Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

1 minute ago, Host said:

Gde se kupuje taj Carnook sir i posto je? 

Metro, 1600 din za kg. Mlekara Dana, Vrbas. Pakovanja od recimo 300 gr u komadu. 

Ranije ga je bilo u Idei ali ga više ne nalazim. 

Link to comment
11 minutes ago, maheem said:

putaneska je zakon.
a charnok...mozda sam ja naletao na losa izdanja, bio mi je poprilicno plasticnog ukusa. svaki uvozni "parmezan" mi je bolji

Jeste parmezan bolji, nema tu diskusije. Samo o kom cenovnom rangu pričamo? Mislim da je teško u Srbiji naći bilo šta ispod 2500 dinara za kg, i to na baš sniženju. 

 

Neko je ovde preporučio Čarnok pre par godina. Nemam takvo plastičarsko iskustvo, ali imam utisak da je ranije bio više kristalizovan, ako se razumemo. Ali i dalje je dobar. Ne znam da li imaju različite serije (recimo ako prodaju na ceo kolut ili ove popularnije manje kolutne isečke. 

Link to comment
Just now, Host said:

Jesi bio skoro u onoj italijanskoj prodavnici u Smarkovica? Cini mi se da odlezala parmi djana nije mnogo skuplja. 

Ajd baš ću otići ovih dana, pa ću izvestiti. Hvala na ideji. 

Link to comment
26 minutes ago, pacey defender said:

Jeste parmezan bolji, nema tu diskusije. Samo o kom cenovnom rangu pričamo? Mislim da je teško u Srbiji naći bilo šta ispod 2500 dinara za kg, i to na baš sniženju. 

 

 

grana padano na pijaci u komadu od 300ak grama je mislim 1600 dinara za kilo.

Edited by darling
Link to comment
11 hours ago, pacey defender said:

Jeste parmezan bolji, nema tu diskusije. Samo o kom cenovnom rangu pričamo? Mislim da je teško u Srbiji naći bilo šta ispod 2500 dinara za kg, i to na baš sniženju. 

 

Neko je ovde preporučio Čarnok pre par godina. Nemam takvo plastičarsko iskustvo, ali imam utisak da je ranije bio više kristalizovan, ako se razumemo. Ali i dalje je dobar. Ne znam da li imaju različite serije (recimo ako prodaju na ceo kolut ili ove popularnije manje kolutne isečke. 

 

odličan je Čarnok, ali baš u Metrou imaš Grana padano za oko 1600 dinara za kilogram i to bolji od osvih onih vakumiranih preskupih trouglova koji se prodaju po marketima. Mislim da je Parimigiano Reggiano bio oko 2300 poslednji put.  Istina, komadi su bili oko 2kg, ali uzmeš sa nekim pa podeliš. ja pola sebi, pola klincima, komad kevi, i taman zaliha za mesec dana.

Edited by banatjanin
Link to comment
On 7.2.2020. at 9:24, darling said:

posto je mileram kod tebe? i lisnati sir? 

Naveo sam te na krivi trag. Rusi prodaju neki ruski sir, a mileram je od ovog pored. Iz šajkaša. Ja uzmem malu čašu, to je ono dva deci, 120 din. 

Lisnati je kod njega 700, probao sam, šta znam. Nije me kupio. 

Edited by nisam ja
Link to comment

zanimo me info, nasla sam jednog i jedinog na kalenicu, prodaje lisnati za 1300, a donosi mileram i slatku pavlaku ako narucis, za 1000 dinara kilo. brate. 

 

gde smo ono pisali pijacni barometar, kupila sam parmidjano redjano zaneti za 1750 kilo :D

 

 

 

Edited by darling
Link to comment

Šta je lisnati sir? Onaj u rolni, mokrinski? Ako jeste, 1300 je pljačka. 

Najbolji mokrinski u univerzumu, kod Danice Terzić, košta 800 kila. Istina, do Soluna sto somuna... 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...