Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Ukucani vole punjenu papriku, ali ne jedu papriku vec samo fil. Nekad pravim nepunjenu papriku, u fil ubacim papriku secenu na cetvrtke. Ima miris i ukus paprike :)

 

Link to comment

Očistiš, posoliš unutra i ostaviš naopako da odstoje pola sata. Ispereš i nema gorčine.

  • Hvala 5
Link to comment

Drugari, na koliko pecete stvari? Mislim generalno. Ja to radim na 220, al neko mi je skoro rekao  da pece sve na 180.

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Shan Jan said:

Drugari, na koliko pecete stvari? Mislim generalno. Ja to radim na 220, al neko mi je skoro rekao  da pece sve na 180.

generalno 180 radi posao za povrce, ribu i razna mesa - ako nisi cepidlaka ko ja a i ja cesto samo rknem na 180 kad me mrzi da se akam. pa kad je gotovo - gotovo. 

 

u principu nize temperature su zahvalnije jer se sve ispece ravnomernije i mozes da peces dok ne smatras da je gotovo. 

 

e, sad, veci komadi mesa su bolji kad se zaborave u rerni na niskim temperaturama na bar par sati pa se na kraju digne temperatura da se dobije fina korica - al to je obicno za specijalne prilike. 

 

sad, kod peciva i hlebova vaze druga pravila al tu je najjednostavnije pridrzavati se recepta. 

 

 

  • Hvala 1
Link to comment
On 24. 7. 2024. at 19:59, adam said:

veci komadi mesa su bolji kad se zaborave u rerni na niskim temperaturama na bar par sati pa se na kraju digne temperatura da se dobije fina korica

Umotani u foliju npr ili sve otvoreno do dizanja temp? Koja bi okvirno bila ta niska temp par sati?

Link to comment

Neophodno je da se komad zavrne u termostatnu kesu i dobro zapečati, kako ne bi gubio vlagu.

Npr, svinjsku plećku od oko 2 kg ostavim na 3-3.5h pri 120-130C, zatim razmotam i zapečem do reš korice na 180C u režimu ventilatora.

 

Edited by makaronee
o2p
Link to comment

moze da se sece kasikom

 

Spoiler

image.thumb.jpeg.e3d109b0b11973b247f1b489e782269d.jpeg

 

mrtva usta da ga jedu, štono kažu..

 

Edited by makaronee
  • +1 4
  • Wub 1
Link to comment
6 hours ago, kipo said:

Umotani u foliju npr ili sve otvoreno do dizanja temp? Koja bi okvirno bila ta niska temp par sati?

nista folija kod mene. samo 

 

guda - cela mrkva, luk, celer komadi i grancice majcine dusice na dno, gudu, komad posoljen i pobiberen, rknem na to, podlijem obicno pivom i u rernu na nekih 150 stepeni. svakih pola sata okrenem i prelijem tecnoscu s dna a ako nema, pivom. i tako jedno 3-4 sata, zavisi koliki je komad. kad je fino mekano, rknes temperaturu na 220 i zapeces. zaviris svako malo pa kad ti odgovara boja i struktura, to je to. racunaj otprilike pola sata - pola kila + kolko da se zapece ozgo na kraju, bude od 15 do 30min. 

 

jaga kevina - uspikujem s dosta bluka svukuda, izbusim i napunim mashallah. posolim, pobiberim i u pleh. jedno dec piva na dno i u rernu na 140 satima, opet uz redovno okretanje i prelivanje. i dodavanje piva da uvek bude tecnosti u tepsiji. vremenski slicno kao guda al to je stvarno okvirno, najbolje bocnuti pa videti. pa kad je fino mekano i spada s koske, rerna na 220 i kolko volis da se zapece. 

 

jaga po grcki (grk koji mi dao recept) - nacedi se par limuna pa se u to sipa maslinovo ulje otprilike 1-1 razmera. u to soli i bibera po zelji i sitno seckanog belog luka sto vise. pa se sve izmesa i tom masom se namaze jaga, umota u prozirnu foliju i rkne u frizider preko noci il bar 3-4 sata. izvadi se i u pleh s par grancica ruzmarina il origana il oboje ko voli. kafena soljica vode na dno, jaga i bilje preko i u rernu isto kao i ovo prvo s tim sto se preliva vodom.  

 

june, to ide odmah na visoku temperaturu, bar tako ja. obicno uzmem par rebara s koskom (rib roast, slika ispod), to pravim za goste. volim da mi je ruzicasto unutra pa tako pecem. prvo posolim, pobiberim i dobro namazem senfom sa svih strana, jal u prahu, jal iz teglice. zatim ugrejem tucani tiganj pa to oprljim na ringli sa svih strana pa tek onda u rernu, odmah na 220. 10 minuta na pola kila sto ce reci za komad od dva kila 40 minuta. ako je komad tanji od jedno 6-7cm, krace, nekih 35 minuta. al kao sto rekoh, ja volim pink unutra. 

 

Roasted and Reverse Seared Prime Rib

Edited by adam
  • +1 3
  • Hvala 2
Link to comment

Mislim da sam prvi put u životu uključio rernu na najjače, 275 stepeni, ventilator, gril. Jebenti ko da sam bacač plamena uključio. :shock_b:

  • Haha 4
Link to comment

Brte sestro jutros 15 stepena bilo, morao gornji deo trenerke doblačim. A i sad je 23.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...