Jump to content
IGNORED

Draft Fantasy Premier League


Прслин

Recommended Posts

ajde posteno da kazemo da je draft liga poprilican fail i da je dosadno u pm. ja pogledam tim i promijenim igrace svakih mjesec dana.
Биће да тај став да ли је фејл или није има везе са тим како пролазиш у лиги и да ли ти је интересантнија хед ту хед или обична лига: мени је занимљива само х2х и тренутно ми је до јаја. :PОзбиљно, неколико мечева које сам имао ове године су ми најзанимљивији икада. Ево и овај последњи који сам одиграо са PPT: крљање до последње секунде, преокрети, лудило. Синоћ пред Рединг - Арсенал имам бод предности и Шорија против Жируа. Крене утакмица, видим добијам сигурно пошто не игра Жиру. Онда крене пуњење, сваки гол више нервирања. Када је пао пети, ето и минус два за Шорија. Ако добије жути, нерешено. Онда улази Жиру и одмах нерешено, а ако Шори добије жути или Жиру да гол - ћао. Онда две страшне прилике за Француза, фаулови, шести виси у ваздуху. На крају - нерешено. А у обичној лиги противник и ја практично исти тимови, Санти пуни мене боли уво пошто сам већ изгубио јер сам машио капитена, што је једина мудрост после десетак кола када сви дођу до одбране из Стоука/Вест Хема, Мићуа, Фелаинија и Мате у средини и Ван Персија, Тевеза и/или Суареза у нападу.У драфту сам до сада имао пет мечева где је победник одлучен са 6 или мање бодова разлике, још два меча сам одиграо нерешено. Значи, сваки други је био добро зезање и викенд по мојој мери. Меч против Пантелије у деветом колу ми је најзанимљивији од свих које сам одиграо у фантазију икада. Мени сасвим довољно од ове лиге, једино може да ми буде жао што вам свима није толико забавно.Чак ми је и чињеница да сам изабрао Балотелија, Бента и Боринија који су до сада освојили укупно дали два гола и имали две асистенције (не зајебавам се, стварно су имали укупно 2 гола и 2 асистенције) дала разлог да се више трудим са овим тимом него са оним "првим". Чак и овако кљакав овај тим ми је у првих 250,000, а онај други ми је једва у првих милион. Е, сада, сигурно да има неких безвезе ствари. То смо ваљда и очекивали, ово је бета верзија, мора негде да шкрипи. Ово су проблеми које сам ја видео, део се слаже са вашим примедбама, а нудим и нека решења о којима би могли да поразговарамо:Мени је сам драфт врло узбудљив, али признајем да се због тих пар сати (или дана, колико је трајао летњи драфт) последице предуго осећају и да није лако исправити грешку или несрећу. У некој новој верзији ове лиге, увео бих драфт једном недељно: бирали би једног играча у првом колу, другог у другом и тако до зимског ве-цеа ( :Hail: ), а онда би их све поотпуштали и кренули испочетка. Једино је проблем што нема шансе да сви будемо сваке недеље на драфту, па би онда неки играли са туђим драфтованим играчима или не знам шта већ не.Што се замене повређених или продатих играча тиче, можда би и могли то да уведемо али уз нека ограничења. На пример, могли би да их мењамо само играчем из истог тима: Ван дер Варта може да замени само неко из Тотенхема, Боринија само неко из Ливерпула ( :frust: )...
Mislim da je krajnje vreme da se pokrene diskusija oko modela zimskih transfera u draft ligi.Ovo su neka moja razmisljanja:- Uvesti trade, klasican glava za glavu, pa ako ima raspolozenih da razmene igrace da to bude i dozvoljeno. Pricam o draftovanim igracima. Takodje uvesti princip javnosti, tj da nema dogovora na pp i onda samo obavestenje. Ako Praslin, lupam, hoce da zameni Borinija jasno je da se niko nece javiti sa ponudom :P, ali ako neko npr. oglasi nekog kud i kamo korisnog igraca ostali koji su zainteresovani se jave i koja se ponuda prodavcu najvise svidi prihvata je. Ovaj deo i nije komlikovan, ostali bi mogli biti.
Ово важи од почетка, али нико неће да мења играче.
- Odrediti broj igraca kojih se igrac moze odreci u januaru, ograniciti tu cifru na 2-3, Ostalio mogu u trade kao sto je gore predlozeno, sve do 31. januara.- Problem je kako popuniti praznine nastale odbacenim igracima. Da li napraviti nove krugove drafta ali to povlaci problem da svako biranje igraca koga imaju i drugi ljudi stvara dodatne troskove prilikom transfera, sto moze biti nefer. Ovaj deo ce biti jeben za dokuciti... U krajnjem slucaju moze se i to pokriti tim zimskim WC, ali trebali bi onda svi da sacekamo do zadnjeg januarskog kola.
Почетна идеја је била да зимски ве-це ( :Hail: ) искористимо за нови драфт приликом ког бирамо 3 додатна нова играча као и за замену неких који нам се више не свиђају од 7 изабраних у првом драфту.Правила су јасна: свако може да се одрекне колико год хоће играча из првог тима, а драфт иде по следећем принципу: први бира онај који је најлошије пласиран у драфт лиги (предлажите да ли у х2х или у оној по бодовима), други бира претпоследњи, када дође до тренутно првог у лиги он бира 2, па после њега бира тренутно 2. у лиги и тако наниже (исто принцип као у првом драфту). Што се тиче различитог броја играча које бирамо (ја ћу да бирам 6: три нова и три уместо мојих фантастикуса у нападу - најављујем унапред ако неко жели да узме некога од њих на драфту, а тако ће морати да најаве сви који отпуштају некога), ни то није проблем: по завршетку бирања три нова играча по истом принципу бирамо даље ми који смо се одрекли неких играча. Ако, на пример, ја будем једини са три одбачена а ви сви имате само по једног (неће бити тако, сигуран сам, ово је само пример), онда ја одмах по завршетку круга у коме смо сви заменили по једног кажем која додатна два узимам.Било би лепо да договоримо неко вече које ћемо сви провести крај компа, па да драфт обавимо за чуку-две. Све у свему, мени је супер лига и још једном хвала што сте ушли у њу. :thumbsup:
Link to comment
  • Replies 630
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Прслин

