Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Krčka se juneći gulag. Solidne kocketine vrata su smrzavale od juče na povetarcu, umazane senfom, sokom od naranče, blukom i ruzmarinom. Ubacio ih sa gomilom cluka na blagi sprž, zalio vinom, rknuo malo kumina, lovora i vode, i ostavio da se mrcvari. Posle toga će ući malo paradajza i kurkume, neđe na pola.
Zašto sam ja stekao utisak da ti nisi mesožder?
Link to comment

i nije, ali je mesokuv.now cooking: francusku supu od luka. prvi put. posledica farbanja jaja lukovinom. nadam se da se necu smoriti i zbrzati. nasla sam i gruyere cak.

Link to comment

vrlo jednostavan način za kuvanje odličnog gulaša, koji sam naučila od kolege mađara.u šerpu se stavi krupno nasečen luk, nalije hladne vode, koliko da bude sav luk potopljen i kuva na umerenoj vatri dok luk malo ne smekša. zatim se luk izgnječi onim sokoćalom za pire krompir, da se ubrza proces, ubaci se prošarano meso isečeno na kocke, dobre dve kašike aleve paprike (slatke, ljute ili obe), l soli po ukusu. nalije se 3-4 prsta vode i zaboravi na šporetu. gotovo je kada voda uvri.

Link to comment

Kijavicav sam i jadan...da se utesim, uzeo sam divne telece kotlete, isprzio ih na slaninici, izdinstao luk i sampinjone, dodao paradajz, pavlaku, dijon senf, zeleni biber u zrnu, nalio kotlete time i na tihu vatru sat vremena dok ne pocnu da se tope :cry: boze kako je lepo

Link to comment
i nije, ali je mesokuv.now cooking: francusku supu od luka. prvi put. posledica farbanja jaja lukovinom. nadam se da se necu smoriti i zbrzati. nasla sam i gruyere cak.
E kako ti je to ispalo? Ja sam jednom pravila i to mi je otprilike bio jedini fail sa jelima koja saa pravila dosledno po receptu.
Link to comment
E kako ti je to ispalo? Ja sam jednom pravila i to mi je otprilike bio jedini fail sa jelima koja saa pravila dosledno po receptu.
tja... mislim da je ispalo dobro, ali sam koristila neki alternativni recept s vinom, a vino je moglo biti bolje. suvise je dominiralo, ali mislim da bi s boljim alkoholom bilo jako dobro.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...