Jump to content
IGNORED

Uopsteni saveti


Venom

Recommended Posts

@nenad za ovo hadno tusiranje, ja obicno zavrsim sa sapunjanjem i tusiranjem i onda pojacavam tus na hladno dok ne dodje do maksimuma. Da idem odjednom ne znam kakav sok bi mi bio... Ima li efekta ovo sto radim?

 

Provalio sam da zna da mi bas resetuje mozak, nazalost traje kratko. Ranije sam radio oposite - tusirao se vrelom vodom i to mi je bas pomagalo da mi boostuje krvotok i spremi me za dan al psiha nista... Mozda neka kombinacija oba, kao sto sustinski imas u sauni?

Link to comment
5 minutes ago, Shan Jan said:

@nenad za ovo hadno tusiranje, ja obicno zavrsim sa sapunjanjem i tusiranjem i onda pojacavam tus na hladno dok ne dodje do maksimuma. Da idem odjednom ne znam kakav sok bi mi bio... Ima li efekta ovo sto radim?

 

Provalio sam da zna da mi bas resetuje mozak, nazalost traje kratko. Ranije sam radio oposite - tusirao se vrelom vodom i to mi je bas pomagalo da mi boostuje krvotok i spremi me za dan al psiha nista... Mozda neka kombinacija oba, kao sto sustinski imas u sauni?

 

po svemu sto sam ja gledao po netu taj sok i jeste sustina, tj kao posledica njega dolaze benefiti.

tusiranje toplom vodom meni ima vise smisla uvece, jer time sustinski smanjujes temperaturu tela, sto bi trebalo da pomogne da zaspis.

 

ja sad ne mogu bas da odredim koliki efekat ima disanje, koliki led/hladna voda, a koliki jedan obrok dnevno. 

 

ono sto znam je da sam za godinu dana izgubio 10ak kila i nisam bio bolestan nijednom, iako mali zlikovac redovno donosi razne viruse/bakterije iz vrtica. i da, imam vise energije i mozak mi bolje radi.

 

ali jos jednom, nista od toga nije magija od koje ces bez mnogo muke da se preporodis

  • Hvala 1
Link to comment
22 minutes ago, nenad said:

 

po svemu sto sam ja gledao po netu taj sok i jeste sustina, tj kao posledica njega dolaze benefiti.

tusiranje toplom vodom meni ima vise smisla uvece, jer time sustinski smanjujes temperaturu tela, sto bi trebalo da pomogne da zaspis.

 

ja sad ne mogu bas da odredim koliki efekat ima disanje, koliki led/hladna voda, a koliki jedan obrok dnevno. 

 

ono sto znam je da sam za godinu dana izgubio 10ak kila i nisam bio bolestan nijednom, iako mali zlikovac redovno donosi razne viruse/bakterije iz vrtica. i da, imam vise energije i mozak mi bolje radi.

 

ali jos jednom, nista od toga nije magija od koje ces bez mnogo muke da se preporodis

 

Kako si se navikao na jedan obrok dnevno i kad ga jedes? I sta koliko otprillike smao me zanima. Kod vecine mojih dijeta koje su bile uspesne kljuc je bio u precizno tajmiranim obrocima, bas kao nikako samo jedan obrok ili dva sa velikom pauzom...

Link to comment
32 minutes ago, Mel said:

 

Kako si se navikao na jedan obrok dnevno i kad ga jedes? I sta koliko otprillike smao me zanima. Kod vecine mojih dijeta koje su bile uspesne kljuc je bio u precizno tajmiranim obrocima, bas kao nikako samo jedan obrok ili dva sa velikom pauzom...

 

jedem kad dodjem s posla, oko 5.

 

ne znam, meni unos manje kolicine hrane nikad nije bio problem, prosto ne budem gladan, posle jednog ili dva dana bilo kakvog rezima.

 

sada, ako ne jedem, osetim glad tek posle 48+ sati, ako i tada. 

 

probao sam onaj trodnevni post na vodi, i izgurao bez da sam bio gladan, jedino sto sam se poslednji dan osecao kao da sam blago mamuran, sto je verovatno posledica toga sto nisam pazio na elektrolite.

  • Hvala 1
Link to comment
16 minutes ago, nenad said:

 

jedem kad dodjem s posla, oko 5.

