Jump to content
IGNORED

España


Lancia

Recommended Posts

  • Replies 4.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    531

  • Lancia

    360

  • John Coltrane

    322

  • Weenie Pooh

    248

Top Posters In This Topic

Posted Images

Stvarno nisu humani sa ovim kasnim terminima, svaki put kažem sebi da ću ovo kolo da sednem i odgledam bar neku, kad ono...Neprirodno mi nekako da se u 22:15 setim da je počela utakmica.

Link to comment

Lahoz je ubedljivo najlosiji i omiljen Murinjov sudija u Primeri iz svoje sulude opsesije da ne prekida igru. Crveni karton Medelu (koji je btw, nepopravljiv debil svoje vrste) je bio bljutav za sve pare a igranje rukom Thaiga je preslikana situacija kad ni rukomet Sevilje nije bio vidjen (samo sto tada nije bilo gola (cvrc!)).Realno, Sevilja je juce morala da dobije, narocito posle 2:0 i sto su Negredo i posebno Navas bili raspolozeni da prave decu sakatoj odbrani Barse. Jos nesto, Alexis nije igrac za Barselonu, deluje potpuno izgubljeno i izopsteno iz ekipe i opsesija da se gomilaju igraci sredine terena napokon daje svog rezultata - ono malo pravih centarhalfova je stalno povredjeno a oni koji su defanzivni srednjaci, pa glume odbranu, prave sve vise gresaka.Super je sto je Michel opet skockao Sevilju i naucio ih da igraju odbranu i sto su tu jos Atletico, Malaga i mozda Mallorca (Caparros je car) - nece biti ove godine tolike razlike u bodovima.

Link to comment
Alexis nije igrac za Barselonu
Slazem se. Jako mi je drag igrac, mislim da moze da igra u mnogim velikim klubovima, ali u ovakvoj Barci prosto nema mjesta,A u baskijskom derbiju Sociedad tukao Athletica. Ova sezona ce biti daleko teza za Athletic, pocelo je loshe na pripremama, sad ide sve teze. Imaju para, nemaju na koga da ih trose, pa su odlucili da renoviraju stadion i plate dug poreskoj upravi [bice jedini spanski profesionalni klub koji ne duguje nista]. Ali sto se tice rezultata, sumnjam da ce ove godine preko mjesta u sredini tabele.;
Link to comment
A u baskijskom derbiju Sociedad tukao Athletica. Ova sezona ce biti daleko teza za Athletic, pocelo je loshe na pripremama, sad ide sve teze. Imaju para, nemaju na koga da ih trose, pa su odlucili da renoviraju stadion i plate dug poreskoj upravi [bice jedini spanski profesionalni klub koji ne duguje nista].Ali sto se tice rezultata, sumnjam da ce ove godine preko mjesta u sredini tabele.;
E sad znam da se necemo sloziti: Athletic je napravio gresku zivota jer je dao nogu Caparrosu. Steta, za svoj nacin delovanja, gde im je skucen izbor kupovine igraca i kad su primorani da prave igrace - nema boljeg trenera na svetu.Edit: Borris zna bolje ovog trenera iz R.Sociedada. Svaka cast, al' ih je opravio, bice peti, sesti ove godine. Edited by Lancia
Link to comment

Pa tesko bi se iko slozio. Kaparos je super trener i veoma mi je drago sto je uspesan i sa Majorkom, ali Bijelsa je jedan od najboljih trenera uopste (narocito za klubove koji nemaju imperativ trofeja). Insistiranje na Baskijcima je gotovo nenadoknadiv limit, ali Bilbaou, sa druge strane, taj limit omogucava da dugo drze ekipu na okupu. Cini mi se da je to kljucni razlog njihove konkurentnosti.

