Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 38.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    933

  • Filozof manijak

    812

  • radisa

    730

Top Posters In This Topic

Posted Images

27 minutes ago, vememah said:

Apsolutno, od sve dečje literature osporavati Ćopića, koji je među najtoplijim i najkvalitetnijim autorima, baš je ogroman greh.

 

Sklon suicidu..zar takav decu da nam uci. 

 

Ako i ako krenu sa tim arhaicnim stvarima u govoru, nece moci da isprate baku praseta, djomlu, preshu, stelju i paelju i slicne njima..pa ce im se onda smejati drugari i bice anksiozni i depresivni..pa ce onda i oni biti skloni suicidu.

 

Tako da, duvaj ga Branko sa sve svojim jezom. 

  • Hvala 1
Link to comment
14 minutes ago, Tale said:

"Kada muž ubije ženu to su lakša ubistva, to se lako brani"

 

 

 

Ja ko ova plava pored - mislila sam da je obrnuto.

Kaze to su laksa ubistva... to se lako brani ima hiljadu motiva da muz ubije zenu...

 

 

 

 

  • Tužno 1
Link to comment
Quote

Река Грабовица која протиче кроз језгро Сјенице, услед обилних падавина паралисала је сам центар. Бројни суграђани остали су заробљени у својим становима међу којима је и једна тромесечна беба.
- Моја унука, беба стара три месеца остала је унутра, не могу да их из куће извучем. Целу ноћ провели смо будни, за последњих 75 година ја не памтим овакву поплаву и олују, задесила нас је катастрофа. Све ствари које смо имали становима су пуни воде - рекао је за РИНУ, Исмет Хасановић из Сјенице.

http://www.rina.rs/item/12928-n-a/

 

Opet hiljadugodišnje poplave :dry:.

Pas mater.

Edited by vememah
Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

bog stobom zeno to nije nashe! emoji38.pngol:

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto
 

Šuma striborova, moja omiljena ilustrovana knjiga, tražila sam je po kupindima i kojekuda, a da bude staro izdanje, nema nigde. Moja je nestala u vihorima rata. Ako neko zna gde ima - zahvaljujem iz sveg srca :heart:

Link to comment

OK, ako vidim negde da se prodaje u Srbiji, poslaću ti link.

 

Inače, bila je u Srbiji u programu za VI razred kad su snimali one video lekcije na početku pandemije, dakle pre neku godinu.

 

Quote

ОШ6 – Српски језик и књижевност, 70. час: Ивана Брлић Мажуранић: Приче из давнина „Шума Стриборова“

 

 

Edited by vememah
  • Wub 1
  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, vememah said:

OK, ako vidim negde da se prodaje u Srbiji, poslaću ti link.

Hvala ti. Baš imam specifičan sentiment vezan za tu knjigu, priziva mi taj unutrašnji svet iz detinjstva. A oglašavala sam ranije po mrežama da je tražim, i nisam je našla. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...