Jump to content
IGNORED

Afrika


Feindouno

Recommended Posts

Uganda dobila Zambiju 1-0, zamalo u nadoknadi dali drugi gol ali se ipak islo na izvodjenje penala.Nakon 10 serija :o tragicar Patrick Ochan promasuje i salje Zambiju na CAN. Pregolema™ tuga u Kampali, nisu se kvalifikovali od 1978. a ovo je bila istorijska sansa :cry:

Link to comment

Danas je odigrano 7 revans utakmica:Bocvana 1-4 Mali (Mali se kvalifikovao ukupnim rezultatom 7-1 :isuse:)Golove za Mali su dali Cheick Diabate, Maiga, Samassa i M.K. Traore a sramotu domacina je ublazio Sembowa golom u 90. minutu.Bocvanski fudbal je u silaznoj putanji™ nakon ovogodisnjeg Kupa Nacija i tesko da cemo ih skoro gledati na nekom takmicenju.Malavi 0-1 Gana (Gana se kvalifikovala ukupnim rezultatom 3-0)Afriye Acquah iz Parme (na pozajmici iz Palerma) je dao gol vec u 4. minutu. Malavi je bezuspjesno pokusavao da se vrati u mec nakon toga ali svi njihovi pokusaji su bili dosta jalovi i zasluzeno ispadaju.Uganda 1-0 Zambija (Zambija se kvalifikovala nakon penala)Pisao sam gore o ovom mecu, zamalo da se desi najvece iznenadjenje ovih kvalifikacija. Ugandi je malo falilo da sve rijesi u regularnih™ 90 minuta ali nisu imali srece. Jedini gol na utakmici dao je Geofrey Massa. Penali su bili spektakularni sa 7 uzastopnih serija u kojima su oba tima pogadjala... zanimljivo je da su golmani izvodili (i pogodili) penale u 4. i 5. seriji. Prokletstvo Ugande se nastavlja.Nigerija 6-1 Liberija (Nigerija se kvalifikovala ukupnim rezultatom 8-3)Strijelci Ambrose, Musa, Moses (2), Mikel, Uche i Wieh za Liberiju. Nigerija je povela iz svlacionice™ i lagano ovo rijesila. Nadam se da ova goleada najavljuje budjenje njihovih napadaca koji su bili uzasno jalovi u posljednje vrijeme.Tunis 0-0 Sijera Leone (Tunis se kvalifikovao zahvaljujuci 2 postignuta gola u gostima, ukupno 2-2)Jedna rijec: FUJ!Senegal 0-2 Obala Slonovace (Obala Slonovace se kvalifikovala ukupnim rezultatom 6-2)Ne znam sta se ovde desavalo, nisam ni gledao ni pratio. Drogba je sa dva gola u 52' i 71' rijesio utakmicu. Utakmica je prekinuta nekoliko minuta nakon drugog gola zbog divljanja navijaca. BBC clanak o neredima.Maroko 4-0 Mozambik (Maroko se kvalifikovao ukupnim rezultatom 4-2)Fenomenalna utakmica nove reprezentacije Maroka predvodjene domacim trenerom Rachidom Taoussijem koji zasluzuje 1 masivan respekt zbog odluke da ne pozove umisljene magarce Boussoufu, Taraabta, Chamakha i El Hamdaouija. Mec je odlucio penal koji je napravio izvjesni Miro i zbog toga dobio drugi zuti karton. Golove za Maroko su dali Barrada, Kharja, El Arabi i Amrabat.Sutra ima odlicnih utakmica, Kamerun sa povratnikom Eto'om juri 0-2 iz prvog meca, Etiopija se nada prolazu nakon 3-5 u Sudanu, Burkina - CAR i Togo - Benin su mi kandidati za penale. Nadam se da ce biti zanimljivih potoka™

Edited by Feindouno
Link to comment

Bilo mi mnogo zao kad nije ostao. Mozda mi je samo jos Pereplotkins bio toliko simpatican od probnih igraca. :(On topic, neverovatno mi je da Kamerun ovoliko kuburi sa otocanima, je l imaju oni uopste nekog poznatog fudbalera, a da nastupa za njih?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...