Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

17 minutes ago, aram said:

Brte sestro jutros 15 stepena bilo, morao gornji deo trenerke doblačim. A i sad je 23.

Sad sam 100% sigurna da ne zivis u Italiji:lol:

Link to comment

slozenac od patlidzana i mlevenog sumskog pileta sa paradajzom i raznim nekim sirevima

 

i krambl od sumskih kupina..mozda sad ne izgleda impresivno ali ispod je 1kg sumskih kupina

 

img_2274.jpg

 

img_2273.jpg

  • +1 7
  • Wub 1
Link to comment
  • 4 weeks later...
On 28. 7. 2024. at 18:51, Klara said:

Ko još normalan leti uključuje rernu, smesta se samobanuj! 

 

Joooj, meni brže, čistije i manje usmrdi lađenu kuću od prženja, a elektro gril na terasi je samo san, u javi to je krš koji ne vredi pišljiva boba, plus se kuvaš na terasi. Pravda za pečenje leti!

  • +1 1
Link to comment

Ja pre neki dan naređala po receptu neke italijanske babe sa instagrama punjene paprike sa makaronama. U al je dobro bilo. 

 

Imala nekih 200 grama već onako aldente skuvanih makarona. Od onih mesnatih crvenih paprika napravila čamčiće (više čamce jer su bile velike). Prosula malo na dnu đuveč tepsije kuvanog paradajza i iseckala dva mekša sveža patadajza, dodala neki lidlov italijanski začin, beli luk, maslinovo ulje peršun i bosiljak, poređala čamce i punila sledećim filom:. Posebno izdinstala mlevenog mesa jedno 200 grama sa lukom, isti začini kao i za onaj sos dole uz dodatak bibera, ubacila makarone u meso i time filovala paprike, oko paprika ulila još oko decilitar, dva vode (lilnula pola vode, pola vina) da se ne zalepi, malo odgore još sve poprskala kuvanim paradajzom i stavila u rernu na oko 180 stepeni da se paprike peku,  jedno 30tak minuta pod folijom i 20tak bez folije da voda ispari i da se napravi sosić okolo. Paprika na kraju treba da bude mekana ali ne baš u fazi raspada, da zadrži formu. U međuvremenu napravila ređi bešamel, narendala sira unutra, ostavila malo sira i za odgore uz dodatak parmezana. Gotove punjene paprike prelila sosom i zapekla sve dok nije dobilo koricu.  Matora italijanska nona je razbila recept. Letnje jelo boli glava. 

 

Edited by hansolo
  • +1 4
  • Wub 1
  • Hvala 1
Link to comment

FB_IMG_1725198442561.thumb.jpg.d633ccc8131a4dd84954ace8c4391061.jpg

 

Završno jelo: u woku. Ostatak su faze do završnog, za malog probirača.

 

U woku: integralni i beli pirinač s jajima, svinjski but komadići, tikvica, luk, crvena paprika i malo meksičkog miksa, sos od paradajza i mlevenog kikirikija. Nemoguće je zaustaviti se :(

  • +1 1
Link to comment

Idi, bre.  Yum. Taman sam vecerao pa me ovo natera da opet jedem.
A "wok", , originalni, kineski je kao ovo, mada je kucni, nije industrijski, vidi se po rucki. 


DSCN8573.thumb.JPG.6d2421cfd67cdda3e48b38bfeaa85035.JPG

Sa toliko kineskih radnji u Srbiji, sigurno da i toga ima. Moze i tiganj, wok je kada ima puno sastojaka, kada se mesha, vatra treba da oblize i zidove , ne samo dno.
 

Link to comment
On 26. 8. 2024. at 23:06, Eleniko said:

nije bas kao kad ti zgotovi baba

 

ali pojedosmo pola pleha

 

za dobru svinju....

 

 

GV6M9I5WkAAy4PN?format=jpg&name=large



Nasa verzija, cerka pravila, tada 17 godina. Pirinac je drugaciji.

2017punjenapaprika01.jpg.149ca9bf39b59a100a733b1529a10de3.jpg2017punjenapaprika02.jpg.9f0e5c4c66b1756cef5cfb24cc2d0d62.jpg

Link to comment
On 26. 8. 2024. at 0:12, Svemir Zeka said:

FB_IMG_1724598530749.thumb.jpg.11d29ba0bc99b8938d4749ef10cc8199.jpg

 

Junetina i krompir u sosu mix svega i svačega (supa, začini, malo pečuraka), supica s knedlama i pržene paprike s pavlakom. 


Sta je ovo sa krompirom? Ja od paprikasa nisam dalje stigao.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...