Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 38.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    933

  • Filozof manijak

    812

  • radisa

    730

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mene je u potpunosti omašila scena influensera, pa čak i moje tetinčiće, pa me zanima jel to samo kod nas tako (tj.da li to tako svuda u svetu)?

Da li u Nemačkoj neki Oma Švajn peva deci koga da mrze i deca klikću i obožavaju ga? Jel to normalno samo ovde?

Link to comment

Pipav je teren ali daću 5c

 

- ako si javna ličnost u svetu youtube-a, influenserka i slično, uvek ćeš imati hejtera koji će proporcionalno da rastu sa tvojim pratiocima i fanovima. To je nešto na šta svako od njih treba da bude spreman.

- ako su ti klijentela klinci od 10-15-20 godina, naravno da možeš da očekuješ kojekakve budalaštine u komentarima, kritike, zamerke na izgled na ovo, na ono. Ako te previše pogađaju, ugasi ih. Jednostavno se ne može očekivati od osoba tj dece koje ih ostavljaju da imaju punu svest o potencijalnom i trenutnom uticaju istih na onoga na koga se odnose. Jednostavno nisu dovoljno zreli a često ni ne misle ono što napišu.

- ako je sve to uticalo na Kiku, ne razumem zašto se ne distancirati od svega, mentalno zdravlje je podjednako bitno kao i fizičko (ima li većeg pokazatelja od ovog slučaja), ali i tu se opet vraćamo na ulogu staratelja i koliko je ona zrela da povlači prave poteze u toj situaciji, očigledno nije bila dovoljno

- mnoga istraživanja govore da ljudi koji su toliko popularni on line razvijaju zavisnost od lajkova, pozitivnih komentara, komplimenata, i to je verovatno nešto što je sprečavalo da povuče neki veći korak da to bolje kontroliše. Kao što je verovatno i motivisalo na plastične operacije - da bi se svidela što većem broju ljudi. Verujem da to nije uradila samo zbog baka praseta, kako reče ovaj u klipu. 

 

Najbitnije i najveći problem, imho:

 

- u situaciji kada neko tako mlad postaje viralno popularan, mora da se umeša roditelj ili neki savetnik, menadžer, ko će sve to da hendluje i da dete spasi od potencijalnih negativnih uticaja (koji su jednostavno neminovni i dolaze u paketu sa takvim načinom života). 

 

 

  • +1 3
Link to comment

Da se slozim sa tobom u vezi roditelja 

 

Mi ozbiljan razgovor sa nasom malom od 10godina imali, dala ime psu koje su nasli u selu Kika, po ovoj Kiki...pseto svuda ide sa nama i na more.....

dete bilo potreseno, niie plakala za razliku od njene komsinice vrsnjakinje. Jos je mala tip da ne prica kako se oseca...mnogo zajebano. Ko po minskom polju da hodas 

 

I prvo roditelje krivim. Deca po defaultu ne mogu kriva da  budu. A zatim drustvo i medije.

 

Bila sam zgrozena kada mi je pustila baka prase klip jednom. Svasta sam joj rekla na kakve mediokritete trosi vreme, imala sam inspiraciju u izlaganju, da je posle toga prestala ga da prati. I kada mi kaze ceo razred...ma od kad si ti timski igrac, pa kao kao svi drugi? I upalilo :)

 

 

 

 

 

 

 

Edited by mustang
  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, gospa buba said:

josh ako dobro zaradjuje eto nama britnija spirsa :unsure:

kvalitet roditelja je debelo precenjen u mnogo situacija.

sent from novi mnogo jak bubamoto.
 

 

Jedno je njihova odgovornost i obaveza, a drugo je kvalitet da toga budu svesni i rade na tome sa svojom decom. Fakat to što bi o nečemu trebali da vode računa ne znači da su kadri.

 

Link to comment

jel se uzbudjuje neko oko ovoga

ne  u smislu da se desava (izvlacenje para iz sportskih drustava, vec u tome da se o tome pise kao o najnormalnijoj stvari i kao sve ok ... sportsko drustvo vratilo dug za igraca kojeg je prodalo :D 

 

Crvena zvezda vratila dug Fiorentini

 

 

Kako prenosi "Telegraf", Crvena zvezda isplatila je italijanskom klubu 596.797 evra, plus penale u iznosu od 119.359 evra.

Uz to je isplatila i kamatu od šest odsto od 10. marta 2020. do dana uplate.

Crvena zvezda prodala je Aleksu Terzića u maju 2019. godine, a beogradski mediji su preneli da je srpski klub tražio od Fiorentine da novac ne uplaćuje na klupski račun, nego na račun jedne nemačke banke.

 

 

Italijanski klub je po dogovoru isplatio prvu ratu na taj račun, a drugu ratu 10. marta 2020. godine isplatio je na račun Crvene zvezde.

Treću ratu je Fiorentina u maju 2020. godine uplatila na račun nemačke banke, a šest dana kasnije potpisan je i ugovor po kome Zvezda treba da uplati (vrati) Fiorentini tu sumu do 30. septembra 2020. uz šest odsto kamate i penale od 20 odsto ukoliko do uplate ne dođe.

Uplate na račun Fiorentine nije bilo, italijanski klub je upozorio Zvezdu 8. oktobra da će plaćati penale od 120 hiljada evra i kada Zvezda nije uplatila novac, Fiorentina je srpski klub tužila FIFA.

Crvena zvezda je sada isplatila taj dug i rešila problem sa Fiorentinom, u veoma retkom slučaju da klub koji je kupio igrača tuži klub koji je prodao igrača zbog neisplaćenog novca.

FIFA je 26. januara ove godine naložila Zvezdi da isplati taj novac i skoro godinu dana kasnije, dug prema klubu iz Firence je saniran, prenosi "Telegraf".

Edited by cedo
  • Haha 1
Link to comment

Baka prase je prvi na YT trendingu sa klipom u kome malo plače, malo krivi one koji su pogrešno sve shvatili, malo postavlja neke skrinšotove iz kojih se kao vidi da su se on i Kika sprijateljili, itd. Valjda će neko upućeniji negde da analizira video, ja sam odustao od gledanja posle nekoliko preskakanja.

:puke:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...