Jump to content
IGNORED

Wimbledon P-b-P


Ros

Recommended Posts

Ko bi rekao pre samo pet meseci da Roger ima bilo kakve sanse za prvo mesto http://www.parapsihopatologija.com/forums/index.php?showtopic=3941&st=1410
Haha, ja prestao da čitam kod Pikardovog posta:
Ovo pokazuje da on ili je potpuno izgubio dodir sa realnošću ili ovo uopšte nije izjavio. Lično verujem da je ovo drugo odnosno da je izjavio nešto slično i da je istrgnuto iz konteksta. Ne treba biti član Mense da bi se sabralo "2+2" odnosno da bi se pogledala ATP lista, forma i H2H u poslednje dve godine sa ovom dvojicom da bi se zaključilo da će pre Srbija postati punopravna članica EU nego što će se on vratiti na čelo liste...
Sorry Žan, ali realno, smešno je. :D
Link to comment
  • Replies 532
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Garnirung

    47

  • Jean-Luc Picard

    39

  • bergasa19

    39

  • renne

    25

Top Posters In This Topic

Posted Images

ja cu da ponovim ono sto sam i tada rekao:

moram da ponovim ono sto sam rekao, iako sam jedan od najvecih Rafinih fanova ovde. dva vrlo izjednacena igraca posmatrajuci im karijere(danas je Rafa svakako bolij teniser...), tako da je malo neposteno stavljati jednog ispred drugog, ma za koga da navijate :)
i to mislim i danas iako je Pederer oborio jos jedan rekord... mada sam na pocetku godine rekao da nema sanse da uzme prvo mesto, moram reci da mi nije ni jasno kako mu je to uspelo... jer poslednja 4 GS:NJole, 2xW, F, SF = 5940 poenaNadal, 1W, 2xF, 2R = 4445 poenaPederer, 1W, 3xSF = 4160 poenaNJole znaci ima skoro 2000 poena vise na GS nego Pederer. doduse, ove sezone Pederer ima 200 poena vise od NJoleta. u poslednjih godinu dana 75 poena vise. znaci proslogodisnji WTF, i ove godine igranje Roterdama(500 poena je tu uzeo) su mu doneli ovo. svaka mu cast, ali ako bilo ko misli da je Pederer realno no1 mislim da se grdno vara.
Link to comment

Zaboravio si da pomeneš da je Federer usput uzeo i Indijen Vels i Madrid i da ima 5 osvojenih turnira ove godine, a Đoković svega 2.Nema ničega što je nejasno u bodovanju atp liste. Lično mislim da je devet mastersa isuviše i da bi ih trebalo biti najviše sedam (definitivno izbaciti jedan od dva američka i jedan na šljaci) ali to su pravila koja su svima poznata. Đoković je u ovoj sezoni imao neke druge prioritete. Federer je napravio dobru računicu ali na kraju je ipak trebalo sve to izvesti na terenu. Tek sada će ga neko teško skinuti pošto u narednih nekoliko mjeseci osim polufinala US opena ne brani ništa.

Link to comment

- djokera je zezanje nakon uso prošle godine koštalo 1 mesta, prvo je bio previše umoran za azijsku turneju a onda je u novembru igrao u 3 brzini i npr tipsi poklonio pobedu na wtf- nakon uso je uzeo samo 740 poena od mogućih 3500 (računajući samo obavezne turnire) zato danas više nije 1

Link to comment
Zaboravio si da pomeneš da je Federer usput uzeo i Indijen Vels i Madrid i da ima 5 osvojenih turnira ove godine, a Đoković svega 2.Nema ničega što je nejasno u bodovanju atp liste. Lično mislim da je devet mastersa isuviše i da bi ih trebalo biti najviše sedam (definitivno izbaciti jedan od dva američka i jedan na šljaci) ali to su pravila koja su svima poznata. Đoković je u ovoj sezoni imao neke druge prioritete. Federer je napravio dobru računicu ali na kraju je ipak trebalo sve to izvesti na terenu. Tek sada će ga neko teško skinuti pošto u narednih nekoliko mjeseci osim polufinala US opena ne brani ništa.
nisam ja nista zaboravio. grand slamovi su ono sto se racuna. Pederer je znao da ima outside shot ako bude igrao 15 turnira 250 kategorije i onda da ga jos malko izasere i to je to... od tih 5 turnira 1 je Roterdam, 1 je Dubai. mislim, lepo je sto je on uzeo te turnire, ali za mene je finale RG 7x veci reazultat nego 34 puta zaredom da uzmes Roterdam... a ne znam da li se olimpijada racuna u rankingse... ako ne, onda Pederer definitivno nece odlaziti sa prvog mesta do iza US Opena, kada brani Bazel, Bersi i WTF. do kraja godine NJole i Rafa ce ga vrlo verovatno prestici, jer Rafa ima 250 poena manje u ovoj godini, NJole 200, a sumnjam da ce do kraja godine Pederer moci da odigra jos 11 turnira kategorije 500 da bi odrzao prednost, posto je na mastersima i GSovima nece odrzati
Link to comment

Federer je dobrim programiranjem turnira i uz pomoć sreće dospeo do broja 1.Ovo mesto nije realan pokzetelj stanja.Pa Fed bi bio prvi u avgustu čak i slučaju da nije osojio Vimbldon.Novak brani 1600 bodova na turnirima u Americi Fed bednih 270 znaci fed bi skoro sigurno bio no.1 i bez osvojenog slema.Jeste Fed igrao dobro u poslednja 2 meca na Vimbldonu,ali to nije dovoljno za stvarno najboljeg.

Link to comment

S tim da Federeru nije cilj da nanovo uspostavi dominaciju i provede idući 150 nedelja na no.1. Cilj su mu te dve nedelje na no.1 ( o zašto Novak nije prijavio UMAG, čisto da ga zajebe... :D )

Link to comment
( o zašto Novak nije prijavio UMAG, čisto da ga zajebe... :D )
I meni je to palo na pamet,mogao je da ode na odmor u Istru,u pauzama izmedju krstarenja odigra koji meč ,sigurno bi stigao do polufinala na šljaci u takvoj konkurenciji.Mogu da zamislim kakvu bi onda fiksaciju kod Federera izazvao :lol: .Ali Djokovic ima mnogo ozbiljnije planove od zezanja Federera,Nadal takodje.U planu su mu slemovi i dugotrajna dominacija.Fed je to iskoristio to što vodećoj dvojici postao nedovoljno intesantan protivnik,i što svakim mesecom može da bude samo slabiji igrač.Kad se sve vrati u normalu sledi brisanja patosa sa dotičnim od strane dueta DJ&N.Do kraja Fedove karijere Nole će imati pozitivan skor sa Fedom.
Link to comment
Kad se sve vrati u normalu sledi brisanja patosa sa dotičnim od strane dueta DJ&N.
Kad će to da bude? Kada Fed bude u 43. godini?Ajte ljudi skontajte da Federer nije idiot, i da će igrati dok može da skine skalp svakome. Nole je bio No. 1, u odličnoj formi, ovaj ga je osakatio. Neće to sigurno zaboraviti za godinu ili dve, a da budem iskren, sumnjam i da će Novak da bude puno bolji nego što je sada.
Link to comment
Kad se sve vrati u normalu sledi brisanja patosa sa dotičnim od strane dueta DJ&N.Do kraja Fedove karijere Nole će imati pozitivan skor sa Fedom.
Jedino u slučaju da se seti gde je zaturio muda.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...