Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

prođe vreme za edit: najveće sranje prave recruiting firme, lažu ljude besramno. obećavaju im sve i svašta, a kad ljudi dođu i shvate da nema ništa od tih obećanja, onda te firme više ne zanimaju, oni su svoju proviziju već uzeli. previše često se stvar svede na ovo: rintaš kao konj, posao za koji si prekvalifikovan, noću učiš jezik, živiš u stanu koji je kurac, ne možeš ništa da uštediš, društveni život nemaš... pa čemu sve to?

  • +1 2
Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Svako za sebe treba da odradi neki mali feasibility study da proračuna da li mu se nešto isplati ili ne, a ne da se ide grlom u jagode.

 

Koliko ja znam, nikad u Nemačkoj u toj oblasti baš nisu (nešto posebno) cvetale ruže, imao sam svojevremeno u vojsci čoveka, pravog Nemca koji se kod nas samo rodio, a ceo život proveo u Nemačkoj, koji je isto bio medicinski radnik, i jedva preživljavao - doduše tad je iznajmljivao i stan.

Link to comment
4 minutes ago, napadaj said:

Meni se čini da to zavisi od agencija preko kojih se odlazi. Dekra dobro radi, koliko znam, i njeni korisnici su zadovoljni.

 

najveci problem je sto vecina nasih ljudi koji dolaze ne znaju dobro nemacki i ne mogu sami da krenu u trazenje posla. i onda se cesto desava da potpisuju ugovore pod losijim uslovima. 

Link to comment

Za Dekru sam i ja čuo da su OK, ali to je izgleda ozbiljna mafija postala, izdeljene su teritorije i niko se nikom ne meša. Zato Dekra ne radi ovaj moj kraj, ovde sve drži ista firma koja se zove WiT, a ima još bar pet različitih imena pod kojima je registrovana. Vlasnici su Poljaci i nema nijedne druge recruiting firme u celom NRW-u koja radi dovođenje radne snage iz inostranstva.

Link to comment

Ako su samo agencije u pitanju, postoji rešenje - one ne dobijaju pun iznos provizije dok onaj koga su poslali ne provede bar 6 meseci na poslu. Dokazano u praksi sa agencijama koje su slale ljude na kruzere. Da bi došlo do toga, ljudi koji su nezadovoljni treba da se žale naručiocima posla, a ne znam koliko ih je spremno da to urade.

Link to comment

Ali na šta tačno da se žali anesteziolog koji je sam pristao da radi u staračkom domu kao altenpfleger? Jesu mu obećali da je to privremeno, da će mu naći mesto anesteziologa, ali to ne piše u ugovoru... Na šta da se žali moj drug koji je došao na kliniku u Gelsenkirchen, gastro-hirurg koji je jedan od pet u Evropi koji radi neku operaciju jebem li ga koju, da bi tamo zašivao pacijente koje je operisao njegov šef jer oni opremu za to što on radi nemaju, niti će je nabavljati. Plata duplo veća nego u Bgd-u, ali troškovi isto... izdržao šest meseci i vratio se.

Link to comment
 
najveci problem je sto vecina nasih ljudi koji dolaze ne znaju dobro nemacki i ne mogu sami da krenu u trazenje posla. i onda se cesto desava da potpisuju ugovore pod losijim uslovima. 
Istina. Dekra baš radi na tome, časovi koje obezbeđuju korisnicima su dobri i ide se tek kada se položi i B2.

Link to comment
1 minute ago, napadaj said:

Istina. Dekra baš radi na tome, časovi koje obezbeđuju korisnicima su dobri i ide se tek kada se položi i B2.
 

 

zato nije losa ideja da svako ko misli da ide, jednostavno ode na kurs nemackog u srbiji i polozi B2, i krene sam u potragu. mada je tu onda problem nalazenje smestaja. ako se ne varam dekra nudi i privremeni smestaj. smestaj je, recimo, u minhenu veliki problem. 

Link to comment
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...