Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

7 hours ago, dunja said:

@Dada I, kakav je bio, jel si sve smazala?

Odlican, mekan i ukusan! Nije veliki, ali taman da se pojede dok se ne osusi.

 

U receptu kazu da se moze dodati malo oraha i cokolade, pa sam dodala par kasika mlevenih oraha (bolje da su bili seckani, ali ove sam imala) i lomljenu crnu cokoladu - preporucujem 🙂!

  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, Dada said:

Odlican, mekan i ukusan! Nije veliki, ali taman da se pojede dok se ne osusi.

 

U receptu kazu da se moze dodati malo oraha i cokolade, pa sam dodala par kasika mlevenih oraha (bolje da su bili seckani, ali ove sam imala) i lomljenu crnu cokoladu - preporucujem 🙂!

 

pitam se da li ce ChatGPT da izbaci isti recept ako mu dam isti prompt :D

Link to comment
2 hours ago, dunja said:

 

pitam se da li ce ChatGPT da izbaci isti recept ako mu dam isti prompt :D

😂😂😂

Ne znam, probala sam jednom sledecu stvar: zadala sam ChatGPT-ju da mi napise sastav na temu kraj skolske godine za osmi razred osnovne skole, a odmah nakon toga je prijateljica uradila isto.

Dobile smo razlicite sastave, koji su, po mom misljenu, i bez obrade zasluzivali cvrstu cetvorku kod strogog, a pet kod blazeg profesora/profesorke.

Naravno da su imali slicne ideje (rastanak od drugova, novi pocetak, uspomene itd).

 

Uzgred, nemam 15 godina

 

Edited by Dada
  • Haha 1
Link to comment

Čorba od bundeve. Bundeva je ovoga puta pečena. Na zagrejanoj mešavini masl ulja i putera kratko sam propržio crni luk, jedna srednja glavica presečena na pola, par čenova belog luka, nekoliko listova žalfije, ubacio komade pečene bundeve, polovinu omanje kruške za svežinu, začinio biberom i muskatnim oraščićem, zalio vodom, pojačao vatru da provri, pa spustio da se lagano ukuva. Ne treba duže od pola sata. Kasnije sve ide u blender, a za garniranje sam ostavio komade pačene bundeve.

 

Juneći ribić sa kajmakom. Spremao sam pre dve-tri nedelje po prvi put u životu (ne sećam se ni da sam ikada poručio u kafani) i pokušaću da ponovim tu magiju sa nešto većom količinom mesa ovoga puta! Ribić očišćen od masnih delova i sečen na krupne komade, posoljen i pobiberen ide na vrelo ulje uz masne delove i listove lovora i grančice ruzmarina da se zarrumeni sa svih strana. Odvadim meso, ispržim sitno seckani crni i beli luk, celer i omanji paradjz, vratim meso, zalijem vodom i kuvam poklopljeno najmanje sat vremena pre nego što dodam krompir i šargarepu. Kad meso omekne, presipam u grnčarsku posudu i zapečem u rerni, verovatno je dovoljno 10 do 15 minuta. Poslednjih par minuta obilno zaliveno kajmakom. Kajmak sam poluslučajno uboo prošli put - neki kraljevački mladi, čak vrlo mlad, ali koji je zadržao onaj fantastični mlečni ukus.

 

Uz to pečem kruške, viljamovke, presečene na pola, sa puterom i služim sa orasima i onim fantastičnim Korab Trnica sirom sa začinskim biljem.

 

Salata moravska. Kao da je čitavo leto nisam pripremao, a preskočili smo i Niš kada smo nedavno odlazili u te krajeve.

 

s!AhmyS3AfXkgwgfddb-Qrt1c4sLuInQ?embed=1

Paprika je ispečena i čeka da se sama oljušti. Ako neće, moraću ja.

 

s!AhmyS3AfXkgwgfdeJa1PV5kSbeYsFA?embed=1

Paradjz fantastičan! 

Edited by Ras
  • +1 2
  • Wub 3
Link to comment

Da se pohvalim, svaka mi čast. 🤝

Kolač iz glave, kisela pavlaka, banana i borovnica, ima 15g šećera. Testo sam sama napravila jeeeej 

 

FB_IMG_1728989991136.thumb.jpg.a418fda921892225fd4faba717d73e78.jpg

 

FB_IMG_1728989994860.thumb.jpg.b3bd25abb52ca90bd2b1b316b0cb5b4b.jpg

  • +1 1
  • Wub 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...