Jump to content
IGNORED

Zanzibar


Feindouno

Recommended Posts

Za pocetak slike...Preciznost na relaciji Dar Es Salaam - Zanzibar. Let traje oko 15 minuta... stjuardese jedva stignu da izrecituju uputstvo.zsv56v.jpgOld fort, Stone Town13ydj5g.jpgA evo cime se sve mozete baviti u/na tvrdjaviwbarmf.jpgLuka, Stone Townan1vh4.jpgForodhani Gardens (lokalci izgovaraju Forozani), pripreme za veceruzx7le8.jpg

Link to comment

Jozani national park, endemski majmun10nfew3.jpgMnemba Island, boja mora, kadar nevera2rrpic6.jpgDelfini i ribari kod Mnembe. Ne pecaju delfine.a2wtgn.jpgPlaza u Kizimkaziju i prevozno sredstvo naseg benda koji zari i pali Zanzibarom, pogled iz restorana4dfdx.jpgDelfin u Kizimkaziju, dolphin tourtz5ea.jpg

Link to comment

Plaza, Uroa59yh4y.jpgPlaza, Nungwixn680m.jpgPlaza, Kendwa4llki9.jpgZalazak sunca, Kendwa15yhhn6.jpgSalon za masazu i SVE, unutra zna da se skupi i 10-ak ljudi. Masaza tipa full body kosta oko 5$ za pola sata2z8vsrb.jpgOmiljeni restoran, Kendwaju70o7.jpgToliko za sad...

Link to comment
kako se stize do tamo? tj. do der es salama?
Jedva :)Imaju neke varijante iz Milana, stajaznam, nije mi odgovaralo idenje do Milana pa sam trazio nesto drugo i na kraju je ispalo ovako:Gea do Budimpeste pa letovi Budimpesta - Doha - Dar (sa stajanjem na pumpi u Najrobiju) i zatim umiranje na aerodromu u Daru 8 jebenih i to sve zbog 15-minutnog leta za ZNZ.Naravno nije tako bilo kad je bukirano vec su bili neki razumni lejouvri po 2-3 sata ali su mi mijenjali sve dva puta. Sad kad sam bio i vidio letio bih samo do Dara a odatle hvatao trajekt za Zanzibar.Ovako je, ako racunam od polaska iz BG do slijetanja na Zanzibar sve trajalo 30-35 sati.Povratak slicno samo bez Najrobija i sa 8 sati u Dohi (platio neki laundz 40$ pa je bilo skroz ok).Cijena sitnica, povratni kombi 60e, letovi oko 650e.
Link to comment
More stvarno izgleda fantasticno! Kakve su cene tamo sto se tice smestaja i svega ostalog?
Cijene, sto bi rekli Zanzibarci "iz dipend" (it depends :lol: ). O svemu moze da se pregovara i nista nije fiksno.Mi smo bili u tzv low season a tada (mart-maj) su cijene nesto manje. Bili smo u dva hotela, ovom i ovom.Za prvi sam se zeznuo, rezervisao preko neta, uplatio depozit jer sam mislio da ce mi mozda traziti za vizu a niko me nista nije pitao. Tamo je bilo dosadno do jaja, rizort prazan, okolo nema nista tako da smo se deveti (morali smo ostati toliko da ne propadne jebeni depozit) dan prebacili u Kendwu.Prvi hotel je kostao 25$/dan po osobi, nocenje s doruckom. Drugi cca 27.5$/dan po osobi za isto to. Drugi je zaista neuporedivo bolji. Sajt i nije neki al' ima na Tripadvisoru boljih slika. Trazili su 65-70$ za sobu ali smo se dogovorili.Klopa... u Kendwi smo nasli restoran sa slike gore, FENOMENALNA klopa, ogromne porcije a cijena sitnica, nekih 10-15$ vecera sa picem za dvoje. Restoran oba nasa i vecine okolnih rizortova je bio duplo skuplji sa ne tako velikim porcijama al jebiga, u onom prvom smo morali da jedemo jer nije bilo nikakvih opcija u okolini. Stvarno se nalazi u pravoj 1 pripizdini i nikome ne bih preporucio odlazak tamo iako na slikama izgleda super. U Stone Townu je Forozani najbolja varijanta. Izaberes sta ti se svidja i onda ti majstor na licu mjesta spremi. Takodje 10-15$ za dvoje uz obavezni sok od secerne trske koji je sjajan :wub:2e1zjh5.jpg Nastavak slijedi...
Sa kim si isao nisi valjda sam? Baci i neku svoju sliku a ne samo ovi pejzazi.
Bio sam sa djevojkom.Mojih slika nema, samo pejzazi :fantom: Edited by Feindouno
Link to comment
  • 2 weeks later...

Svrati na 3-4 dana u Kendwu/Nungwi... sezona je sad do marta.Klima... 28 stepeni 12 mjeseci godisnje :)Kao kisna sezona je od marta do maja. Za mojih 25 dana tamo kisa je padala nekih 15-ak ali uglavnom lagani ljetnji pljusak 10-15 minuta i onda ponovo izadje sunce. Bila su mozda 4 bas ogavna dana kao da govna padaju.Od sadrzaja imas nacionalni park Jozani, izlete na tzv farme zacina, Prison island, delfine i naravno Stone Town.Napisacu za klopu kasnije.

Link to comment
Feinduno, daj jos detalja, Lebrona ti.Ako uspem da izmolim odmor, planiram da odem u Mombasu, a mozda i Zanzibar. Kakva je klima? Klopa? Ima li jos nekih sadrzaja osim plaza?
jesi bio na Mauricijusu?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...