Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

prilika je i da se kaze da je vecina literature o crkvenom umjetnickom nasljedju objavljena u mrskom komunizmu, te da se danas ne objavljuje gotovo nista znacajno na tu temu. 

 

  • +1 3
  • Hvala 2
Link to comment

treba bar 400 godina da ostari onaj zivopis sa domacinom, prvom zenom, drugom zenom i svom mogucom decom. tada ce vec biti i epskih pesama pred-arkanovskog i po-arkanovskog ciklusa***. nasledje trazi vreme :hihi:

 

 

*** evo ovaj mali astro-zidar moze da nam sugerishe shta on misli da ce da bude kulturno nasledje nasheg naroda za 400 godina. shta ce da prezivi :D

 

 

edip. nisu se ni u socijalizmu ti besili od chitanja, ali je pravac bio zadat drugachije.

Edited by gospa buba
  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, Lena said:

I da se objavljuje, ti što ruše ne čitaju mnogo...

 

moj ugao svakako nije da se sada kulturno nasljedje rusi zato sto se o njemu ne objavljuje literatura nego naprotiv, da se literatura ne objavljuje zato sto drzavu i crkvu tacno boli uvo za kulturno nasljedje. 

  • +1 8
Link to comment

ono shto je nama kulturno nasledje, crkvi je sredstvo za rad i sticanje kapitala. sukob na toj liniji postoji svuda u svetu sa svim drzavama koje na svojoj teritoriji imaju aktivne crkve.

Link to comment

ne mora da bude sukob i nije svuda sukob. eto uzmimo italiju, da uopste ne idemo do francuske.

 

uzmimo katolicku crkvu u crnoj gori, naspram pravoslavne, mogu da iznesem niz anegdota sto kao svjedok sto kao prvi slusatelj direktnog svjedoka - i da ih s punim pravom poopstim (ovo ne kazem s pretenzijama, nego sticajem okolnosti stvarno imam iskustava sa obje u nizu godina)

razlika je dosljedna i veoma upadljiva.

Edited by morgana
  • +1 1
Link to comment
24 minutes ago, gospa buba said:

 

rushi republika srbija. svoje kulturno dobro. iz 14 veka. jer nije bogznashta. tachka.

 

 

MOja teza je da je država srbija dole samo nominalno, ali ne i funkcionalno

Edited by Filozof manijak
  • -1 1
Link to comment

Jednoj crkvi bas moze biti u interesu da istice svoju brigu za kulturno nasledje. Kao i svakoj organizaciji, crkve imaju svoj profil i ugled u drustvu. Pitanje je da li je drustvo takvo da se tako uopste moze steci drustveni kapital.

Link to comment
3 minutes ago, morgana said:

ne mora da bude sukob i nije svuda sukob. eto uzmimo italiju, da uopste ne idemo do francuske.

 

uzmimo katolicku crkvu u crnoj gori, naspram pravoslavne, mogu da iznesem niz anegdota sto kao svjedok sto kao prvi slusatelj direktnog svjedoka - i da ih s punim pravom poopstim za teritoriju koju solidno poznajem (ovo ne kazem s pretenzijama, nego sticajem okolnosti stvarno imam iskustava sa obje u nizu godina)

razlika je dosljedna i veoma upadljiva.

necesh verovati, tu prichu sam prvi put chula bash u rimu, na primeru katakombi ispod (shirom) grada, koje su praktichno u vlasnishtvu vatikana. uopshte im nije jednostavno da nadju zajednichki interes sa crkvom ni kada je istrazivanje u pitanju, a ne odrzavanje.

 

1 minute ago, Filozof manijak said:

MOja teza je da je država srbija dole samo nominalno, ali ne i funkcionalno

a de nije? :unsure:

 

drzava se odaziva feudalcima, onako kako njima odgovara. nama u prestonicama mozda to nije (josh) jasno vidljivo.

  • +1 3
Link to comment
6 minutes ago, Filozof manijak said:

MOja teza je da je država srbija dole samo nominalno, ali ne i funkcionalno

to je jasno kao dan posle pola sata provedenih u paaaazar

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...