Jump to content
IGNORED

pussy riot vs rpc


Turnbull

Recommended Posts

ma čekaj da te pitam nešto - bi li se ti zalagao za prava ovih punkera i da su napravili spot podrške Putinu u kome prave haos u crkvi usred službe?
Ma čoveče božiji, zašto bi iko radio tako nešto kad crkva zvanično i otvreno podržava Putina? Tvoje pitanje se odnosi na neki paralelni univerzum.Zapravo, ako hoćeš - to o čemu govoriš se već desilo samim tim što je patrijarh otvoreno podržao Putina. Ti huligani koji uzurpiraju crkvu u pro-Putinovske svrhe su upravo oni koji se nalaze na njenom čelu. U tom smislu je ovo što rade Pussy Riot zaista tek reakcija, ili što neko reče - egzorcizam. Marš huligani!Ali naravno, ti huliganizam ne vidiš u zloputrebi moći, nego u pankerskom performansu. Jebote, svaki diktatorski i totalirani režim plače za podanicima kao što si ti. Ti bi sa oduševljenjem podržao donošenje Reichstag Fire Decree-ja.
Link to comment
  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    133

  • Аврам Гојић

    87

  • kobni zelaya

    60

  • Caligula

    38

dal su se iranke složile ili nisu ne znam (ne verujem da bi se iko zdrav u pamet složio s tim) - ali da su prihvatile tu mogućnost kao realnu, jesu. I one i njihovi muževi koji žive po tim zakonima. Ista stvar je i sa rusima - 63% je dalo putinu podršku na izborima - znači da su prihvatili sistem koji već postoji. Ostali ne moraju da se slože, ali moraju da prihvate ta pravila,inače sledi kazna.
Mene od ovog posta podišla jeza. Zamišljam šta bi sve stiens bio u stanju da uradi, samo da je dozvoljeno zakonom.
Link to comment
dal su se iranke složile ili nisu ne znam (ne verujem da bi se iko zdrav u pamet složio s tim) - ali da su prihvatile tu mogućnost kao realnu, jesu. I one i njihovi muževi koji žive po tim zakonima. Ista stvar je i sa rusima - 63% je dalo putinu podršku na izborima - znači da su prihvatili sistem koji već postoji. Ostali ne moraju da se slože, ali moraju da prihvate ta pravila,inače sledi kazna.
Ma jebote, da li ti razumeš pod 1) da demokratija nije tiranija većine i da većina ne može da odluči šta god joj padne napamet, i 2) da za demorkatiju nisu dovoljni samo višestranački izbori, već i sloboda govora, štampe, okupljanja i političkog organizovanja, od kojih su sve tri pod ozbiljnom pretnjom u Putinovoj Rusiji? Ti ja da se na sećaš Miloševića, TV Bastilje i mitigna podrške na Ušću? Edited by Syme
Link to comment
Ma čoveče božiji, zašto bi iko radio tako nešto kad crkva zvanično i otvreno podržava Putina? Tvoje pitanje se odnosi na neki paralelni univerzum.Zapravo, ako hoćeš - to o čemu govoriš se već desilo samim tim što je patrijarh otvoreno podržao Putina. Ti huligani koji uzurpiraju crkvu u pro-Putinovske svrhe su upravo oni koji se nalaze na njenom čelu. U tom smislu je ovo što rade Pussy Riot zaista tek reakcija, ili što neko reče - egzorcizam. Marš huligani!Ali naravno, ti huliganizam ne vidiš u zloputrebi moći, nego u pankerskom performansu. Jebote, svaki diktatorski i totalirani režim plače za podanicima kao što si ti. Ti bi sa oduševljenjem podržao donošenje Reichstag Fire Decree-ja.
znao sam da će odgovor biti ovakvog tipa. Jesi li ti principijelno za slobodu govora, izražavanja i ostale gradjanske slobode ili ti je bitno anti-Putinovska propaganda? Jer ako je ovo drugo onda se ti nikako ne razlikuješ od Putina - samo što on koristi patrijarha a ti PR.
Mene od ovog posta podišla jeza. Zamišljam šta bi sve stiens bio u stanju da uradi, samo da je dozvoljeno zakonom.
ja bi oterao FEMEN u ženski zatvor. :naughty:o jbmti ko o čemu baba o uštipcima a antifašisti o Hitleru. :isuse:
Link to comment
Ma jebote, da li ti razumeš pod 1) da demokratija nije tiranija većine i da većina ne može da odluči šta god joj padne napamet, i 2) da za demorkatiju nisu dovoljni samo višestranački izbori, već i sloboda govora, štampe, okupljanja i političkog organizovanja, od kojih su sve tri pod ozbiljnom pretnjom u Putinovoj Rusiji? Ti ja da se na sećaš Miloševića, TV Bastilje i mitigna podrške na Ušću?
Steins nigde ni ne spominje demokratiju. Važno je samo uskladiti ponašanje sa zakonom države u kojoj živiš, kakvo god da je njeno uređenje. Čini mi se da želi da kaže da je mnogo racionalnije ponašanje pomiriti se sa tim da ćes biti silovan pa ubijen ili ugnjetavan do kraja života, nego pokušati da politički artikulišeš svoj protest - to je majmunisanje. Edited by sailorman
Link to comment

