Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Špagete "Aglio olio e peperonćino", varijanta "Ima se, može se" odn. "kad god ih pravim jedan italijanski šef kuhinje umre" :)

 

IMG-20200620-195412.jpg

 

Uočiti "uljeze".

 

IMG-20200620-202917-DRO.jpg

 

I kad je bal, nek je maskenbal - može i rendani parmezan.

 

Imam i sliku tanjira pre nego što je olizan, ali iz razloga pristojnosti neću da je uploadujem na Forum.

 

 

  • +1 1
Link to comment

pre je pripering neko kuking, pokupio sam stotinak malih stetocina koji su se dobrano uranili jeduci mi povrce po basti.neka ih sad nedelju dana da se ociste a onda :whistle:

 

NOmqyar.jpg

Link to comment
2 minutes ago, Bambula said:

Kako ih spremaš?Ja imam jedan recept al uvek valja neki nov naučiti :D

Saznaces za nedelju dana, :tongue: francuski, do jaja, kompikovan kao i sve francusko, pravim ga jednom u 10 godina jer me mrzi sve to

Link to comment
3 hours ago, Haralampije said:

pre je pripering neko kuking, pokupio sam stotinak malih stetocina koji su se dobrano uranili jeduci mi povrce po basti.neka ih sad nedelju dana da se ociste a onda :whistle:

 

NOmqyar.jpg

 

Genijalno! 

 

Izveštavaj, molim te! Nikad nisam spremao, ali francuski, odnosno, burgonjski, sa puterom i zapečeni u kućici, su sjajni. Sve drugo što sam probao, posebno neki paprikaš, bilo je grozno

Link to comment
3 hours ago, Haralampije said:

pre je pripering neko kuking, pokupio sam stotinak malih stetocina koji su se dobrano uranili jeduci mi povrce po basti.neka ih sad nedelju dana da se ociste a onda :whistle:

 

NOmqyar.jpg

slobodno se javi ako ti treba još jer sam upravo uslovila pola velike kese te balave bagre. 

 

sutra kupujem beli luk i pravim witches brew da fajtam biljke. ako ni to ne pomogne ima da radi pužomor.

 

čime ih pereš od sluzi, koprivom?

Link to comment
35 minutes ago, banatjanin said:

 

 Nikad nisam spremao, ali francuski, odnosno, burgonjski, sa puterom i zapečeni u kućici, su sjajni. 

E taj :cool:

Link to comment
13 minutes ago, beta kentauri said:

slobodno se javi ako ti treba još jer sam upravo uslovila pola velike kese te balave bagre. 

 

sutra kupujem beli luk i pravim witches brew da fajtam biljke. ako ni to ne pomogne ima da radi pužomor.

 

čime ih pereš od sluzi, koprivom?

puno vode , sirceta i soli

Link to comment

Posle pola dana ulazim u zavrsnu fazu spremanja francuskih puzeva.Prvo sam ih jednog po jednog oprao u vodi cetkicom, pa potopio u mesavinu vode, sirceta i soli.Posle 2-3 sata sam ih isprao od sluzi i stavio da se kuvaju za zacinima i vinom.napravio i "fil" kojim se pune kucice od putera, karanfilica,cimeta, bibera,m orascica, bluka,cluka,persina,soli. Sad sledi ciscenje puzeva i filovanje, pa u rernu preliveni vinom.Teska fizikalija...zato ih i pravim samo kad se pojavi Halejeva kometa :D 

 

rxwrt2Z.jpg

 

kolUhCM.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...