Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

 
Pa i meni tako deluje.
 
Ono što je pitanje da li onda cela zajednica radi njemu ono što je on radio njoj? Optuživanje da si kriv za nečiju smrt verujem da je gore od bilo čega što je on njoj govorio, naravno, bez ikakve želje da to relativizujem.
 
Ako se on sad rokne jer ne može da podnese taj pritisak i optužbe, ko je onda kriv, svi ti koji sad seru po njemu?
Pa ne znamo ni da ima ni da nema.
On sad "žanje ono što je sejao".
A sejao je agresiju, mržnju, sračunato vrlo.
Ne znam da li sad tu može da se dokaže.
No cela ta gomila se veoma neodgovorno ponaša. Propagiraju takve modele ponašanja. Koji onda dovedu do ovakvog ishoda.
Ali zaista ne možemo tvrditi ni da jeste ni da nije.








... Shiit has hit the fan

  • +1 4
Link to comment
  • Replies 38.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    933

  • Filozof manijak

    816

  • radisa

    737

Top Posters In This Topic

Posted Images

5 minutes ago, radisa said:

Sam pao, sam se ubio... Tj. da nije srao po njoj, zbog svojih lajkova i klikova, ne bi sad bio optuživan da je izazvao samoubistvo...

 

Karma ume baš da bude pizda i da se vrati na neočekivanom mestu...


Pa to je malo preterivanje... I neosnovano.

 

Svađali su se njih dvoje, ne samo on. Neko reče da je ona i prva počela. I nije ona njemu prećutala ništa. 

Šta sad, kad god se neko posvađa i neko nekome kaže nešto ružno, treba da odgovara za sve što ta osoba uradi u narednih 5 godina... Da li bi isto pričali da su naša deca na mestu BP u pitanju? Nisam siguran, relativizovalo bi se sve u 16. "Šta zna dete" i tako to...

Mora se imati na umu da taj pojam "drame" koji se koristi je nešto u šta ponekad autori svesno ulaze. Te stvari, kao i tuča u zadruzi su zanimljiviji kontent za gledanje od toga kako ona igra cs ili on league of legends i rastu sabovi, lajkovi, vjuovu, i konto na računu... Neću da kažem da je ona u to ušla svesno, sa namerom i kao da je briga, ali to što se desilo između njih dvoje, nije ništa čudno u svetu youtubera i verovatno nešto na šta su računali kada su krenuli time da se bave. 


Edit: ako te komentari mongoloida za koje ZNAŠ (lepo je rekla u nekom klipu, kao i da su neminovnost) da su balavi klinci koji veze o životu nemaju, onda se to reši vrlo lako, ukini kometare na objave i zaključaj direktne poruke. 

Edited by Mil@n
Link to comment
12 minutes ago, Mil@n said:

 

Pa i meni tako deluje.

 

Ono što je pitanje da li onda cela zajednica radi njemu ono što je on radio njoj? Optuživanje da si kriv za nečiju smrt verujem da je gore od bilo čega što je on njoj govorio, naravno, bez ikakve želje da to relativizujem.

 

Ako se on sad rokne jer ne može da podnese taj pritisak i optužbe, ko je onda kriv, svi ti koji sad seru po njemu?

Moj utisak je da će BP jako loše da završi ako ne batali YT i ne ode na psihoterapiju. To mislim i nezavisno od ove tragedije.

Ali da - optužujući ga za devojčinu smrt, mediji, razne javne ličnosti i javnost u celini guraju ga ka ivici.

 

Suviše sam matora da bih razumela celu tu kulturu influensinga polumutave, očigledno nesigurne i prilično neobrazovane dece na debilne teme, koja preplavljuje internet.

Ali nisam kreten da ne uočavam nesreću koja bukvalno samo čeka da se dogodi... Dete od 15 godina koje je nezadovoljno sobom i svojim izgledom pustiti na YT mašinu i u celu tu džunglu fejk lajkova i surovih komentara je jezivo. Zabranila bih YT snimanje maloletnicima, zabranila bih im izlaganje celoj toj narcisističkoj kulturi da mogu.

