Jump to content
IGNORED

WARNING - Topik za nepropuštanje retko prikazivanih filmova na tv


April

Recommended Posts

Posted (edited)

u tri sata (za  1 sat) na pink vesternu ide ket balu. pijani revolveraš li marvin, riba 1 klase džejn fonda i pevanje net king kola.

Edited by đorđe geprat
  • Hvala 1
Link to comment
Posted (edited)

Pukotina raja Vladimira Pogačića iz 1959., na kanalu Klasik.

 

Glumačka postava Tanhoferovog H-8,  plus Milan Puzić u svojoj Kirk Daglas fazi i Severin Bijelić.

Veliki deo kadrova Beograda po uzoru na Subotom uveče.

 

Sve funkcioniše skroz dobro do poslednjih dvadeset minuta koji su potpuno nepotreban ustupak tada velikoj zvezdi Antunu Vrdoljaku, do zla Boga pretencioznom i dosadnom. Umesto izvanrednog protofeminističkog filma (sa naglaskom na nasilje u porodici, abortuse i silovanje u braku),  dobijamo smušeno i zbrzano razrešenje u kom reditelj bukvalno čuva Vrdoljaka od ostatka ekipe, da ga maestralni Puzić ne bi baš potpuno posrao. Tako na kraju, umesto još jednog masterpisa jugoslovenskog neorealizma na filmu, ostale su dve slavne crtice:  slike beogradskog života pedesetih koje vremenom samo dobijaju patinu i značaj (posebno je aktuelan noćni crno beli pogled na tramvajski most pred jutro), sve sa prelepim ljudima, ženama, manirima i autfitom; kao i originalni klasik 'Zamagljen prozor' Ljuba Kuntarića u izvođenju Džimija Stanića i aranžmanu Bojana Adamiča:

 

 

Pesma je poznatija u verziji Đuze Stojiljkovića 'Još jedan prođe dan'.

 

 

Edited by April
  • +1 1
  • Hvala 4
Link to comment

zaboravih. ona scena rasprave između binoš i oteja je najživotnija scena koju sam ikad video na filmu. kao da sam tu, u ćošku, i prisustvujem.

Link to comment
On 14. 7. 2024. at 20:16, đorđe geprat said:

ako ima nekog ko nije gledao Caché/Hidden/Skriveno neka ga potraži na Pink World Cinema večeras od 11. taman posle utakmice koja će da traje 90 minuta a ko yebe slavlje--


meni je taj film bio besmislen i u odsustvu logike me teško smorio. naknadno sam uhvatio da je priča alegorija na francusko alžirski sukob, ali to ne može da digne ocenu ukupnom utisku.

  • +1 3
Link to comment
53 minutes ago, utilitarist said:


meni je taj film bio besmislen i u odsustvu logike me teško smorio. naknadno sam uhvatio da je priča alegorija na francusko alžirski sukob, ali to ne može da digne ocenu ukupnom utisku.

još su gora očekivanja,jer taj film uvek je u kategoriji najboljih evropskih trilera i taman se naložiš ,da vidiš šta je to 

 

  • +1 2
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Na RTS Planeti je dostupan Alcarras, solidan španski film iz 2022. godine o porodici koja se bavi uzgajanjem breskvi i čiji je uobičajeni način života ugrožen prebrzim ekonomskim promenama.

 

Watch Or Stream Alcarras

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...