Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

19 minutes ago, Bambula said:

ti urbanistički genocidi tipa Pazar, Tutin, Sjenica

 

ma hajde? a to se nekako samo od sebe desilo, država nema ništa s tim?

PS: i molim te, stavljaj razmak posle zareza :cry:

Link to comment
  • Replies 38.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    933

  • Filozof manijak

    812

  • radisa

    730

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ti kreni da im rušiš kuće (razmak) , pa onda da kukamo letnji dan do podne kako zla država ruši ljudima kuće.

 

Najlakše je okriviti drugog , a to što si napravio kuću tik uz rečno korito,pa još pustio i drenažu i fekalije u tu istu reku i za to je opet neko drugi kriv. Tu je država najmanje kriva , ako država treba da ti kuca na vrata da održavaš prepust i kanal ispred svoje kuće , ako država treba da te juri da ne bacaš smeće po rečnom koritu, onda ok država je kriva.

Link to comment
4 minutes ago, Bambula said:

ako država treba da ti kuca na vrata da održavaš prepust i kanal ispred svoje kuće, ako država treba da te juri da ne bacaš smeće po rečnom koritu...


pa nego ko treba da te juri nego država? i kako možeš da napraviš kuću a da nisi dobio građevinsku dozvolu? rušiti nego šta. ali i održavati nasipe i vodotokove i sve... a to jebi ga, ne mora baš, neće valjda.

PS: nemoj razmak pre zareza, samo posle :D

  • +1 2
Link to comment
16 minutes ago, namenski said:

Bambula se opet zalaufao... :lolol:

 

Samo mu u drzavu i vojsku ne dirati!!! 

Moja vojska i država odavno pokojni, tako da nema šta da se dira :fantom:

Link to comment
34 minutes ago, aram said:

ma hajde? a to se nekako samo od sebe desilo, država nema ništa s tim?

 

dRžAvA

 

 

Edited by vememah
  • +1 3
Link to comment
2 hours ago, gospa buba said:

ljudi na lokalima moraju da pochnu da shvataju da im ovaj i ovakav beograd, koji samog sebe jede, nece reshiti nishta. nakon toga, kad shvate, mozda ce moci da razmisle kako zele da im izgleda kuca i oko kuce, ako dotada ostane i ljudi i kuca :dry:

ma da, šta zna dete šta je 100 kila :D

 

Quote

Rural earthen dikes: Rural earthen dikes are peat- or clay-filled dikes applied in rural areas, with design standards <1/100. Jonkman et al. [14] estimate the cost of a rural dike in The Netherlands at $5.1–14 million/km per meter of dike raised, while for Canada this is $2.1 million/km per meter of dike raised

- čitav godišnji budžet sjenice bi bio dovoljan za 2 kilometra nasipa po najvišim dakle holandskim standardima :happy:

Link to comment
39 minutes ago, aram said:


pa nego ko treba da te juri nego država? i kako možeš da napraviš kuću a da nisi dobio građevinsku dozvolu? rušiti nego šta. ali i održavati nasipe i vodotokove i sve... a to jebi ga, ne mora baš, neće valjda.

PS: nemoj razmak pre zareza, samo posle :D

Ako neko treba da te juri da ne bacaš djubre po rečnom koritu i time smanjuješ propusnu moć onda jbg.

 

Isto tako ako ti logika kaže da je ok da kuću napraviš tik uz korito neke reke, pa još živiš u kraju okruženom brdima gde su bujični tokovi redovna pojava kod veće količine padavina, opet i tu jbg.

 

Kad imaš priliv od 200mm/h možeš samo da sediš i čekaš šta će da bude.Zbog te divlje gradnje kritične tačke ne mogu da se saniraju nikako drugačije nego da improvizuješ džakovima,koji traže ogromnu logistiku i ljudstvo da bi se postavljali.

 

 

 

Link to comment

drugim rechima, ne mora nishta. sad je njima drama, sledeci put nekom drugom, ako nije kod nas juhuuuu i to je to do sledece prilike.

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto



  • +1 1
Link to comment
13 minutes ago, Bambula said:

nikako drugačije nego da improvizuješ džakovima,koji traže ogromnu logistiku i ljudstvo da bi se postavljali

 

Sumnjam da je iko na ovoj temu išta drugo tražio tipa radjanje mečke i sl. 

Al' izlazak vojske na teren k'o instantna mjera u vanrednim okolnostima se valjda podrazumijeva. 

Nije mi jasno šta tu nije jasno.

Link to comment
11 minutes ago, gospa buba said:

drugim rechima, ne mora nishta. sad je njima drama, sledeci put nekom drugom, ako nije kod nas juhuuuu i to je to do sledece prilike.

 

Što je voleo da kaže jedan moj bivši komšija "A šta se može, šta se može..."

Link to comment
On 18.1.2023. at 13:37, Svemir Zeka said:

Ježeva kućica

 

 

 

Dobila deca za raspust da pročitaju kod kuće (prvaci). Ko ne zna da čita, roditelji mu čitaju, razume se.


Haos na grupi nastao. Ovo je prepuno arhaičnih izraza, odakle im ideja da ovo daju deci, deca će pored ovako dosadnih stvari zamrzeti školu.

Ja budem ja (a zaista sam htela samo da iskuliram), napišem im da decu treba učiti da uče, a ne zabavnim sadržajima, a ako su im ovo arhaični izrazi, nek im bog bude u pomoći s pretkosovskim i kosovskim ciklusom.

 

Džizs, Ježeva kućica, zamrzeće školu.

Nego, sad je i meni jasno ko će ovde koga zamrzeti :D

Ko jednom upadne u roditeljsku viber grupu ni pakao mu neće teško pasti.

Inače, ako se dobro sećam, Ježeva kućica je u Bukvaru, i tu su im i nepoznate reči objašnjene, na marginama.

A biti učitelj/ica danas - strašno, strašno... 

  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...