Nadam se da će barem BP da preživi i postane bolji čovek.

Edited by pt 2.0
  • +1 3
Link to comment
10 minutes ago, Mil@n said:


Pa to je malo preterivanje..

Možda i jeste, ali sa druge strane on je napravio one gadne pesme o njoj sto su stajale na Youtubeu donedeavno... Ona nije to o njemu radila, koliko znam....

 

A to kako bi moje dete i šta bi, ne znam... Vaspitavam moju decu poštuju svakog i ne budu pizde od ljudi koji javno obračunavaju sa drugim ljudima... Moje dete bi, posle onog što je BP uradio dobro izribao zbog ponašanja u javnom prostoru, a na pamet mi ne bi palo da ga branim jer je se ponašao onakako kako ja ne odobravam...

 

Kad već uvodimo našu decu u priču... Jel'...

  • +1 5
Link to comment
1 minute ago, pt 2.0 said:

Moj utisak je da će BP jako loše da završi ako ne batali YT i ode na psihoterapiju. To mislim i nezavisno od ove tragedije.

Ali da - optužujući ga za devojčinu smrt, lmediji, razne javne ličnosti i javnost u celini guraju ga ka ivici.

 

Suviše sam matora da bih razumela celu tu kulturu influensinga polumutave, očigledno nesigurne i prilično neobrazovane dece na debilne teme, koja preplavljuje internet.

Ali nisam kreten da ne uočavam nesreću koja bukvalno samo čeka da se dogodi... Dete od 15 godina koje je nezadovoljno sobom i svojim izgledom pustiti na YT mašinu i u celu tu džunglu fejk lajkova i surovih komentara je jezivo. Zabranila bih YT snimanje maloletnicima, zabranila bih im izlaganje celoj toj narcisističkoj kulturi da mogu.

Nadam se da će barem BP da preživi i postane bolji čovek.

 

Tu je ključni problem. Zrele osobe od 30+ ne mogu da hendluju takve situacije kako treba, ne neko dete koje niije ni blizu neke formirane ličnosti, karaktera, niti ima mogućnost da ispravno rezonuje kako sebe tako i svet oko sebe, niti može da zna kako se sa nekim stvarima bori. Zato sam u prvom mestu rekao da je tu ključna uloga nekog nadzornog lica, da li roditelja, managera, ili nekog trećeg ko zna šta popularnost u tim godinama nosi i kako se sa time nositi. 

 

Isto tako, nemaju svest o posledicama svojih postupaka, i tu BP jeste kriv. Dečku još idu sline a vozi kola od 50k eura i verovatno može da menja ne jednu već 10 klinki na dan. Negde je, ne opravdavajuće, ali razumljivo, da izgubi pojam o svemu tome i da sve gleda kroz klikove, lajkove i subove. Zato će mu ovo bez sumnje biti velika životna lekcija, kako njemu, tako i svim domaćim youtube-rima.

Svojevremeno sam odgleado nekoliko njegovih intevjua. Dečko bez dileme nije glup, zna da neke stvari koje radi i priča nisu ok, i kada priač o nekim svojim životnim principima i vrednostima - uopšte ne greši, naprotiv. Reklo bi se da je mnogo zreliji od prosečne osobe njegovih godina. Ali tu se vraćamo na gore rečeno. Kada te u tim godinama opale pare i popularnos koja je jednostavo nepojmljiva i dalje mnogima, teško je ostati na zemlji.

Link to comment
2 minutes ago, radisa said:

Možda i jeste, ali sa druge strane on je napravio one gadne pesme o njoj sto su stajale na Youtubeu donedeavno... Ona nije to o njemu radila, koliko znam....

 

A to kako bi moje dete i šta bi, ne znam... Vaspitavam moju decu poštuju svakog i ne budu pizde od ljudi koji javno obračunavaju sa drugim ljudima... Moje dete bi, posle onog što je BP uradio dobro izribao zbog ponašanja u javnom prostoru, a na pamet mi ne bi balo da ga branim jer je se ponašao onakako kako ja ne odobravam...

