Jump to content
IGNORED

Пут у средиште земље


Прслин

Recommended Posts

  • Replies 318
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Прслин

    66

  • đorđe geprat

    20

  • Tale

    16

  • Dr Arslanagić

    16

Top Posters In This Topic

Posted Images

ne znam zasto kori (jesam li propustila neku utakmicu poreklometrije?), a ne znam ni zasto noskich :D

 

ali, maksimuse i helja, nemam problem sa odlaskom na selo, nego mi nejasno sto si to predlozio "onima koji su dosli", pa rekoh, mora da se šališ

Link to comment

Био фајт на Радуловићевом топику пре избора када је један од његових симпатизера (не сећам се који) кренуо са рантовима о исељавању осиромашених стараца из њихових станова на Врачару како би их ослободили за њега и њему сличне, незапослене и сиромашне али амбициозне и младе, који ће захваљујући реформама сигурно добити посао и постати јапији па ће морати негде да живе, па Максимус сада када је очигледно први пут провалио да постоји овај топик а нема чиме да допринесе одлучио мало да тролује. 

Link to comment

Био фајт на Радуловићевом топику пре избора када је један од његових симпатизера (не сећам се који) кренуо са рантовима о исељавању осиромашених стараца из њихових станова на Врачару како би их ослободили за њега и њему сличне, незапослене и сиромашне али амбициозне и младе, који ће захваљујући реформама сигурно добити посао и постати јапији па ће морати негде да живе, па Максимус сада када је очигледно први пут провалио да постоји овај топик а нема чиме да допринесе одлучио мало да тролује. 

misliš da je samo zanimacija u pitanju, slobodno vreme, hobi i to, a ne promišljeni i osmišljeni stav? ili makar mišljeni

 

pa možda misli u smislu, oni koji imaju gde da se vrate

ja b' se rado vratila da imam neko selo

ja mislim da je njegov stav i svaki sličan nepristojan

Link to comment

Па јесте, Врачарци од неадентарталског доба скупљају гљиве на Каленићу и тако су формирали насеље. После је дошла Пета личка и тера их из пећина плус напаса овце по њиховим пашњацима.

Link to comment

Па јесте, Врачарци од неадентарталског доба скупљају гљиве на Каленићу и тако су формирали насеље. После је дошла Пета личка и тера их из пећина плус напаса овце по њиховим пашњацима.

 

Lička je šesta. Peta je krajiška  -_-

Link to comment

vracarci ako sele, dobar je motiv da to rade da bi oslobodili neki novac za pristojan sopstveni zivot, a ne zbog raduloviceve mladjarije koja bi da useli u njihove stanove

 

ali nije lako seliti pod stare dane a, prije svega, ako govorimo o selidbi na sela, to je cisto palamudjenje s obzirom na opremljenost srpskih sela tekovinama poput ambulanti

 

a da mobilnost treba podrzavati, treba itekako jer je jako i gotovo destruktivno niska, ali to je dugorocnija agenda.

kod nas se nekako nekretnina ne posmatra kao kapital, sto je naravno neprakticno i krivo vidjenje.

 

korin savjet (ako je korin) je dobar za ljude koji su tek otisli u penziju, dakle jos su fleksibilni i itekako sposobni da se staraju o sebi, a ne za penzionere od stotinu ljeta

Edited by morgana
Link to comment

 

ali nije lako seliti pod stare dane a, prije svega, ako govorimo o selidbi na sela, to je cisto palamudjenje s obzirom na opremljenost srpskih sela tekovinama poput ambulanti

 

a da mobilnost treba podrzavati, treba itekako jer je jako i gotovo destruktivno niska, ali to je dugorocnija agenda

 

mobilnost u srba (i sličnih okolo) je ogromna, ne znam čemu uopšte ta priča. a sele se i u sela. samo ne u srpska sela. a dobro si primetila i uzroke toga. 

Link to comment

mislim na mobilnost u pomenutoj starosnoj kategorini, nije ogromna, niska je

 

a to. pa neće penzioneri prodavati stanove, prodaće ih njihova deca kao ovi umru. e sad, gde će novac završiti...ne verujem da će na srpskom selu. 

Link to comment

n

korin savjet (ako je korin) je dobar za ljude koji su tek otisli u penziju, dakle jos su fleksibilni i itekako sposobni da se staraju o sebi, a ne za penzionere od stotinu ljeta

Pa ni oni nece vecito imati 55-60..sta ce posle, da se vracaju u gradove.. ili da se napravi cirkulacija zamene stanova izmedju tek penzionisanih i onih koje zdravlje tera u urbanije sredine. Ne pije ta prica vodu.. u mom kraju je krenula intenzivna selidba roditelja u vikendice kako bi mladez ostala u stanovima. Snabdevaju ih jednom nedeljno klopom i voze po lekarima po potrebi.. kao da su iz kolonije leproznih. Edited by SNARC
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...