Jump to content
IGNORED

Socijalni protesti, u svetu i kod nas - da li su uopšte mogući?


kobni zelaya

Recommended Posts

Napalm za sve koji traže dodatne rokove... Najmoronskiji zahtev i ovako preogavne studentarije. Maksimalna podrška fakultetima da istraju u obaranju ove buduće stranačke bagre.

Link to comment
  • Replies 406
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • FERNOUX H

    66

  • kurjak92

    25

  • Shan Jan

    18

  • Aion

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

Profesor sa snimka je branko rakic

Inace po tviteru vidim da im se ljulja blokada, premalo ljudi i odlucna uprava #klasika

 

Послато са GT-P7500 уз помоћ Тапатока

Link to comment

Dobro, mi smo 90-ih u nekim dežurstvima na fakultetu igrali masne fote,

ne vidim neku kvalitativnu razliku.

 

Bolje da su i sad igrali masne fote. Ne razumem kakav je to protest ili bunt koji ide uz igranje kola (protiv samog kola nemam nista). To sveopste narodnjastvo koje se primilo kao dominirajuci model za sve kategorije drustva i sve prilike je smrt bilo kakve diferencijacije pa samim tim i uslova za bunt. 

Link to comment

Bolje da su i sad igrali masne fote. Ne razumem kakav je to protest ili bunt koji ide uz igranje kola (protiv samog kola nemam nista). To sveopste narodnjastvo koje se primilo kao dominirajuci model za sve kategorije drustva i sve prilike je smrt bilo kakve diferencijacije pa samim tim i uslova za bunt. 

 

:isuse:

Link to comment

Nema konkretno jednog organizatora, ponavlja se malo situacija kao sa filozofskog prosle godine, za sada se sve organizuje navrat nanos, nemas jednu organizaciju da vlada, medjutim od levice na pravnom imas prisutne i asijevce, i m21, i skoj, i skoro celu vrhusku sa blokade ff2014 jer ti ljudi zive za fajt, ovaj blokadu. Cujem i da ima ogroman broj desnicara i par njihovih organizacija, al za njih cekam info sutra, ove leve slepce mogu da ispratim preko fb i njihovih selfija, tagova i statusa

 

Ti si na Pravnom?

Link to comment

Ne, kurjače, ono na šta sam hteo da ukažem je to da se tvoje pisanje ovde svodi na praćenje ljudi, njihovih ličnih profila na Fejsu i uopšte stalkovanje nekih ljudi koji su ti se na faksu zamerili ili ne znam ni ja šta. Previše se baviš ljudima za koje sam kažeš da su "slepci", sve znaš, ko je u kojoj organizaciji, čak i za mene si krenuo da iznosiš (netačne) RL podatke i najavljuješ da ćeš ovde da prenosiš informacije koje si dobio preko "njihovih selfija, fb tagova i statusa"  :isuse: Jebote, ti praviš spiskove tagovanih ljudi na Fejsu i šeruješ ih po forumima, da li si ti normalan?

Link to comment

Ne kapiram opet koji deo "drugar i drugarica su mi tamo pa pricamo" ti je previse komplikovan da skapiras , drugo ti ljudi koje pominjes su mi u prijateljima, iskacu mi selfiji tagovi i statusi na timeline, koje stalkovanje?
Sta ti tacno drma kavez? 

Link to comment

Pali mi lampice to što te ljude nazivaš "slepcima" a o njima znaš verovatno više nego što i oni sami znaju jedni o drugima. Pusti to čoveče. Bavimo se ovde protestom i njegovim pravcem, idejama, politikom. Ličnosti, RL podaci i lični sukobi nisu za ovaj forum.

Link to comment

Khm , pokusavam da povezem jos uvek ovu predhodnu pljuvacinu sa onim sto sam napisao, da sam video na twiteru da im se ljulja blokada i ceo protest, tj nezvanicno da je gotov(zbog studentske genijalnosti), i da je na snimku sa kolom i harmonikom profesor branko rakic, sto je odgovor na necije pitanje, jel tvrdis da to nije on? Drugo taj protest cine ljudi,  opet ja nisam napiso nijedno ime i sl , i opet ti ljudi su svojim akcijama i planovima najzasljuzniji za fijasko svojih blokada, kako na ff 2011 i 2014, tako i ove ovde na pravnom 2015 , i da, za mene su slepci(mislim na tacno konkretne, al opet ne navodim ko su, iako oni vode sve te blokade i proteste, tj u vrhu su). Preboli to ili bar pokusaj da ne lecis komplekse izmisljajuci neko moje stalkovanje i proganjanje

