Jump to content
IGNORED

Zanzibar


Feindouno

Recommended Posts

Sto se toga tice Ovi su najboljih. Imaju radnju i u Kendwi i u Nungwiju.Ja sam isao na snorkling 3 puta i planirao da uzmem kod njih "discover scuba" kurs posto se time nisam bavio nikad... mislim da je 90$... medjutim nesto nam se zakomplikovalo sa parama pa sam odustao.Upoznao sam tamo par iz Juzne Afrike, oboje imaju PADI sertifikat Master Scuba Diver i bili su odusevljeni ronjenjem, isli su 4-5 puta.edit:Kad sam ja planirao ljetovanje Mauricijus je bio 2-3 puta skuplji a tesko da je 2-3 puta bolje pa sam zato izabrao ZNZ.

Edited by Feindouno
Link to comment

Hrana...Imas na prosloj strani sliku ulicne hrane a mozes i da izguglas jos, tamo mi je sve bilo odlicno.Ovako po restoranima ima svega. Najcesce su na meniju razne varijante karija, masale i izvjesni chuku chuku sto mu dodje k'o neka riblja corba, dobija se u porciji sa rizom. Ima i govedji al' nisam probao, vjerovatno lici na gulas.Kazu da je meso skupo na Zanzibaru posto na samom ostrvu nema niceg pa moraju da 'uvoze' sa kopna tako da placaju 2 poreza, zanzibarski i tanzanijski. Burgeri su ok, ni slucajno ne napraviti gresku i uzeti stejk. Dobije se porcija od jedno 3 sitne natur snicle i to je to.Naravno dominira morska hrana i odlicna je. Grilovana riba, skampi, lignje, hobotnica... sve je super i sve je svjeze. U ovom nasem restoranu se desavalo da im bukvalno donesu jednu tunu pa tako u sred vecere nestane zaliha :). Ostalim ribama ne znam ime na srpskom, uglavnom se pojavljuju kingfish i white snapper. Sve porcije su sa rizom/pomfritom i salatom, nisu bas prevelike u vecini restorana.Ima i pizza svugdje sem u doticnom restoranu posto im je riknula pec :Hail:Pice su solidne, velicina jok.Cijene od 10 do 30 dolara za obrok i pice za dvoje.Pitaj ako te jos nesto interesuje, ne pada mi sad nista vise na pamet.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...