Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Tu novaca i resursa za samostalno gradnju i vodjenje tako necega nema, a nismo ih imali ni pre. Ni da se uzmu investicioni krediti u punom iznosu, nema ko da ih garantuje i vrati.

 

Takvu vrsti energetske nezavisnosti o kojoj pises moci ce da imaju najveci, a ni oni skroz. Protezes se koliki ti je guber.  SFRJ je nuklearku napravila na slovenacko hrvatskoj granici u Krskom na Savi. Ne znam da li se tada racunalo sa raspadom ili se gledala jedna zemlja u buducnosti pa se vodila zajednicka energetska politika za tu celinu.

Edited by Moonwalker
Link to comment
  • Replies 37.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    809

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pod #1 nije tacno da nismo imali, a pod #2 ja govorim o lokaciji kao bitnom elementu energetske samostalnosti.

Naravno da se, u slucaju Krskog, imala u vidu 1 zemlja, a Slovenija i Hrvatska su bile prirodan izbor s obzirom na stepen razvijenosti...

Obaska sto Krsko kao takvo spada u 1 sasvim drugi kontekst i vreme, sa sve nacinom razmisljanja, kako struketm, tako i politike...

Edited by namenski
Link to comment

Kada je to Srbija od raspada SFRJ imala investicioni kapital i resurse svakojake prirode da napravi nuklearku?  Mi smo ziveli ocigledno u paralelnim univerzumima.

 

Hrvatska je izabrana u SFRJ verovatno  jer nije imala ugalj kao resurs, za razliku od Slovenije koja je imala drugu najvecu TE u SFRJ Sostanj koja spaljuje lignit. Bosna takodje imala ugljenokope i stoga vecinom termoelektrane, itd.  Lokacija nuklearke mora da je pored velike vode i da bude neosetljiva na zemljotrese.

 

Da ne ostane zatureno:

 

 

Edited by Moonwalker
Link to comment
5 minutes ago, Moonwalker said:

 

Srbija od raspada Jugoslavije nije imala nista osim propustenih i propustanih sansi.

Kvalifikovanu radnu snagu i strucnjake koji polako izumiru ili su vec izumrli da ne pominjem: to je imala, a da je bilo pameti mogla je da se tokom 90-ih razvija k'o sav normalan svet u to vreme i to uz znacajne komparativne prednosti nad mnogima, sto je, opet, posebna i tuzna prica bez ikakve svrhe....

Naravno da ja @pt 2.0 u pravu, ali to sa ovim delom nase price nema veze.

Ja sam pomenuo lokaciju elektroenergetskog objekta kao bitan deo energetske samostalnosti, moguci i dohvatni, pai pozeljni aranzmani na te teme su van dometa ove vlasti, osim neke petljavine u dnevnopoliticke svrhe...

Tako da se ja ne bih dalje zadrzavao na ovakvoj prici...

Sorry... :) 

 

Link to comment

Čekaj malo, nisu valjda toliko nenormalni da stavljaju nečije zastave, a onda šalju svoje ljude da ih "incognito" skidaju?

 

 

A i ja pitam gluposti...

Edited by Jeremija
Link to comment

Skinute sve zastave Albanije na potezu od BIPa do Topčiderske zvezde.

Juče su u Ruzveltovoj panduri skopali neke klince, maloletne, koji su valjda krenuli sličnim poslom

Link to comment
6 hours ago, Jeremija said:

Čekaj malo, nisu valjda toliko nenormalni da stavljaju nečije zastave, a onda šalju svoje ljude da ih "incognito" skidaju?

 

Krenulo je kao grassroots inicijativa, koliko sam skontao. Pa je ovo sad neka vrsta sns-damage controla.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...