Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

1 minute ago, extragluv said:

naravno da znam. ultrasi su nam se skupljali u parkici dve tri godine, ma nemam ni pojma koliko je trajalo. telefoni, alkohol, galama, motori, jedne iste navijacke price... 

 

ako ne mozes da se nateras da ce biti tu neko vreme, prerasti otici, onda nemas izbora. 

 

u svoje vreme sam isto tako blejao ali nikad nismo galamili, ili kad nas opomenu stisamo se ili odsetamo. 

jesi morao da ustanes u pola 6 ujutro pa na posao?

Link to comment
  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    940

  • Filozof manijak

    866

  • radisa

    774

Top Posters In This Topic

Posted Images

cak je i budala koja je nas u tom istom parkicu gadjala flasom sa 4 sprata, trpeo teror ultrasa.

 

mislim da im se drao par puta pa su mu vracali sidji matori itd

 

pomiris se da su tu i spavas. 

Edited by extragluv
Link to comment
4 minutes ago, Halvard said:

Ja sam ove godine prvi put primetio da klinci uzrasta nižih razreda osnovne vilene napolju do iza ponoći. Ovde kod mene nisu previše iritantni, uglavnom jurcaju kao muve bez glave unaokolo i nisu previše bučni, ali mi je fenomenološki zanimljivo jer se ne sećam da je moja generacija tako živela. 

 

U mom kraju su ljudi počeli da iseljavaju zbog građevinskih radova koji neprekidno traju, sa tri strane. Jedina konstanta je da će ti drndati između 7 i 7:30 ujutru svaki dan, naročito vikendom, sve ostalo je potpuno nasumično, kad počinju, kad prestaju, nekad se oglase po pet minuta na sat vremena do uveče, nekad se to oduži do iza ponoći, nekad se ne čuju ceo dan da bi u 9 uveče valjda dinamitom nešto raznosili. Pa 'ajde se ti sad prilagodi i organizuj svoj život. Naravno da šanse nema da je sve to po propisima (o blokiranju ulaza u ulicu za saobraćaj da i ne počinjem), ali ono, Srbija. 

a to je tek drugi deo price, tako je kad odem kod majke na zlatibor da se malo odmorim :D (ali je ipak bolje, jer oni bar zavrse do 5).

btw, jedan kompleks na 1000 kvadrata prave iznad nas i bukvalno su srusili ulicu. u sred ulice ima rupa od jedno 5-6m dubine i vec mesecima je zatvorena za saobracaj, iako nije bas nebitna ni periferna. ako je i otvore ikad ponovo, jer vidim da su jedan zid vec zapoceli na mestu gde je definitivno bio kolovoz. 

do ove godine nisam imala bas takav osecaj bespomocnosti, ali sad nekako gde god se okrenem, siledzijstvo se samo siri. a mi bezimo, ako imamo gde.

  • +1 5
Link to comment
40 minutes ago, extragluv said:

ne, na marsu zivim.

 

i pre bih uzeo tu razularenu decu koja bleje do 1 nego buku sa splavova npr. ako vec govorimo o zagadjenjima

Значи нормално ке да дете од 8 година буде после поноћи напољу и цирка пиво рецимо?

Забрана тога је полицијски час?

Link to comment
3 minutes ago, extragluv said:

mozda ipak nije do buke. 

mozda je do ovoga

Quote

 

cak je i budala koja je nas u tom istom parkicu gadjala flasom sa 4 sprata, trpeo teror ultrasa.

 

mislim da im se drao par puta pa su mu vracali sidji matori itd

 

pomiris se da su tu i spavas.

 

takav ti stil zivota.

pomiris se i trpis teror.

 

Edited by Aleksija
  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Hamlet Strašni said:

Значи нормално ке да дете од 8 година буде после поноћи напољу и цирка пиво рецимо?

Забрана тога је полицијски час?

iskreno mislim da preuvelicavate oko godina. niko nigde nece videti osmogodisnjaka da cirka pivo iza ponoci

  • +1 1
Link to comment
12 hours ago, Aleksija said:

hajde da pitam ovde roditelje dece uzrasta kod uciteljice - je li sad u srbiji standard da te generacije ostaju posle ponoci napolju? ja skoro svako vece opominjem nekoliko ekipica, nisu skoro nikad bas isti, koji oko pola 12 dodju da odigraju malo kosarke na skroz akusticnom prostoru izmedju 4 zgrade. kad izudaraju loptu i kos i naprave buku koja bi i mrtve probudila, odu jos malo da prozuje po komsiluku oko i posle ponoci, nekad ih cujem napolju i oko 1. sve to uz blagoslov roditelja, naravno. ono sto me zapanji je kad ih vidim, imaju izmedju 8 i 12 max, sitnez koja tek treba da raste i formira se.

