Jump to content
IGNORED

zlatar


SleeperSleep

Recommended Posts

bilo je jako dobro. etno selo vranesa je smestaj vrlo pristojnog kvaliteta. bungalovi su odlicni (kombinacija kamena i drveta) - i po najvecoj vrucini je unutra toliko sveze da nema potrebe ukljucivati klimu. hrana je ok, mada je za strance apsolutno prejaka. kajmak, sir, heljdopita, mesiste, pa ponovo sve isto... cak je i meni bilo previse posle 2 dana. u spa centru nisam imao kad otici - oni koji su bili kazu da je lepo. cene su izuzetno povoljne - 9 ljudi, 3 dana, polupansion + gomila pica (vina, rakije, sokovi, pizdarije...) ukupno malo vise od 1000 evra. jedina zamerka je nedostatak konferencijskog prostora za rad, pa se u te svrhe koristi jedan suterenski prostor u kojem nema dovoljno prirodnog svetla.inace, na tamo sam isao putem koji je idioteque predlozio, vratio se ibarskom do rudnika, posle topola pa autoput. druga verzija je ipak mnogo brza i udobnija.obilazak jezera i meandara smo odradili sa nekim lokalcem koji ima camac (telefon nam dao gazda vranese). predivan je to izlet, kompletno. neponovljiv osecaj bliskosti sa prirodom. na kraju smo, nakon vracanja sa vidikovca (do kojeg se pesaci jedno 30 minuta uzbrdo) kupali u predivnoj vodi, a potom onako polumokri zavrsili u ledenoj pecini (stvarno je steta sto nije osvetljena barem malo). usput smo se sa lokalcem, koji ima dva svoja bungalova na samoj obali jezera, dogovorili za veceru u njegovoj kuci - jaretina u kajmaku, suvo meso, heljdopita... znate vec :) ali sve znatno lepse nego u vranesi. pride je imao i fantastican domaci sok od maline i odlicnu sljivovicu od koje se moj kolega poljak napio kao majka.sve u svemu, apsolutno preporucujem, mada je stvarno predaleko za vikend varijantu.

Link to comment
obilazak jezera i meandara smo odradili sa nekim lokalcem koji ima camac (telefon nam dao gazda vranese). predivan je to izlet, kompletno. neponovljiv osecaj bliskosti sa prirodom. na kraju smo, nakon vracanja sa vidikovca (do kojeg se pesaci jedno 30 minuta uzbrdo) kupali u predivnoj vodi, a potom onako polumokri zavrsili u ledenoj pecini (stvarno je steta sto nije osvetljena barem malo). usput smo se sa lokalcem, koji ima dva svoja bungalova na samoj obali jezera, dogovorili za veceru u njegovoj kuci - jaretina u kajmaku, suvo meso, heljdopita... znate vec :) ali sve znatno lepse nego u vranesi. pride je imao i fantastican domaci sok od maline i odlicnu sljivovicu od koje se moj kolega poljak napio kao majka.sve u svemu, apsolutno preporucujem, mada je stvarno predaleko za vikend varijantu.
p1010038m.jpgp1010046jz.jpgp1010047le.jpgp1010041n.jpg Edited by djordje geprat
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...