Link to comment
Pa tesko bi se iko slozio. Kaparos je super trener i veoma mi je drago sto je uspesan i sa Majorkom, ali Bijelsa je jedan od najboljih trenera uopste (narocito za klubove koji nemaju imperativ trofeja).Insistiranje na Baskijcima je gotovo nenadoknadiv limit, ali Bilbaou, sa druge strane, taj limit omogucava da dugo drze ekipu na okupu. Cini mi se da je to kljucni razlog njihove konkurentnosti.
Nemoj zaboraviti da je Caparros preuzeo Athletic u prakticnom rasulu. Tim je bio bez fizionomije, primali su valjda najvise golova po utakmici u celoj ligi i visili su za drugu ligu. Bilo je potpuno nefer da bilo ko pruzme rezultate njegovog rada i to zbog trke za predsednicko mesto. Isto mu se dogodilo svojevremeno u Sevilji, gde je Juande Ramos pokupio kajmak. Ja ne vidim da je Athletic nesto napredovao u igri, jedino se igraci uigraniji, a tu je vreme bitan faktor.O Bielsi ne mogu nista da kazem, osim da, ako je njegova vrednost to sto je kao stvoren za rad u klubu koji ne pretenduje trofeje, njemu jednostavno nije mesto u Athleticu. Baskijci su valjda 3 klub po broju trofeja u Spaniji (govorim napamet, tu se biju negde sa Valensijom i Atleticom).
Link to comment

Daj, nemoj se zezati. Athletic je 3. klub po trofejima, ali kad su zadnji put osvojili nesto? Ima 30 godina, oni nisu vise klub koji pretenduje na trofeje.Sto se tice toga kakva je igra, ne znam, nisam bash puno puta gledao Athletic pod Caparrosom, ali ono sto sam gledao - Athletic je bio cvrsta ekipa, ali nije uopste bilo narocito lijepo za gledanje.Sa Bielsom, Athletic je bio jedan od klubova koji je igrao najbolji fudbal u Evropi. Bielsa [kao ni recimo Zeman] vrlo moguce da nikad nece nijedan trofej osvojiti, ali ako su u necemu dobri to je podizanje cijene igracima, pogotovo mladima, koji kod njih poprilicno napreduju. Nijednog od ovih igraca Athletica Bielsa nije 'izmislio', ali su poprilicno napredovali pod njim. U svakom slucaju, rijec je po meni o jednom od najvecih trenera, iako vrlo moguce da ce zavrsiti karijeru bez znacajnijeg rezultata u Evropi.

Link to comment

Garve, podizanje cene igraca nije bitno za Athletic, jer oni fudbalere ne prodaju a o napredovanju cemo da pricamo tek za dve godine, ako Bielsa uopste ostane toliko. Ovo je vise vremensko sazrevanje, nego trenerska zasluga (sa ogradom, bar mi je takva slika, mozda gresim).Samo mala opaska, Javi Martinez, Llorente i Munian su usli u reprezentativne vode za vreme Caparrosa, napredak nije bas vidan posle dolaska Bielse. Kod Muniana je to najvidljivije, jer je vremenom jos postao i psihicki vrlo labilan.

Link to comment
Slazem se. Jako mi je drag igrac, mislim da moze da igra u mnogim velikim klubovima, ali u ovakvoj Barci prosto nema mjesta,A u baskijskom derbiju Sociedad tukao Athletica. Ova sezona ce biti daleko teza za Athletic, pocelo je loshe na pripremama, sad ide sve teze. Imaju para, nemaju na koga da ih trose, pa su odlucili da renoviraju stadion i plate dug poreskoj upravi [bice jedini spanski profesionalni klub koji ne duguje nista].Ali sto se tice rezultata, sumnjam da ce ove godine preko mjesta u sredini tabele.;
rekoh ja onomad posle finala el da ce ako prodaju nekog od velike 3 da ce ih ovo cekati...tako radi bilbao, nekoliko sezona pri vrhu onda 1-2 sezona tamo dole pa opet u vrhu i tako u krug.drago mi je zbog sosiedada. nikad necu prezaliti onu propustenu sansu za titulu
Link to comment

Pa nisu oni ni prodali Martineza, kao sto nece ni Llorentea. I da sve bude idealno, sto je tesko, njihovo najvise mesto moze da bude 3º. Njihova limitiranost tek sad dolazi do izrazaja.

drago mi je zbog sosiedada. nikad necu prezaliti onu propustenu sansu za titulu
+1
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...