ne znam da li ovde kod mene zive neke porodice koje treba ukljuciti u socijalni rad ili je tako svuda. 

naravno, nikom drugom nista ne smeta, cak ni roditeljima ciju decu ocigledno zlostavljaju (postoji nekoliko devojcica kojima se horski pevaju/urlaju uvrede u navijackom maniru, obicno u seksualnom kontekstu, a koje ne mogu da se ne cuju sa prvih spratova gde njihovi zive). otvoreni prozori kao u hickokovom klasiku, ali me ne bi zacudilo da se ignorise i tuca nozevima za koju godinu ili mesec.

ne znam, sve imam utisak da to ne moze na dobro.

 

 

1 hour ago, J-♣ said:

netačno

ovi mlađi punoletnici zimi u jaknama sednu na naslon, a noge na klupi, kraće čavrljaju i zagrevaju se nekom žestinom, ne kao leti pivom

 

 

2 minutes ago, extragluv said:

iskreno mislim da preuvelicavate oko godina. niko nigde nece videti osmogodisnjaka da cirka pivo iza ponoci

О овоме смо причали…

 

едит: превидео сам да пише пунолетници, заборави алкохол.

 

Али остаје да су клинци од 8 година сами напољу око поноћи

Edited by Hamlet Strašni
Link to comment
9 minutes ago, Aleksija said:

a to je tek drugi deo price, tako je kad odem kod majke na zlatibor da se malo odmorim :D (ali je ipak bolje, jer oni bar zavrse do 5).

btw, jedan kompleks na 1000 kvadrata prave iznad nas i bukvalno su srusili ulicu. u sred ulice ima rupa od jedno 5-6m dubine i vec mesecima je zatvorena za saobracaj, iako nije bas nebitna ni periferna. ako je i otvore ikad ponovo, jer vidim da su jedan zid vec zapoceli na mestu gde je definitivno bio kolovoz. 

do ove godine nisam imala bas takav osecaj bespomocnosti, ali sad nekako gde god se okrenem, siledzijstvo se samo siri. a mi bezimo, ako imamo gde.

 

Zlatibor pre 6 godina i sad su nebo i zemlja.

Link to comment

U bučnom sam delu grada al potpuno neosetljiv na fubal i basket u parku, decu i kerove do kasno, basove sa splavova, kafiće pod prozorom sa karaokama... ništa mi to ne smeta čak mi nedostaje buka tramvaja što sam pre imo blizu.

 

S druge strane smetaju navijači što se deru onim grlenim srbija! glasom valjda da bi izgledali i zvučali opasnije, obesno turiranje i muzika iz kola jer je po pravilu loša i naravno investitorski zornjak kamionom mešalicom.

 

(Nevezano od teme imam napad šizofrenije od recimo bilo kakve kakofonije kad mi se više izvora nešto obraća i distorziranih zvukova ko naprimer one glasovi u sinhronizovanim crtaćima a opet mi treba neki zvuk da bi zaspo, neki govorni radio, dokumentarac. Najgora je tišina u noći kad si sam sa sobom svojim mislima... :unsure: :D )

 

Hoću reći da meni decibeli nisu jedina mera, ima nešto i da kontenta

 

 

 

Edited by francuski sobar
Link to comment
Just now, Hamlet Strašni said:

 

О овоме смо причали…

nisam videla nikog da pije, iskreno. samo da deca sa jednocifrenim brojem godina bleje i igraju kosarku sa sve navijanjem posle ponoci. pa onda jos malo bleje okolo do jedno 1. 

ne znam da li toga ima i u drugim zemljama, mozda je to trend.

jedino, kao sto kaze halvard, do pre par godina nije bilo toga.

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Aleksija said:

pomiris se i trpis teror.

jbg ako je teror da se izgradi zgrada ili citavo naselje onda nek ide sve u persun.

 

deca moraju da izgalame svoje. u zemlji gde reda nema, nemas nacina da se boris sa problemom buke. tako da svi ovde trpimo neku dozu terora. 

 

ali isto tako vidim da je drustvo postalo hipersenzibilno. smeta zurka u zgradi, iako se najavi. smeta galama sa ulice, buka burgije, motor koji prolazi...

 

ne znam gde ste ziveli sve ove godine

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...