posle ,

da li mu je nekom trenutku bio isključen telefon...

 

To je ono što je pisalo u medijima ,i na osnovu toga i nekoliko emisija koje sam pogledao ,vrlo je klimavo za osuđujuću presudu

Ono što je meni najčudnije je da posle tako svirepog ubistva ima tako malo tragova  

 

Ono što sam nedavno pročitao ,na tom slučaju je radio inspektor Jović,onaj inspektor koji je bio na tragu Dijani Hrkalović  i njenoj bandi.

I sada ne mogu a da ne pomislim da je napravljen haos od ovog slučaja kako bi se on diskreditovao 

Inače taj inspektor je na žalost preminuo od korone ,kako baš on majku mu 

 

  • Hvala 1
Link to comment
19 hours ago, đorđe geprat said:

kada je slučaj AĆ u pitanju uopšte nije bitno ima li ona ili ne para za kaznu. I da li će ići ili ne u zatvor.. bitno je da je država, preko suda, odlučila da zaštiti lik i (ne)dela ratka mladića.

 

Ja ću vam reći ovako, sećajući se jedne presude koju sam negde drugde čuo, a kolege pravnici mogu da potvrde, ili ne.

Sud ne odlučuje o liku i delu na zidu, to mu nije posao, nego o činu gađanja tog zida jajima, ili tako nešto. U principu ako si čitao na nekoj drugoj temi mindfuck zvani državina onda ti je i ovo jasnije, u pitanju je pravo a ne pravda. I to tako mora, ali je dobar indikator stanja društva.

 

  • +1 1
  • Hvala 1
  • -1 1
Link to comment

može po pravnoj liniji sve da se objasni. no, u pitanju je bila privatna, zajednička imovina, oštećenje nije bilo ozbiljno, tužba vlasnika (najverovatnije) nije bila pokrenuta. mogu kaznu da opravdam vređanjem policajaca (ako su u pitanju bili policajci). sa druge strane, nisam čuo za kažnjavanje panića jr. zbog izgovorenog tokom one vožnje.

 

ponavljam, pravnici, advokati, zakonodavci i sakonopisci mogu sve da objasne ili "objasne". imamo upravo ovo sa pritvorom M.R.

Link to comment
1 hour ago, Vapad said:

Sud ne odlučuje o liku i delu na zidu, to mu nije posao, nego o činu gađanja tog zida jajima

 

Uz sitnicu da o višestrukom crtanju velikog srpskog junaka koji se 16 godina krio na tom istom zidu ne odlučuje.

Edited by vememah
  • +1 3
Link to comment

Da bismo uopste mogli raspravljati o pravu i pravdi, sudije i sudovi moraju biti nezavisni i nepristrasni.

A svi znamo kako u Srbiji rade sudije. 
(o tuziocima da ne govorim)

  • +1 2
  • -1 1
Link to comment
7 hours ago, Fakundo Sava said:

Kako sam zapamtio posle prve presude:

Trag krvi žene je nađen u njegovim kolima ,ne precizira se koliko krvi ,on tvrdi da to nema veze sa ubistvom ,nego od posekotine na ruci ,čak je bila na televiziji sa zavojima 

blato na njegovim pantalonama ,on tvrdi da dva dana nije skidao pantalone dok je bila potraga za njom 

bazne stanice ,tu se nešto ne poklapa sa njegovom izjavom gde se nalazio u datom trenutku ,ali to su neki potezi od 200 metara gore dole i pet minuta pre ili posle ,

da li mu je nekom trenutku bio isključen telefon...

 

To je ono što je pisalo u medijima ,i na osnovu toga i nekoliko emisija koje sam pogledao ,vrlo je klimavo za osuđujuću presudu

Ono što je meni najčudnije je da posle tako svirepog ubistva ima tako malo tragova  

 

Ono što sam nedavno pročitao ,na tom slučaju je radio inspektor Jović,onaj inspektor koji je bio na tragu Dijani Hrkalović  i njenoj bandi.

