Jump to content
IGNORED

Uopsteni saveti


Venom

Recommended Posts

15 minutes ago, kralj said:

 

Svaka čast. Ja ne mogu više od pola minuta i baš i ne napredujem.

 

Sa punim, mogu 3 minuta.

Pa ni ja ali nakon dvije ove pocetnicke vjezbe (prvo 30 sek, pa 60 pa minut i po) ide to. Fora je, zaista, u koncentraciji dok ne dises.

  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, Filozof manijak said:

Jel ima još neko stanje ili boles' koje nisi imala? :rolleyes:

 

#hipohodrijaboles'najmilija

Pa recimo nemam dijagnozu hipohondrijaze. 

Link to comment
29 minutes ago, kipo said:

Pa ni ja ali nakon dvije ove pocetnicke vjezbe (prvo 30 sek, pa 60 pa minut i po) ide to. Fora je, zaista, u koncentraciji dok ne dises.

 

brzo ces da napredujes

ja imam mala pluca a ipak sam brzo dosla do tih minut i po

 

  • +1 1
Link to comment
Just now, morgana said:

 

wim hof

Aha, to je vezano uz kupanje u hladnoj vodi ili ne mora?

 

Link to comment
1 minute ago, Svemir Zeka said:

Aha, to je vezano uz kupanje u hladnoj vodi ili ne mora?

 

 

ne mora, moze i samo disanje, ja sad tako i radim jer ne smijem vise da se kupam u hladnoj vodi (a bas sam voljela)

 

 

Edited by morgana
  • +1 1
Link to comment

Mislim ove vežbe disanja i ja radim, u raznim oblicima, samo što zadržaj daha ne traje baš minut. To se radi u jozi i kojekakvim progresivnim relaksacijama

 

Npr ja volim vežbu s nozdrvama, udah na jednu, izdah na drugu, u međuvremenu zadržaj. I tako desetak puta. To ponekad radim i na poslu. Kažiprst i srednji prst držim na čelu, a domalim i palcem zatvaram i otvaram nozdrve. 

Super instant vežba.

Edited by Svemir Zeka
Link to comment
6 minutes ago, Svemir Zeka said:

Mislim ove vežbe disanja i ja radim, u raznim oblicima, samo što zadržaj daha ne traje baš minut. To se radi u jozi i kojekakvim progresivnim relaksacijama

 

Npr ja volim vežbu s nozdrvama, udah na jednu, izdah na drugu, u međuvremenu zadržaj. I tako desetak puta. To ponekad radim i na poslu. Kažiprst i srednji prst držim na čelu, a domalim i palcem zatvaram i otvaram nozdrve. 

Super instant vežba.

 

super su sve samo sto joga i progr relaksacija akcentuju izdah, a wim hof udah

 

  • +1 1
Link to comment

To sa zapušavanjem nozdrva isto ima razlika na koju treba da se udiše, na koju da se izdiše u zavisnosti od toga šta želi da se postigne. Meni je za disanje Huberman najveći autoritet.

Link to comment

Ja sam se naslušala tpga po vežbama pa sam ne znam tačna imena svega toga, ali znam šta mi odgovara

 

Nekad davno mi duboko disanje nikako nije odgovaralo, a sad izuzetno da. Zatim to s nozdrvama. Najmanje mi se sviđa plitko ubrzano disanje. 

 

Kad sam redovno praktikovala i pritisak mi je bio pod kontrolom. Vežbala sam i usporavanje rada srca, i primetno je bilo. 

 

@morgana meni izdah mnogo znači jer mi se anksioznost nekad manifestuje kao "višak vazduha koji ne mogu da izdahnem", pa mi ove vežbe pomognu 

Edited by Svemir Zeka
Link to comment
2 minutes ago, Svemir Zeka said:

 

 

@morgana meni izdah mnogo znači jer mi se anksioznost nekad manifestuje kao "višak vazduha koji ne mogu da izdahnem", pa mi ove vežbe pomognu 

 

pretpostavljala sam, i meni je izdah znacajan kada hocu da smanjim anksioznost

 

wim hof nije to, moze malo da ubrza simpatikus, ali je super za druge stvari. najvise ga koristim da podignem pritisak.

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, morgana said:

 

pretpostavljala sam, i meni je izdah znacajan kada hocu da smanjim anksioznost

 

wim hof nije to, moze malo da ubrza simpatikus, ali je super za druge stvari. najvise ga koristim da podignem pritisak.

E pa to, znači da meni ne bi odgovarao, jer meni treba niži pritisak. 

Ali ono što mi je bilo epohalno otkriće dok sam redovno išla na jogu, je kako se usporava rad srca....neverovatno

Link to comment
Just now, Svemir Zeka said:

E pa to, znači da meni ne bi odgovarao, jer meni treba niži pritisak. 

Ali ono što mi je bilo epohalno otkriće dok sam redovno išla na jogu, je kako se usporava rad srca....neverovatno

 

ja cu sad da pocnem s jogom, s tim da mi je zbog ljekova puls ponekad ispod 60 pa ne smijem bas da pretjeram... a ni ne mogu :D

 

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...