Jump to content
IGNORED

Пут у средиште земље


Прслин

Recommended Posts

  • Replies 318
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Прслин

    66

  • đorđe geprat

    20

  • Tale

    16

  • Dr Arslanagić

    16

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ма, ја сам ленчуга и фолирант: лакше ми да куцкам по форуму него да откопавам кола и пут како бих стигао до цркве. :isuse:

Link to comment

Жену ми је необично пуно забавило када је син палећи бадњак грешком рекао "колико варница, толико татица". :mad:

Edited by Прслин
Link to comment

a i za tebe strugacki sam odmah zakljucio da smo neki zemljaci, suvereno vladas toponimima u radijusu 5km od mog sela, kloka, sume itd.... mozda smo i neki rodjaci ko ce ga znati

 

Yolo, iz kog su kraja varoši tvoji?

 

Ja sam u ovoj kući i parku ispred proveo najveći deo detinjstva i svaki raspust u osnovnoj školi. Posle kad je baba umrla, prodali smo je.

 

capture.jpg

Edited by JozoMujica
Link to comment

Христос се роди! Срећан Божић, браћо и сестре. На здравље и спасење ко се причестио.

 

Јутрос -14 пред црквом и једно -5 у њој. По поду посута слама, кроз прозоре сија зубато сунце. Милина

Link to comment

Yolo, iz kog su kraja varoši tvoji?

 

Ja sam u ovoj kući i parku ispred proveo najveći deo detinjstva i svaki raspust u osnovnoj školi. Posle kad je baba umrla, prodali smo je.

 

capture.jpg

 

 to je ispod onog parka na racvanju za racu i palanku?  danas cu da se raspitam za tvoje, evo za pola sata krecem tamo.

 

nemam sada vremena da crtam nasu kucu ali mi smo otprilike u sred sela. na cosku sa onim sokakom koji ide desno prema njivama i reci, poslednji pre crkve. znaci sa desne strane u glavnoj ulici, sledeca kuca posle nase je nekada bila apoteka koja se posle pretvorila u prodavnicu pica a danas se ta kuca urusava otkako je umrla apotekarica kaja. ako ti je lakse, moj pokojni ujak je bio sef mesne kancelarije da ne kazem lokalni serif. :lolol:

Link to comment
  • 6 months later...

Свратио ми комшија. Седи и прича како ујутру када крене на њиву понесе замрзнуту киселу и литар вина, па док ради пије 'ладне шприцере до подне. Онда, каже, дође кући и пред ручак стуче две-три љуте. Руча, па после једно 'ладно пиво. Онда или назад на њиву или на спавање.

 

Гледамо га моја жена и ја, мало нам непријатно, нисмо знали да је алкос. Ја ћутим, научио сам да се не мешам, али ова моја дружељубива па не издржа: "Ваљда на спавање, ипак се мало попило".

 

Комша се на то скроз забезекну:"Их, једно пиво, шта је то на ову врућину". :isuse::lol:

Link to comment

pa tako se pije na selu.

ja umalo nisam postao alkos za vreme bombardovanja kod svog deda-ujaka.

 

ujutru pre dorucka, pa posle vocnjaka/njive, pa malo pre rucka, pa posle popdnevnih obaveza... ceo dan se nalivas.

Link to comment

ovde mi ne padne na pamet dauz jutarnju kafu drmnem i jdnu ljutu. tamo, to jeobavezno. i jedna pred ručak. kao odem negde, obavezna je ona druga "pa došao si na dve noge!", ako posle toga svratim još negde pa mi ponude i drugu uz ritualni argument, moje vađenje je sa; "bio sam kod X, popio sam dve, kod tebe treću ako popijem još jednu, idem kući na 4 noge". pošto su ti odlasci obično pre podne, desi se da stučem dva deci do podne. srećom, nije često.

 

inače, vratio sam se pre neki dan. trava je spržena. komšijami kaže da može da mi se desi da šljive pootpadaju pre vremena zbog žege. a dobro su rodile. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...