Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

5 hours ago, detabo said:


@JakeBlues moze recept za paprikas?Hvala unapred emoji2.png

 

Može, naravno, mada recepata ima milion i svi su dobri, a i često se modifikuju u zavisnosti šta imaš od sastajaka kod kuće. :)

U ovom slučaju 4 velike glavice luka sam isekao sitno i kreno na pržim na ulju, na laganoj temperaturi. Malo sam posolio luk da bi pustio vodu i lepše se ispržio. Ulje za prženje treba da prekrije fino dno šerpe, luk mora da bude u konktaktu s uljem da bi se upržio., dakle ne treba biti škrt s uljem. 

Kad je luk počeo da se pretvara u caklastu masu dodao sam dva iseckana čena belog luka i malo kurkume. Kurkuma je nešto što ja volim, nipošto nije nešto što je deo tradicionalnih recepata za paprikaš. Ponekad umesto kurkume stavim i kari mešavinu, oko jednu kafenu kašičicu. Ali opet da napomenem, to je modifikacija recepta, nije tradicionalni način. Kad su se i beli luk i kurkuma sjedinili s crnim lukom, i kad su počeli već da se lepe za dno šerpe onda sam dodao jednu konzervu seckanog paradajza iz Linde, jer je mnogo bolji nego bilo koji paradajz koji se u ovo doba godine može kupiti bilo gde. A i o ceni da ne pričamo. I to treba upržiti jedno 10tak minuta, dok ne krene da liči pomalo na ajvar. Onda u to treba dodati jednu kašičicu suvog začina i piletinu iseckanu na sitne komade. Popržiti sve to još jedno 10tak min da piletina zabeli sa svih strana. Mešati često, da ne zagori. Onda u to dodati seckanu papriku (bilo je oko 700 gr piletine i isto toliko paprike), popržiti još oko 10tak min, i onda u to dodati vrelu vodu, kašičicu do dve slatke aleve paprike, četvrt kašičice ljute aleve (ovo je opcino i po ukusu), malo soli i bibera. Vrele vode dodati tek toliko da prekrije meso, dakle nema potrebe da se preteruje s vodom. I nek se krčka oko 20tak minuta. Onda probati, pa dodati po ukusu još soli, bibera i-ili aleve paprike. Nek se posle toga krčka na laganoj vatri oko 10tak minuta... i to je to.

Bilo bi lepo da sam imao šargarepu da i nju naseckam na kolutiće (i ubacim kad i beli luk), a tradicionalno u ovo jelo ide i krompir koji se dodaje isečen na kriške, koje će pustiti skrob i dodatno pogustiti ovo jelo. Kada se stavlja krompir onda se može naliti i malo više vode, makar ja to tako volim. 

 

  • +1 4
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...