 

Kad već uvodimo našu decu u priču... Jel'...

 

Pa ćale mu je kreten, to znamo svi. I to samo ide u prilog tezi iz mog poslednjeg posta.

Ali evo da ti odgovorim pitanjem tj svedem svoj stav na njega: Da li je u redu da se priča samo o BP koji se DIREKTNO optužuje i krivi za jednu tako krupnu stvar kao što je nečija smrt a ona je možda imala 16 raspalih veza, probleme u porodici, tukao je ćale, nakačili joj se fanovi psihopate na vrat i šta sve može biti razlog samoubistva o čemu mi ne znamo ništa? 

I ko će biti kriv ako se on rokne zbog toga, npr?

Link to comment
4 minutes ago, Mil@n said:

 

Pa ćale mu je kreten, to znamo svi. I to samo ide u prilog tezi iz mog poslednjeg posta.

 

Pa sigurno će biti u velikoj meri krivo okruženje, ali u svakom slučaju može da onemogući komentarisanje na snimcima, zatvori kanal itd, samo što onda nema više para.

Link to comment
7 minutes ago, Mil@n said:


Svojevremeno sam odgleado nekoliko njegovih intevjua. Dečko bez dileme nije glup, zna da neke stvari koje radi i priča nisu ok, i kada priač o nekim svojim životnim principima i vrednostima - uopšte ne greši, naprotiv. Reklo bi se da je mnogo zreliji od prosečne osobe njegovih godina. Ali tu se vraćamo na gore rečeno. Kada te u tim godinama opale pare i popularnos koja je jednostavo nepojmljiva i dalje mnogima, teško je ostati na zemlji.

 

Ja nisam odgledao nista osim sto je postavljeno ovde na temi. I bese video gde se njih dvoje suceljavaju u studio. Prase tada rece da nece da se izvini i da prekinu takvu vrstu sukoba (a mala je htela) i ako je ne bi psovao i vredjao jer to jednostavno nije ON. I da zato njega ljudi vole. 

Slabo tu ima zrelosti, a kad/ako je vec zreo, blizi sam vidjenju da sada kusa ono sto je spremao. I ne mogu reci da mi je zao ...

Ceo zivot mu je fejk, izabrao ga je zbog para ne obaziruci se na posledice ... fejk mu sada dolazi glave

  • +1 3
Link to comment
14 minutes ago, Mil@n said:

 

Pa ćale mu je kreten, to znamo svi. I to samo ide u prilog tezi iz mog poslednjeg posta.

Ali evo da ti odgovorim pitanjem tj svedem svoj stav na njega: Da li je u redu da se priča samo o BP koji se DIREKTNO optužuje i krivi za jednu tako krupnu stvar kao što je nečija smrt a ona je možda imala 16 raspalih veza, probleme u porodici, tukao je ćale, nakačili joj se fanovi psihopate na vrat i šta sve može biti razlog samoubistva o čemu mi ne znamo ništa? 

I ko će biti kriv ako se on rokne zbog toga, npr?

Nije u redu da se samo on poetencira, ali je u redu da se potencira... Zbog društva u kom živimo...

 

A ako se rokne zbog ovoga, vraćam se na početak, sam pao, sam se ubio, što je srao po njoj? Ili bilo kome? Zarad slave? Pa ako ne može da izdrži pritisak slave kad je loše, jbg, birao je sam taj put...

 

Vidi, moja ćerka je to pratila jedno godinu dana, i jako dobro znam da Kika nije jednia prema kojoj se ponašao kao govno... Uzgaja se kultura  vređanja i omalovažavanja ljudi i da je super stvar kad si na pravoj starni, a nosilac te kulture jeste BP u dečijoj sredini... Sad kad je on sa druge strane, jbg, treba da razmišljamo kako sad to... Pa jbg, vraćam se na početak, opet, samo pao, sam se ubio...

 

Inače, neće se on ubiti, ne brini se...

