Jump to content
IGNORED

Куца три пута чипована


bilja3003

Recommended Posts

Ова мала женкица нађена је код хотела Југославија. Име јој је Цоца. Први власник, негде из Обреновца је уредно чиповао и избацио на улицу evil2.gif. Онда је следећи чип добила од града, а затим и трећи eek1.gif, бог зна од кога ... Да човек не поверује. Тренутно је у градилишним баракама, питање је дана кад ће се бараке рушити. Сва обавештења о Цоци могу се добити на број: 062 158 06 93.

post-5804-0-35152900-1344357327_thumb.jpg

post-5804-0-29571900-1344357342_thumb.jpg

Link to comment
  • 2 weeks later...

Дајте мало акције, двадесет дана рачунам на хуманост и племенитост форумаша ППП а оно ни једног коментара. Па ваљда знате некога коме ова несрећница неће сметати у неком двориштанцу <_< ! Може и у стан, ако нисте превише лењи (и дебели ;) ) за шетњу!

Link to comment
Хвала теби, објављено је и ту, и кад би знао где је још све...да не поверујеш. Једноставно, превише је напуштених куца и маца за удомљавање, успе само понеки срећник. Једног никаквог сам успела да удомим баш преко дотичног сајта и то само зато што је био фотогеничан <_< . Свашта али тако је :ph34r: ( овај нинџа нема везе ни са чим али ми се свиђа)!
Link to comment
Хвала теби, објављено је и ту, и кад би знао где је још све...да не поверујеш. Једноставно, превише је напуштених куца и маца за удомљавање, успе само понеки срећник. Једног никаквог сам успела да удомим баш преко дотичног сајта и то само зато што је био фотогеничан <_< . Свашта али тако је :ph34r: ( овај нинџа нема везе ни са чим али ми се свиђа)!
Uhhh bojim se da predstoji teska zima za nase prijatelje i sapatnike...Mislim da ce ove zime biti mnogo kriticnih situacija, ekonomske prilike se pogorsavaju ljudi stvarno jedva izlaze nakraj sa krajem i onda trpe ljubimci....Predvidjam dosta "izbacenih" ljubimaca.... :cry: :cry: :cry:
Link to comment
Uhhh bojim se da predstoji teska zima za nase prijatelje i sapatnike...Mislim da ce ove zime biti mnogo kriticnih situacija, ekonomske prilike se pogorsavaju ljudi stvarno jedva izlaze nakraj sa krajem i onda trpe ljubimci....Predvidjam dosta "izbacenih" ljubimaca.... :cry: :cry: :cry:
Како год, не одустајемо :mad: !
Link to comment

Potpuno neupućen, pa pitam: zar nisu u podacima koji se unose u čip osim podataka o vakcinaciji i podaci vlasnika, ime, adresa i sve ostalo? Ja sam mislio da je poenta čipovanja i da se uspostavi sistem odgovornosti za psa, da se tačno zna čiji je... OK, materijalni momenat je gadna stvar, to možda i mogu da razumem, ali opet... Čipovan pas u Obrenovcu (znači zna se čiji je valjda?), neće ga čovek nazad (postoji li neka zakonska odgovornost vlasnika prema čipovanom psu?), pa onda čipovan u Beogradu (zašto ponovo? Samo zbog vakcine?), pa opet čipovan od ko zna koga? Valjda u čipu piše ko je čipovao psa... I opet pitam, jer ne znam: da li postoji zakonom regulisana odgovornost osobe čiji se podaci nalaze u čipu prema životinji u koju je čip ubačen?

Link to comment
Potpuno neupućen, pa pitam: zar nisu u podacima koji se unose u čip osim podataka o vakcinaciji i podaci vlasnika, ime, adresa i sve ostalo? Ja sam mislio da je poenta čipovanja i da se uspostavi sistem odgovornosti za psa, da se tačno zna čiji je... OK, materijalni momenat je gadna stvar, to možda i mogu da razumem, ali opet... Čipovan pas u Obrenovcu (znači zna se čiji je valjda?), neće ga čovek nazad (postoji li neka zakonska odgovornost vlasnika prema čipovanom psu?), pa onda čipovan u Beogradu (zašto ponovo? Samo zbog vakcine?), pa opet čipovan od ko zna koga? Valjda u čipu piše ko je čipovao psa... I opet pitam, jer ne znam: da li postoji zakonom regulisana odgovornost osobe čiji se podaci nalaze u čipu prema životinji u koju je čip ubačen?
Све си у праву. Али!Власник из Обреновца је више није хтео и избацио је на улицу. Зна се ко је. И шта, сад треба да се судски гони? Ја бих више волела да га мало пропустимо кроз шаке. А закон...их, па то би се теглило до судњег дана - за њу!Мени је интересантнији следећи чип. Значи, ветеринар је или намерно то урадио, или није ни покушао да очита да ли је већ чипована. И једно и друго је крајње непрофесионално. Колико знам, стално се спроводе неке акције око бесплатног чиповања, значи власник не плаћа или плаћа неки минимални износ, нисам сигурна, али ветеринар вероватно по броју чипованих паса добије неку надокнаду. И ето. Мени је тај део најгрознији.А са трећим и не знам ко је усрећио, зна Верица чији је број телефона и која је чува и храни у тим баракама.Хвала на интересовању, ја се и даље надам да ћемо нешто успети да урадимо.
Link to comment
Све си у праву. Али!Власник из Обреновца је више није хтео и избацио је на улицу. Зна се ко је. И шта, сад треба да се судски гони? Ја бих више волела да га мало пропустимо кроз шаке. А закон...их, па то би се теглило до судњег дана - за њу!Хвала на интересовању, ја се и даље надам да ћемо нешто успети да урадимо.
Ma za batine nikad nije kasno!Treba ih goniti zakonski, jbga koliko god to trajalo!Brzo se prosiri kad neko najebe...
Link to comment