 

ne znam, meni unos manje kolicine hrane nikad nije bio problem, prosto ne budem gladan, posle jednog ili dva dana bilo kakvog rezima.

 

sada, ako ne jedem, osetim glad tek posle 48+ sati, ako i tada. 

 

probao sam onaj trodnevni post na vodi, i izgurao bez da sam bio gladan, jedino sto sam se poslednji dan osecao kao da sam blago mamuran, sto je verovatno posledica toga sto nisam pazio na elektrolite.

 

 

Ok. Definitivno imas malo drugachiji metabolizam. Ja mogu da gladujem, ali moram u nekoliko obroka ma makar dve kasike hrane. Inache izguram do popodne i pozli mi bukvalno.

Link to comment
47 minutes ago, nenad said:

poslednji dan osecao kao da sam blago mamuran, sto je verovatno posledica toga sto nisam pazio na elektrolite.

Zbog nedostatka elektrolita obično krene da boli glava, uzmeš kafenu kašičicu soli i rastvoriš u vodi i popiješ i prođe za par minuta. Ja mogu 5 dana da ne jedem, više od toga nisam probao.

 

31 minutes ago, Mel said:

 ali moram u nekoliko obroka ma makar dve kasike hrane. Inache izguram do popodne i pozli mi bukvalno.

Navikao ti je organizam na šećer pa zato moraš više obroka dnevno, pošto šećer daje energiju brzo ali se brzo i potroši.

  • +1 1
Link to comment

Kul. Meni je kad ogladnim, nakon nekih 15-30 minuta muka. I to ne malo muka, nego sedam i povraća mi se.

I to ne zbog ovoga ili onoga, već zbog verifikovanog gastritisa i dispepsije. 

Tako da bukvalno kad čujem kako "mogu da ne jedem" a čujem često, počeću da ujedam iz revolta. 

  • Wub 1
Link to comment
2 hours ago, nenad said:

pa nije jedna vezba od minut i po, treba bar 7-8 minuta, meni nekada i po 15.

Da, da. Minut i 25 sec izdrzim bez disanja, fali mi 5 sec.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Svemir Zeka said:

Kul. Meni je kad ogladnim, nakon nekih 15-30 minuta muka. I to ne malo muka, nego sedam i povraća mi se.

I to ne zbog ovoga ili onoga, već zbog verifikovanog gastritisa i dispepsije. 

Tako da bukvalno kad čujem kako "mogu da ne jedem" a čujem često, počeću da ujedam iz revolta. 

 

 jel moras tada da uneses neki uh, ili moze bilo sta? 

 

 

Link to comment
3 hours ago, Svemir Zeka said:

Kul. Meni je kad ogladnim, nakon nekih 15-30 minuta muka. I to ne malo muka, nego sedam i povraća mi se.

I to ne zbog ovoga ili onoga, već zbog verifikovanog gastritisa i dispepsije. 

Tako da bukvalno kad čujem kako "mogu da ne jedem" a čujem često, počeću da ujedam iz revolta. 

Jel ima još neko stanje ili boles' koje nisi imala? :rolleyes:

 

#hipohodrijaboles'najmilija

Link to comment
3 hours ago, kipo said:

Da, da. Minut i 25 sec izdrzim bez disanja, fali mi 5 sec.

 

Bez disanja, ili sa praznim plućima?

 

Inače, hiperventilacija ne pogoduje svakome. Treba probati više tehnika, pa personalizovati kada se prepozna šta prija organizmu.

 

Tokom dana, a naročito uveče, poželjne su vežbe koje smanjuju stres - udisaj na nos, duplo duži izdisaj. 5-6x po minuti. 

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, nenad said:

 

 jel moras tada da uneses neki uh, ili moze bilo sta? 

 

 

Bilo šta. Makar i čaj, samo da mi nije prazan želudac.

  • +1 1
Link to comment
26 minutes ago, kralj said:

Bez disanja, ili sa praznim plućima?

Bez disanja, sa praznim plucima, nakon izdisaja.

Link to comment
Just now, kipo said:

Bez disanja, sa praznim plucima, nakon izdisaja.

 

Svaka čast. Ja ne mogu više od pola minuta i baš i ne napredujem.

 

Sa punim, mogu 3 minuta.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...