Jump to content
IGNORED

The Master (2012)


3opge

Recommended Posts

Smetalo mi je što je na momente nekoherentan, kao i u Biće krvi priča je podređena glumačkom umjeću, ali ipak, dosta dobar film. Nekoliko izvanrednih dijaloga i nekoliko scena koje se pamte.

Link to comment

Meni su suze išle u završnici. Pošto sam toliko zevao i borio se da ne zaspim. Film jeste spor u početku, ali je posle još sporiji, sa mnogo pogleda, prst u oko glume i klanjanja vizuelnom, koje je vrhunsko.Naravno, film traje dva i po sata, daleko bilo da neko danas može da ispriča šta ima za manje od 100 minuta, to onda nije umetnost.U suštini, jedina realna zamerka moja je što se svi jako trude da glume i to ide do te mere da ubija likove, tako da se samo divimo glumačkom umeću. Ne znam ni zašto sam se baktao sa Andersonom, od ranije sam znao da to nije moj reon. Valjda sam tripovao da će neko ispričati fascinantnu priču o sajentologiji, koja nudi toliko toga. Jebi ga.

Link to comment
u biskishu odgledano pa znam dal bih zaspala kod kuce jer jeste sporo u pocetku, odnosno ima cudan ritam throughout ali vredi svaku paru.volim pta i inace ali i ovi sto ne poznaju opus a gledali sa mnom su bili zadovoljni. fanatasticno prenosi duh i atmosferu idolopoklonstva i psh je tu uleteo kao mega car jer vlada svakim kadrom u kom se pojavljujei nikako nemojmo zaboraviti amy adams, kakav kasting!
da, i meni je najjaci utisak upravo neobican ritam - kao da je pta umesto klasicnog razvoja radnje svesno zeleo da naglasi diskontinuitet - sve vreme sam imala utisak kretanja i zaustaljanja, pauza i vracanja.gluma jeste fantasticna, ali su (bar pojedini) likovi nedovrseni - ulaze se ogromna glumacka energija u nesto sto ne ozivljava do kraja - pri cemu je ipak joaquinov zivotinjski snazan i sirov angazman meni najupecatljiviji. zanimljiva je, ali opet nedovrsena, dinamika izmedju njega i psh, mada su sjajne epizode u kojima se vidi kako iza masterove krhko kontrolisane povrsine izbija primitivno i zivotinjsko (ceo njihov odnos je interesantan, joaqinov lik kao naizgled razlicit, a opet dubinski slican psh, ta naklonost koja je samo delimicno povezana sa manipulacijom...)film koji mi se nije svideo, ali koji me nikako nije ostavio ravnodusnom - imam utisak da je pta imao u glavi jedan vrlo rizican pristup koji je, uz jos malo dorade, mogao dovesti do izuzetnog dela - ovako je vise intrigantan. i spor.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Odlican film, jedini moj problem (ja imam problem a ne film!) sa njim je sto to hebeno znam a ne osecam. Gledala sam iz dva dela, ne jer je samo naocigled spor, vec zbog stvarnosti Flinove patnje. Toliko me je uznemirila njegova nesreca i usamljenost, konstantni ocaj i poricanje...ne bih podnela da ne pustim suzu do kraja da sam odjednom ceo. Film postavlja mnoga pitanja i sama prica moze da se prati na vise nivoa, ali nekako najbitnije ili ono sto mi je trenutno najjaci utisak jeste potreba za novom verom. To je ustvari glavna tema ocaj modernog coveka...zasto vise ni u sta ne verujemo, neki ni u ljubav, ni prijateljstvo, raspad evropske civilizacije.Uf moram jos jednom da pogledam.