Link to comment

Jel fervex ko je kriv za sve te "studentske" fejlove? jel policija razbila,tj razbijala  blokade? jel miskovic zataskao stvari? ko je kriv, alieni?  jel krivo more? Ili studenti levicari koji godinama uspevaju da se uguraju u te stvari,da ih vode i organzuju, da vode svoje bitke i sl, sram da me bude kad kazem da su slepcine kada fejluju non stop

Link to comment

Ako su to "njihove" blokade što to tebe toliko boli? Odakle dolazi ta potreba da se piše da su "ti ljudi najzaslužniji za fijasko svojih blokada"?

 

Naravno da ne "izmišljam" stalkovanje, ti ovde nisi izneo nikakvu ozbiljnu kritiku ili analizu studentskih protesta i uopšte te to ne interesuje, a očigledno ni nemaš neko znanje o tome. Jedino "znanje" koje ti imaš je vezano za RL podatke, ko se sa kime druži, ko je u kojoj organizaciji itd.

Link to comment

vidis, necu da ti dam to uvrnuto zadovoljstvo mog bana zbog npr psovanja tvoje familije :D , tako da cu se uzdrzati, iako mi sam ban ne znaci nesto

Sad, ne znam dal se pravis mutav, mozda i ne, osobina levicara je to da te nije briga, tj da ne kontas posledice po druge. Sve te blokade, su osim mrsavih ili nikakvih rezultata donele i nadoknade predavanja studentima jg trebalo je nadohnaditi 55 dana bleje , pa su mnogi platili mesec dana vise boravak u prestonici, radili smo nadoknade i subotom, nisu mogli ljudi da rade sporedne poslove za svoje studije, roditelji su im platili po mesec dana stanovanja vise u prestonici zbog tih blokada, pa nisu svakom mama i tata burzuji pa da im to nije nista. 

Al sta je to naspram  mesec ipo dana igranja blokade i revolucije, zezanja i blejice one hc kul ekipe, ko jebe vecinu i te sitnice kao sjebani i zgusuti rasporedi i sjebani ispitni rokovi kasnije, da ne pominjem propustene sanse za prave pregovore , tj ispunjavanje nekih zahteva

E to je problem fervex, i zato te blokade uvek propadnu jer im se nikada ne prikljuci vise od pedesetak ljudi aktivno, cesto i mnogo manje, bilo je noci kada je bilo po desetak ljudi na faksu da drzi blokadu, od 3, 4 hiljade studenata filozofskog u beogradu(po sajtu ff , prenpumpano ima cak sest hiljada studenata)

Link to comment

Sad, ne znam dal se pravis mutav, mozda i ne, osobina levicara je to da te nije briga, tj da ne kontas posledice po druge. 

Al sta je to naspram  mesec ipo dana igranja blokade i revolucije, zezanja i blejice one hc kul ekipe

 

Ti si dečko malo frustriran. Shvati da nisu blokaderi ti koji su ti oduzeli zabavu. Nisu oni ti koji su krivi zato što ti ne umeš da se "zezaš" ili budeš deo "one hc kul ekipe". To je neko drugi.

 

Ovo ostalo što si napisao je rant identičan onome štrajkbrehera prošle godine. Naravno da blokada predstavlja rizik, bez rizika nema nijednog protesta. Naši roditelji su mnogo više rizikovali u Slobino vreme, pa niko od njih danas ne kuka što je dobio batine od policije na protestima neke "neodgovorne manjine". To bi bilo bedno.

 

Što se tiče brojnosti, svaki protest počinje od male grupe ljudi. Ne mogu simultano da se pobune hiljade studenata, sve u isto vreme i pod istim krovom. To što si ovde napisao je samo način da se diskredituje bilo koji protest koji je u nastanku: zašto vas ima toliko malo, u čije ime vi govorite? Ako treba 3,4 hiljade ljudi da se pobuni odmah na samom početku da bismo imali legitimitet, onda nijednog protesta (bilo koje vrste) ne bi bilo. Ni onog nesrećnog protesta 1996, ni 9. marta ni 5. oktobra, ma šta mislili o njima. Dakle, providan pokušaj diskreditacije. Ali pitanje je zašto to radiš - i tu opet dolazimo do onoga što sam ti napisao u prvom pasusu.

Link to comment
×
×
  • Create New...