Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Užas.

 

Kurir nagoveštava da je ovo još jedan "neće valjda" slučaj:

Quote

Kako nezvanično saznajemo, danima se osećao neprijatan miris u rudniku.

Edited by vememah
Link to comment
  • Replies 38.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    933

  • Filozof manijak

    818

  • radisa

    737

Top Posters In This Topic

Posted Images

Đilas ušao sa upaljenom cigarom u rudnik, šta nije jasno?

 

27 minutes ago, vememah said:

Kurir nagoveštava da je ovo još jedan "neće valjda" slučaj:

Kućni detektor metana košta oko 30€, verovatno su profesionalni skuplji, ali je to vrlo jeftin uređaj koji spašava glave. Ovo je druga ovakva nezgoda u ovom rudniku

1998. je nastradalo 29 rudara, a u obližnjem rudniku Aleksinac su bile 1983. i 1989.

Rudarske nesreće u Srbiji — Википедија (wikipedia.org)

 

Šta da kažem... saučešće porodicama, ali nisam izdržao da ne budem sarkastičan na početku. 

 

edit:

zvaničan sajt rudnika: ЈП ПЕУ Ресавица: Соко (jppeu.rs)

Edited by dvb-t manijak
  • Tužno 1
Link to comment
29 minutes ago, Filozof manijak said:

Užas, kao da se ponavlja ona nesreća u aleksinačkim rudnicima od pre 30 i više godina.

A i blizu je :ph34r:

 

U rudniku Soko se već dogodila nesreća 1998., kada je poginulo tridesetak rudara. 

 

Navodno je tačno da su još pre dve nedelje počeli da prijavljuju da nešto nije kako treba.

Edited by Malvo
  • Tužno 2
Link to comment
29 minutes ago, vememah said:

Užas.

 

Kurir nagoveštava da je ovo još jedan "neće valjda" slučaj:

 

Detektori metana nisu bili u funkciji :sad:?

Link to comment

Ništa me ne skenja kao kad izginu rudari, o jebem ti, takav posao, nedovoljno zahvalnosti za tako bitan dio društva, takva smrt, uf. Plus mi je dio familije bio iz te branše, inače smo imali u zavičaju rudnik, odrastao sam sa njima.

Baš užas.

  • +1 6
  • Tužno 2
Link to comment
24 minutes ago, James Marshall said:

Ništa me ne skenja kao kad izginu rudari, o jebem ti, takav posao, nedovoljno zahvalnosti za tako bitan dio društva, takva smrt, uf. Plus mi je dio familije bio iz te branše, inače smo imali u zavičaju rudnik, odrastao sam sa njima.

Baš užas.

+1

Link to comment

U nesreći su poginuli rudari D. Z. (1979), N. T. (1985), R. G. (1975), P. P. (1991), B. Č. (1966), B. Z. (1967), B. Ž. (1963) i B. S. (1988)

  • Tužno 8
Link to comment
1 hour ago, dvb-t manijak said:

Đilas ušao sa upaljenom cigarom u rudnik, šta nije jasno?

 

Kućni detektor metana košta oko 30€, verovatno su profesionalni skuplji, ali je to vrlo jeftin uređaj koji spašava glave. Ovo je druga ovakva nezgoda u ovom rudniku

1998. je nastradalo 29 rudara, a u obližnjem rudniku Aleksinac su bile 1983. i 1989.

Rudarske nesreće u Srbiji — Википедија (wikipedia.org)

 

Šta da kažem... saučešće porodicama, ali nisam izdržao da ne budem sarkastičan na početku. 

 

edit:

zvaničan sajt rudnika: ЈП ПЕУ Ресавица: Соко (jppeu.rs)

 

Gospode, jadni ljudi. Nadam se da barem ne lažu za ove što su "lakše povređeni"...

 

Gospode 2....pogledaj samo slike tu desno na sajtu rudnika.... pre no što ih, vrlo verovatno,skinu. Meni deluje da ukazuju na ovo što se desilo, ne održavanje, nebrigu...

 

 

Link to comment

Navodno su svi izvučeni. Dvojica poginulih iz Sokobanje, šestorica iz Aleksinca. Noćna smena bila aleksinačka, tako se pogodilo i u nesreći iz 1998. Svi povređeni odvezeni u Niš, navodno ima i teže povređenih. Jedan od poginulih skoro dobio dete, ovi stariji imaju i maloletnu decu... Mnogi u Banji i Aleksincu zaziru od rudnika dok ne zasnuju porodicu, onda im tih nekoliko desetina hiljada život znači. Ili oduzme. 

Edited by Malvo
  • Hvala 1
  • Tužno 4
Link to comment
Ništa me ne skenja kao kad izginu rudari, o jebem ti, takav posao, nedovoljno zahvalnosti za tako bitan dio društva, takva smrt, uf. Plus mi je dio familije bio iz te branše, inače smo imali u zavičaju rudnik, odrastao sam sa njima.
Baš užas.
i ja sam rudarske kuce, rudara, minera i spasilaca. mrzim, mrzim kad stradaju.

mrzim kad se sistem izivljava na njima.

sent from novi mnogo jak bubamoto.


Link to comment

U nesreći su poginuli rudari Zlatković Darko (43), Nenad Trivunac (37), Petrović Petar (31), Grujić Radovan (47), Čokirilo Branko (56), Branislav Zlatanovoić (65), Živković Bratislav (59), Stajić Bojan (34

  • Tužno 4
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...