Link to comment
zanimljiva je, ali opet nedovrsena, dinamika izmedju njega i psh, mada su sjajne epizode u kojima se vidi kako iza masterove krhko kontrolisane povrsine izbija primitivno i zivotinjsko (ceo njihov odnos je interesantan, joaqinov lik kao naizgled razlicit, a opet dubinski slican psh, ta naklonost koja je samo delimicno povezana sa manipulacijom...)
Oni su ubedljivo najbolji drugovi koji se znaju jos od Isusa, cini mi se da mu Sejmor malo zavidi na slobodi.
Link to comment
gledala film u sc i nije mi se dopao, iritirala me dinamika filma, plus mi je utisak nedovršen a udavan.odlična gluma ž. feniksa i masterove žene (ne znam kako se zove glumica).
Ејми Адамс, одлична у овој и свим улогама до сада. Edited by 3opge
Link to comment
  • 3 weeks later...
bumpFilm je nagrada za strpljive. Malo sporiji ritam na početku, ali sve ostalo vrhunski. Trio glumaca (ne treba zaboraviti Amy Adams) fenomenalan. Joaqin na momente malo pretenciozan, ali sve to ima smisla kad dođe u kadar sa Masterom. Sama ideja filma mi je upotrebljiva na više načina, ne samo kao prcanje sajentologa (što je očigledno bila inspiracija filma, obzirom da je PTA priredio specijalnu projekciju za Toma Kruza), već i kao poređenje za sve Mastere, čak i na ovdašnjoj društveno-kulturnoj sceni: šarlatane koji svojom harizmom ili čime već okupljaju druge oko sebe, terajući ih da brane "ideju" potpuno izuzetu od racionalnosti, realnosti i logike.
Sto bi rekli, +1Gledao sinoc u bioskopu, u kasnom terminu, sa malo publike u sali (osam, brojao sam :D) sto je jedno lepo iskustvo samo po sebi. Iako tezak, sa cudnom dinamikom i ritmom, pravljen za odredjenu publiku koja zeli da se upusti u malo detaljnije razmisljanje, ipak mislim da je odlican i da je film koji bi svi trebalo da pogledaju, mada sam svestan da bi ga vecina sigurno popljuvala. Slazem se da je film srodan sa TWBB, ali je ovde primenio donekle drugaciji postupak adekvatan ovim likovima i ovoj drustvenoj pojavi koju obradjuje.Hoakina ne volim nesto preterano, mada ne znam bas da li bih mu zamerao nesto posebno s obzirom na to da je imao specifican zadatak predstavljanja 1 animalnog u coveku (ili tacnije borbu zivotinjskog i instiktivnog sa racionalnim u coveku), sto je jbg moralo biti prenaglaseno i isforsirano i mislim da su postigli zeljeni efekat. PSH odlican, tokom celog filma sam imao neodoljivu zelju da ga zadavim! Ejmi Adams isto fantasticna, mislim da je pokradena za Oskar, ne da je bitno, ali kao glavni Master u filmu zasluzuje priznanje.
Link to comment

amy adams nikada nije i nece biti sjajna glumica. ona je typecast i to sa razlogom, vise od 2 oktave ne moze da izvuce. zato je idealna za bajke i fantaziju. prava pepeljuga na primer.hofman je pa maestro, ali maestra treba pustiti da bude slobodan a ne da se kroti....joakin, tja - tja (sto bi Joke rekla), joakin, moja dusa nekada, u potpunosti je promasio sve. poceo je da glumi sebe ....opet PTA je najvise zasluzan za to.batalih film posle pola sata, nabio je neverovatnu dozu agresije prema svemu sto ima veze sa filmom. iskreno ne volim PTA. iskreno je najpretencioznije bice od svih filmadzija trenutno bez ikakvog, apsolutno ikakvog organskog, licnog pecata. mrzim falsifikatore, mrzim manjak empatije, mrzim ljude koji razmisljaju logicki. PTA je master da prekopira definicije na platno ali zaboravlja da film mora da ima i dusu.bullshit od filma, i jedini razlog zasto je tomicu zvao na screening je da bi i dalje ostao u dobrim odnosima sa njim. ipak je tom cruise vise od sajentologa u holivudu.

Link to comment
amy adams nikada nije i nece biti sjajna glumica. ona je typecast i to sa razlogom, vise od 2 oktave ne moze da izvuce. zato je idealna za bajke i fantaziju. prava pepeljuga na primer.
pa i jeste bila pepljuga ali njene uloge u fajteru i ovde u masteru nidje veze sa princezama i fantazijom. meni ona daleko od typecastaedit: zaboravih je u doubt! odlicna a sve raznovrsno! Edited by lostfanforever
Link to comment
  • 3 weeks later...
Meni skroz ok film, nimalo dosadan i tezak
+1 nije mi cak bio ni tuzan. meni je kraj lagano optimistican, ono, tip se kroz sav taj jad promenio, i idemo dalje, wtf. odgledao i magnoliju posle, prvi put. jbte, sto je tom kruz odvalio, jel dobio taj covek nekad oskara? meni je on doyaya glumac... jebeni dastin hofman je dobio oskara za rainmana a trebo tom, my 2 cents. elem, back to magnolia, jak film, ali mastera cu da pamtim duze. da je magnolia trajala jos 2 sata - bila bi bolja, nekako je bilo previse toga... to mi jedina zamerka.long live rock'n'roll
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...