I sada ne mogu a da ne pomislim da je napravljen haos od ovog slučaja kako bi se on diskreditovao 

Inače taj inspektor je na žalost preminuo od korone ,kako baš on majku mu 

 

A meni baš ne stoji to da se ubijaju random pevačice usred bela dana po borči u nekoj opuštenoj varijanti a da to nije na neki način vrlo perfidno isplanirano sa debelim motivom. Najverovatnije je da je htela da se oslobodi tog frik kontrola i njegove po svemu sudeći poremećene familije a okidač za zločin je bio taj što je htela da odvede dete sa sobom.

Taj isti dan nakon što je vrlo nemušto prijavio ženin nestanak, porodica je na svoju ruku organizovala pretraživanje terena tj.uništavanje dokaza a na ruku im je išlo što je to veče pala i obilna kiša koja je tome dodatno doprinela. 

Kada je nakon 7 dana od otkrivanja njenog unakaženog tela pozvao novinare u kuću na intervju bez trunke prikazane empatije i pritom stavio njenu uramljenu sliku na trosed, kao da posedi tu sa njima, je najjeziviji wtf momenat koji me je zacementirao u uverenju da je u pitanju lik koji je spreman na sve.

Kasniji odlazak u rijaliti sa tom pričom je  kapiram bio vrhunac uzbuđenja za njega kao što bi uostalom bio i za svakog drugog sociopatu.

Ne znam koliko ima materijalnih dokaza koji bi mogli da potvrde ali lično nemam dilemu da je lik neposredni izvršilac ili neposredni naručilac tog ubistva.

Edited by ubibobi
  • +1 2
  • Tužno 1
Link to comment
1 hour ago, Vapad said:

 

Ja ću vam reći ovako, sećajući se jedne presude koju sam negde drugde čuo, a kolege pravnici mogu da potvrde, ili ne.

Sud ne odlučuje o liku i delu na zidu, to mu nije posao, nego o činu gađanja tog zida jajima, ili tako nešto. U principu ako si čitao na nekoj drugoj temi mindfuck zvani državina onda ti je i ovo jasnije, u pitanju je pravo a ne pravda. I to tako mora, ali je dobar indikator stanja društva.

 

 

Ne znam kako je moguće da se nekome sudi zbog čina gađanja nečega što je nastalo prekršajem komunalnog reda.

Baš ovo što @vememah piše.

1 hour ago, vememah said:

 

Uz sitnicu da o višestrukom crtanju velikog srpskog junaka koji se 16 godina krio na tom istom zidu ne odlučuje.

 

Link to comment
Just now, Tale said:

 

Ne znam kako je moguće da se nekome sudi zbog čina gađanja nečega što je nastalo prekršajem komunalnog reda.

Baš ovo što @vememah piše.

 

 

Ah, ona je gađala zid zgrade, to što je tu sličajno bio mural ratnog zločinca je nebitno, to i u članku kaže, nigde se ne spominje mural (moš misliti mural... ko da je umetnost), e sada to uznemiravanje reda i mira, moja pretpostavka je da je neki SNS član iz zgrade pritiskao stanare pa je tako to došlo, a ovo za policajca je već malo i osveta države, sve u svemu veliki svinjac. I mi se možemo, s' pravom, pitati kako stalno bojadisanje zida nije remetilo fini red i mir tih nesretnika u toj zgradi, a ovo jeste, ali mislim da znamo odgovor. Root cause je stanje u društvu, raspad sistema i pizdunstvo, da izvinete, svih nas sa strane. A ja, jer mi je tako lakše i ne mogu se stalno sa ogledalom svađati, krivim opoziciju, koja bi trebala sama da odmah sada preuzme taj račun i onda večeras otići, spontano, sa par hiljada ljudi da uz sveće i svečanu tišinu okreči taj zid jednom za svagda.

  • +1 2
Link to comment

U ovom konkretnom sluchaju, ne vidim kako je to shto neko baci jaje na zid uopshte neshto shto je za sudjenje. To je valjda vishe komunalni prekrshaj ili tako neshto?

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...