U Pionirskom gradu živi jedna veterinarka sa ne znam već koliko pasa oko kuće. Svi su sterilisani i čipovani, a mnogi od njih su rasni. Jednostavno, dosade vlasnicima i onda ih izbace u Košutnjaku. Pričali mi ljudi iz te male komune da su zvali vlasnike, ali da ih niko ne želi nazad i da oni tu ne mogu ništa da urade.A ja ne znam kako ide zakon i da li može neko da se goni zbog izbacivanja psa. Ako i može, to mi ne znači mnogo, jer svi znamo kako se Srbija ophodi prema svojim građanima, a prema svojim životinjama daleko gore.

Link to comment

Košutnjak je poznato mesto za odbacivanje dečijih igračaka koje obično nazivamo psima. Znam da je pre otprilike 10 godina tamo neko izbacio ogromnu dogu, toliko je onemoćala da joj se kičma sva iskrivila i smršala je do neprepoznatljivosti. Klinci iz Skojevskog naselja su je zvali dinosaurus, toliko se osušila. Priča je mislim imala srećan kraj ali takav ishod je verovatno retkost.

Link to comment
Ma za batine nikad nije kasno!Treba ih goniti zakonski, jbga koliko god to trajalo!Brzo se prosiri kad neko najebe...
Ја се слажем, и мислим да је једино делотворна казна по џепу, а и понека ћушка, чисто едукативна али за памћење :dry: . Али у овом случају је мало ургентно јер бараке треба да се руше, а свако од нас има минимум по два пса и још понеку мацу...
Link to comment
U Pionirskom gradu živi jedna veterinarka sa ne znam već koliko pasa oko kuće. Svi su sterilisani i čipovani, a mnogi od njih su rasni. Jednostavno, dosade vlasnicima i onda ih izbace u Košutnjaku. Pričali mi ljudi iz te male komune da su zvali vlasnike, ali da ih niko ne želi nazad i da oni tu ne mogu ništa da urade.A ja ne znam kako ide zakon i da li može neko da se goni zbog izbacivanja psa. Ako i može, to mi ne znači mnogo, jer svi znamo kako se Srbija ophodi prema svojim građanima, a prema svojim životinjama daleko gore.
Закон постоји али се никада није примењивао у пракси. Знам да је Даница Дробац свим средствима покушала да га спроведе, узимајући и адвокате, за своје паре, и једино што је успела то је да је сада зову "луда Даница". При том је удружењу коме је она председница ускраћена сва помоћ за азиле, бојкотују се протести, ма писала сам о томе.Наравно, не одустајемо, само мислим да ће спровођење закона мало да попричека.
Link to comment
Košutnjak je poznato mesto za odbacivanje dečijih igračaka koje obično nazivamo psima. Znam da je pre otprilike 10 godina tamo neko izbacio ogromnu dogu, toliko je onemoćala da joj se kičma sva iskrivila i smršala je do neprepoznatljivosti. Klinci iz Skojevskog naselja su je zvali dinosaurus, toliko se osušila. Priča je mislim imala srećan kraj ali takav ishod je verovatno retkost.
Приче са несрећним крајем и не желим да слушам.Супер за догу, њој се посрећило :thumbup: .
Link to comment
Košutnjak je poznato mesto za odbacivanje dečijih igračaka koje obično nazivamo psima. Znam da je pre otprilike 10 godina tamo neko izbacio ogromnu dogu, toliko je onemoćala da joj se kičma sva iskrivila i smršala je do neprepoznatljivosti. Klinci iz Skojevskog naselja su je zvali dinosaurus, toliko se osušila. Priča je mislim imala srećan kraj ali takav ishod je verovatno retkost.
Ja sam tamo živeo pre 10 godina i stvarno se ne sećam toga, što ne mora da znači da nije istina. :D Ali, sećam se da sam pre jedno pet-šest godina sreo na obodu Žarkova (oko kilometar vazdušnom linjom od Nojevske) jednu ogromnu izmršavelu nemačku dogu. Pratila me do pekare (i sa dva laveža rasterala one lokalne koji tamo žive :D ), zatim mi izbila iz džepa apsolutno sve pare koje sam imao na hranu i onda otišla u nepoznatom pravcu. Nadam se da je to ta.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...