Jump to content
IGNORED

Crtice o prvom svetskom ratu


SeljačkaSreća

Recommended Posts

Торијевци су традиционалисти који нису стању да се искрено сврстају уз државе са тридесетогодишњим традицијама или нације оформљене у 21. веку. Шта ће људи када су нешто и читали у животу, као и Боб Дилан, уосталом.
Mislim da je ovde stvar specificnija. Na jednom drugom forumu (pretezno fudbalskom), bio je jedan diskutant iz Britanije, Englez, Torijevac do koske. I tako na nekom chit-chat topiku mi pravimo neke liste, tipa 10 stvari gde si za i 10 stvari za koje si protiv. I tako on kreneThings I am for:1. German efficiency2. German discipline3. German quality....Things I am against:1. Germans...
Link to comment

Pa Nemacka i nije toliko kriva za WWI, Habzbursi su tu zakuvali i onda se svi upleli u vrzino kolo. Ne mogu se porediti WWII gde je Nemacka htela da porobi ceo svet i usput istrebi veci deo populacije i WWI koji je klasican rat za resurse i sirenje teritorije kao i mnogi drugi pre njega. No, Srbija je tu prilicno cista i ne vidim sto ne bi slavila jedan sustinski odbrambeni rat. Ne moramo mi da titramo sta god vec kancelarki u strahu da necemo povrediti njihova tanana osecanja podsecanjem na deo istorije koji im bas nije po volji.

Link to comment
...To nema nikakve veze sa pridruzivanjem EU, niti sa zeljom Srbije da bude deo EU, vec je deo polu-kolonijalnog odnosa koji Nemacka pokusava da uspostavi prema Srbiji isto kao SAD i Rusija, te je stoga Budja izneo dobro opazanje....Ovako je to bezobrazno mesanje u unutrasnja pitanja druge suverene zemlje.
Mala ispravka ovde - nije rec o polukolonijalnom odnosu nego Srbija sama sebe gura kao banana drzavu koju bukvalno direktno ili indirektno izdrzavaju druge drzave ukljucujuci ove gore. Srbija prosi pare po svetu, nema znanja, nema resursa a ponajmanje kapitala da se sama izvuce.Ovo oko unutrasnjih pitanja suverene zemlje je presmesno. U realnom svetu takve drzave nisu suverene, o sastavu vlade odlucuju i oni koji placaju a manje ili vise suptilne i arogantne lekcije iz ambasada se podrazumevaju. Ko je navikao da prosi i puzi sa dve zdrave noge, moze se navici i na to a ponos mu nije potreban.
Link to comment

meni je malo jezivo da Nemci ponovo smatraju da imaju pravo na nekakav nacionalni ponos, pogotovo kada ima jos krepkih staraca koji su radosno sprovodili Endlosung.

Link to comment
Pa Nemacka i nije toliko kriva za WWI, Habzbursi su tu zakuvali i onda se svi upleli u vrzino kolo. Ne mogu se porediti WWII gde je Nemacka htela da porobi ceo svet i usput istrebi veci deo populacije i WWI koji je klasican rat za resurse i sirenje teritorije kao i mnogi drugi pre njega. No, Srbija je tu prilicno cista i ne vidim sto ne bi slavila jedan sustinski odbrambeni rat. Ne moramo mi da titramo sta god vec kancelarki u strahu da necemo povrediti njihova tanana osecanja podsecanjem na deo istorije koji im bas nije po volji.
Pa jes vala, dosta je drugačiji WW1, tada su Nemci hteli da porobe samo pola sveta van staaaaaare Evrope od Engleza i Francuza, a posle su hteli ceo.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...