Da su se steinsovi pitali crnci do danas ne bi mrdnuli sa polja pamuka jerbo su takva pravila važila u tim državama.No nema razloga za nerviranje, stejnsa je uvek bilo i biće, ali je čovečanstvo uvek nekako uspevalo da ih pobedi.

Link to comment

Svaki put kad nabasam na neki topik sa tematikom u koju nisam upućen ja prvo pogledam jel pisao steins i odma zauzmem suprotan stav njegovome. I to funkcioniše besprekorno.

Link to comment
znao sam da će odgovor biti ovakvog tipa. Jesi li ti principijelno za slobodu govora, izražavanja i ostale gradjanske slobode ili ti je bitno anti-Putinovska propaganda? Jer ako je ovo drugo onda se ti nikako ne razlikuješ od Putina - samo što on koristi patrijarha a ti PR.
Da li ti išta, ali išta razumeš? Da li umeš da praviš razliku između zloupotrebe institucionalne moći i performansa? Da li razumeš da u državi čije su institucije uzurpirane, građanstvo ima prava da izrazi svoj protest i građanskom neposlušnošću?
Link to comment
Steins nigde ni ne spominje demokratiju. Važno je samo uskladiti ponašanje sa zakonom države u kojoj živiš, kakvo god da je njeno uređenje. Čini mi se da želi da kaže da je mnogo racionalnije ponašanje pomiriti se sa tim da ćes biti silovan pa ubijen ili ugnjetavan do kraja života, nego pokušati da politički artikulišeš svoj protest - to je majmunisanje.
Meni je od Steinsove price jos zesca ova forumska borba za bolju Rusiju.Lakse mi je da skapiram rezon "cackale mecku" nego ovaj "mecka ne bi trebala ruzno da se ponasa".Cinjenica - za laksi prestup devojke su nezasluzeno dobile nesrazmerno veliku kaznu. Tacka. Sve ostalo je ruska, srpska, americka, saudi-arabijska ili neka druga realnost sa kojom se ne treba slagati ali njen realitet treba postovati.Setih se Djindjica i onog njegovog o kamionu koji juri ulicom i zelenom svetlu za pesake - sta postovati, semafor ili fiziku?
Link to comment
Setih se Djindjica i onog njegovog o kamionu koji juri ulicom i zelenom svetlu za pesake - sta postovati, semafor ili fiziku?
Rekla bih da ti ovo nisi baš najbolje razumeo. Semafor je u ovoj metafori zakon, a zaustavljanje je zdravorazumsko ponašanje.
Link to comment

Gotov si sad Kauboju, nisi se dovoljno otvoreno i transparentno izjasnio da si protiv Putina, crkve i Rusije. :fantom:

Edited by kobni zelaya
Link to comment

Jebo Putina, ljudski je biti protiv svakog ološa koji je u stanju da se prema svojim građanima ponaša kao prema stoci, kako god se prezivao.Kad ovo uradi Obama valja ga uvaljati u govna makar koliko i Putina. Kad.

Edited by Idioteque
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...