    121

  • ducca

    114

  • zoki

    75

  • Pokojni Ruxin

    72

У некој новој верзији ове лиге, увео бих драфт једном недељно: бирали би једног играча у првом колу, другог у другом и тако до зимског ве-цеа ( ), а онда би их све поотпуштали и кренули испочетка. Једино је проблем што нема шансе да сви будемо сваке недеље на драфту, па би онда неки играли са туђим драфтованим играчима или не знам шта већ не.
Ovo je neizvodljivo upravo zbog bolda... Npr. u prvom krugu niko ne izabere Lamberta i svi ga stavimo u tim, neko ga draftuje u sledećem krugu i onda nastaje zbrka... Onaj moj predlog da menjamo igrače jednom mesečno uopšte nije loš... :D :unsure: Ako bude prihvaćen dobrovoljno se javljam da budem komesar... :fantom:I ne bi oduzimalo mnogo vremena, svako bi prijavio 2 ili 3 svoja igrača, kad bi to odradili u jednoj poruci bi stajalo koji se tim se koga odrekao i ti igrači su slobodni za biranje uz sve ostale nedraftovane... Onda ide biranje, u prvom krugu bira poslednji iz H2H u drugom krugu počinje prvi iz H2H... U to kolo bi svi ulazili sa istim minusom od transfera i niko ne bi gubio u startu...Da smo tako igrali, ja bih se odavno odrekao Silve, neko bi ga uzeo pa bi bio na dobitku... Bilo bi zanimljivije jer zahteva i malo razmišljanja unapred, ima više rizika i procena u kom momentu se osloboiti ili uzeti nekog novog... Nadam se da ste me razumeli.. . -_-
Link to comment