 

 

Inače, nemoj se ljutiš, ali ovo tvoje malo podseća na "Šta rade Danlu Đilas i Šolak, a on pošetn dečak, koji radi u kafani za dve crvene dnevno"... :)

  • +1 7
Link to comment
Just now, radisa said:

Bije u redu da se samo on poetencira, ali je u redu da se potencira... Zbog društva u kom živimo...

 

A ako se rokne zbog ovoga, vraćam se na početak, sam pao, sam se ubio, što je srao po njoj? Ili bilo kome? Zarad slave? Pa ako ne može da izdrži pritisak slave kad je loše, jbg, birao je sam taj put...

 

Vidi, moja ćerka je to pratila jedno godinu dana, i jako dobro znam da Kika nije jednia prema kojoj se ponašao kao govno... Uzgaja se kultura  vređanja i omalobvažavanje ljudi i da je super stvar kad si na pravoj starni, a nosilac te kulture jeste BP u dečijoj sredini... Sad kad je on sa druge strane, jbg, treba da razmišljamo kako sad to... Pa jbg, vraćam se na početak, samo pao, sam se ubio...

 

Inače, neće se on ubiti, ne brini se...

 

 

Inače, nemoj se ljutiš, ali ovo tvoje malo podseća na "Šta rade Danlu Đilas i Šolak, a on pošetn dečak, koji radi u kafani za dve crvene dnevno"... :)

 

On je birao put zarade, nije birao put nečije smrti.

 

Ne, ako se rokne zbog ovoga, krivi su svi oni koji ga optužuju da je on jedini uzrok toga. Isto koliko je i on kriv za njenu smrt, a po meni i više jer mi svi imamo njen skori primer kao vodilju i poprilično je surovo nastaviti na njemu ono što je on radio njoj. Tj, po meni je ovo gore...

Ja verujem da on nije fake-ovao one screen shotove, da jeste, da su u trenutku njene smrti bili i dalje u svađi, neko iz njene okoline bi to sigurno znao, procurilo bi lako od njenih ortaka i slično. Imajući to u vidu, praktično je sigurno da su neke druge stvari/osobe/dešavanja trigerovala njeno samoubistvo. Poprilično mi je nekorektno, blago da se izrazim, imajući to u vidu, pričati samo o njemu u tom kontekstu. To je sad svakako najlakše, ali je po meni i jako neljudski.

 

Mrakijev argument je odličan i slažem se skroz sa njegovim postom, u razvoju njene depre/problema sa ličnošću, BP svakako ima svoj deo. Ali da li je taj deo jedini, i da li je dovoljan da se neko ubije, to je drugi par cipela.

Sve mi je to kao neko srednjevekovno javno čerečenje&kamenovanje, ako uzmemo da on nije glavni razlog tome. A rekao bih da je očigledno da nije, po "dokazima". 

 

Za poslednjim redom nema potrebe, ne želim da ga branim po bilo kom osnovu osim da je kriv za nečiju smrt zbog svađe od pre 2 godine. Čak neću ni za to da ga branim, samo mislim da bi bilo ok da se malo sačeka i sagleda šira slika, a verovatno će i procureti informacije kako i zašto se devojka ubila. Masa je bukvalno nasela na jedinog za koga se eto zna da je bio u svađi sa njom, možda ih je bilo 50 takvih, o tome naravno niko nema pojma.

  • Hvala 1
Link to comment

Ko od hejta na tjubu živi, od hejta na netu može da najebe.

Ne smatram ga neposredno odgovornim za samoubistvo devojke, ali mi nimalo nije žao što prolazi kroz linč i toplog zeca. Ako bi ga ovo otreznilo, skinulo sa tjuba i oteralo u ilegalu da kontemplira o smislu života i posledicama istog, bilo bi nekog benefita. Ali čisto sumnjam, ukurvaće se malo dok ne prođe četres dana, i nastaviće dalje sa svojim imbecilnim klipovima.

Bila bi poetska pravda kad bi ovaj slučaj doveo do neke vrste redukcije popularnosti ove kulture u nas, ali i to je samo moj wishfull thinking.

  • +1 7
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...