Jump to content
IGNORED

couch surfing i slični sajtovi


Baba Ji

Recommended Posts

  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • prima

    14

  • ToniAdams

    10

  • *edited by mod

    10

  • belch

    10

jeste, al ne razumem sto se vlasnici predstavljaju, zasto moram da znamo ko su, sta su, sta vole, ako placam. jel to registrovana delatnost, jel se placa porez na taj prihod, jesu sobe kategorizovane, jel ti turisti placaju turisticku taksu?

Link to comment

ja imam neverovatno (as in izuzetno pozitivno) iskustvo sa AirBnB-jem. bila sam u najluksuznijoj kuci koju sam ikad videla (mislim, kamin je veci od nekih hotelskih soba u kojima sam bila) za smesno malo para (za koje bi mogla da iznajmim neku motelskiu rupu)

 

mislim da se vlasnici i gosti predstavljaju zato sto veruju da to gradi poverenje. Negde sam procitala da 3/4 zahteva bude odbijeno, tako da u tom smislu nije bas kao regularan hotel, i sam sajt savetuje da kada pises za booking da kazes nesto o sebi.

Link to comment

el to registrovana delatnost, jel se placa porez na taj prihod, jesu sobe kategorizovane, jel ti turisti placaju turisticku taksu?

 

a sto se tice ovog; to ti totalno zavisi od drzave i ponegde od samog grada gde je stan. ali sto ti je to bitno kao turisti? 

Link to comment

imam puno iskustva sa airbnb i mislim da je ta prica o 3/4 odbijenih zhateva presmesna, osim pod uslovom da se ne odnosi na to da ja posalejm 20 upita za npr smestaj u NYC pa onda kada izaberem jedan ostali se vode kao "odbijeni"

Link to comment

smesna ili ne, to je njihova statistika. pod odbijanjem se misli na one sto imaju stan da odbijaju. onaj sto hoce da dodje salje zahtev, tako da je on taj koji bude odbijen.  ovako:

 

http://ask.metafilter.com/267387/Why-am-I-getting-so-many-Airbnb-rejections-from-hosts

 

i meni je smesno, ali jbga, ako hoces cistu ekonomsku transakciju, izgleda da ipak je sigurniji hotel.  

Edited by rajka
Link to comment

Ja uvek prvo posaljem poruku u kojoj kazem sta me zanima i pitam onda za dati period i koliko je to para ukupno (za nesto i da li moze popust ili lupim iznos), bez obzira na to sto kao u kalendaru stoji slobodno - cesto ne updateuju najredovnije. Cesto u startu postavim i dodatna pitanja tipa "kako bih mogla doci do Vaseg smestaja sa te i te stanice" itd i najcesce mi ljudi na sve odgovore odmah detaljno. Bila sam odbijena jednom do sad (bez detaljnog odgovora zasto) a vise puta sam se ja zahvalila zbog neodgovarajuce cene - ili mi pocetna ne bi odgovarala pa moje cenkanje ne bi uspelo ili bi vlasnik iz cista mira digao cenu (desilo mi se bukvalno pre neki dan za Francusku da je zena sa originalnog upita koji je iznosio oko 800evra poslala odobrenje za 1100evra. Odmah sam joj pisala da to nije prvobitna cena, da bi mi sledeca poruka od nje bila "a koliko mozes da priustis?" i tad sam prekinula komunikaciju)

 

*Ovo za parice, desilo mi se prvi put pre dve godine da je u cenovniku stajala jedna cena a da mi je devojka poslala odobrenje za placanje sa manjim ukupnim iznosom, bez da sam ista pitala jer je i pocetna cena bila sasvim super. :) Od tad me ne mrzi da za duze boravke pitam da li je moguce korigovati cenu, i dva puta su ljudi nesto spustili cenu i posle bili sasvim korektni.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
 

jeste, al ne razumem sto se vlasnici predstavljaju, zasto moram da znamo ko su, sta su, sta vole, ako placam. jel to registrovana delatnost, jel se placa porez na taj prihod, jesu sobe kategorizovane, jel ti turisti placaju turisticku taksu?

 

Dosta ljudi voli da provede neko vreme sa gostima, naravno, ako to i gosti zele, da se malo bolje upoznaju, i to je jedan od razloga sto pisu ko su i sta su. Meni odgovara da mi domacini budu ljudi slicnih godina i interesovanja (mada sam imala i par sjajnih poprilicno starijih, kod jedne Jamajcanke od 60+ godina u Skotskoj mi je najbolje airbnb iskustvo), jer uglavnom ponude da izadjete zajedno, da ti pokazu zanimljiva mesta i slicno. To je narocito super kad putujes sam negde gde nikog ne poznajes. 

Link to comment

dakle, zapravo kaucsurfing koji placas. 

 

 

a sto se tice ovog; to ti totalno zavisi od drzave i ponegde od samog grada gde je stan. ali sto ti je to bitno kao turisti? 

 

ne pitam ko turista, nego ko radoznao covek. 

Link to comment

po mom dosadašnjem iskustvu, nema kontakta sa vlasnicima osim predaje ključeva (a nekad ni to), uglavnom smo išli u prazne stanove. 

 

kaučsurfing je besplatan ali se smatra nepristojnim kad se ne družiš sa domaćinima

Link to comment

Za mene je bila razlika sto AirBnB ima transakcionu prirodu. Tj ja sam ga dozivela kao alternativu hotelu, ja platim i dobijem stan, kad je vreme izadjem, i tu se zavrsavaju moje obaveze sto se tice domacina. kada bi me neko primio besplatno, uvek bih razmisljala sta ja treba da uradim,tipa donesem poklon, skuvam veceru, ocistim za sobom etc, tj ponasala bih se kao u gostima, a ne kao u hotelu.

 

edit. zapravo me je iznenadilo ovo sto Tolaa pise, mozda zavisi i gde iznajmljujes (pitanje lokalne kulture), ne znam.

Edited by rajka
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...