Ni ja nisam nesto u fazonu nedeljnog drafta, tokom sezone. Ovo do sada je dosta dobra bila zamisao, svako je imao dijamante ali i teske promasaje. Sta je tu je...Apropo zimskog WC, nisam za Praslinovu ideju, ako sam dobro razumeo posto sam na brzinu procitao, da se uvedu jos 3 igraca u draft plus zamena onih koji ne igraju. Ako se ne varam ima li smo 7 ili 8 krugova drafta, sa jos 3 tagovana igraca popunice se timovi skroz, ostace po 2-3 igraca koji ce moci da se zamene. Ja sam iskljucivo za to da se svako izjasni koliko se igraca odrice i koji su to, potom da se vidi da li je neko zainteresovan za njih i po principu glava za glavu taj trejd bi imao prioritet. Ukoliko niko nije zainteresovan (a najverovatnije nece biti) da se krenu novi krugovi drafta ali od zadnjeg na tabeli svaki krug, mislim ako ljudi sa dna klonu duhom sa svojim prelosim timovima cemu sve. Ako bi se islo od dole pa od gore, pitanje je koliko bi tu ovi sa dna tabele bili povlasceni uopste posto bi posle prvog kruga prvoplasirani uzeo odmah 2 igraca prakticno...Ideja da se to spicka za jedno vece je OK, videcemo da li i izvodljiva, i najbolje bi bilo pre zadnjeg vikenda u januaru, pa da se potom odradi i taj zimski WC...p.s. Ideja o nedeljnom draftu bi mozda bila zanimljiva ali samo za zimu. Tako bi imali neka 3 ili 4 nedeljna kruga drafta i polako bi se popunile rupe i greske iz avgusta, umesto da se odradi redraft u jednom danu (pricam samo o zameni igraca koji ne igraju, nikako ne povecavati ukupan broj draftovanih igraca). Tu je problematicno sta ce oni kojima se odaberu igraci koji su im u timu, ali predlog je da im se dozvoli da te igrace zadrze sve do zimskog WC-a, kad se odluce da ga aktiviraju, a to je 2-3 kola realno max...

Edited by ducca
Link to comment

Све се слажем са Дуцом: боље је да не узимамо нове већ само да мењамо оне које отпустимо, скроз је ок да иде само од доле на горе.Недељни драфт је мало превише амбициозан, ја седим сваки дан за фантазијем, али да ми постане обавеза а не задовољство брзо би се и то променило.

dobrovoljno se javljam da budem komesar... :fantom:
Тооо! Ја ионако имам брдо обавеза и не појављујем се на форуму већ неко време, осим овог и претходна два поста неће ме ни бити до друге половине јануара... Зоки, преузми молим те и све издоговарај, ја се слажем шта год већина одлучи - ионако су вам бољи предлози од мојих. :thumbsup:
Link to comment

Pod hitno mora raditi re-draft. Vec za vikend, kad se zatvore transferi za ovo zadnje kolo u 2012, da svako iznese spisak igraca koje zeli da izbaci iz tima, a da ih je draftovao (sta znam, moze i neograniceno mada bih ja recimo ogranicio na 3 komada), pa da vidimo ima li zainteresovanih za doticne. Potom usaglasavamo model i krece bar jedan krug redrafta. Menij ekul ideja da bude 3-4 kruga drafta - nedeljna, pred svako kolo, da bi se eventualne izmene napravile sto bezbolnije.

Link to comment

Ni meni nije bitan redosled, samo ja putujem u subotu ujutru i verovatno necu imati pristup racunaru i internetu do posle Bozica, pa ako cemo redraftovati da to uradimo sutra.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...