Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

i vidi, ovo sa sveže umešenim je baš mamojebno dobro.
jok i nije :Duf, jedu mi se sad vraški, u supi, sa makom, sve po malo, kako godmoraću dići lenju guzicu i učiniti nešto po tom pitanjubtw moji svi imaju mašine po kućama osim mene, ja sam sopstvena prababa :s_w:
Link to comment

e, kaki sam karakter, dakle stvarnood sinoć balavim na domaće rezance, i danas napravim -- tavče na gravče :Dal šta da radim kad mi se i to prijelo, bašsvejedno, 1 rezanci će biti spravljeni i ubiveni koliko sutra

Link to comment

juneći, može bi i teleći, jerbo nije gabaritan, jezikstajao u pacu 4 dana, malo izmenjenom u odnosu na ovaj recept:http://www.guardian.co.uk/lifeandstyle/2011/may/07/tongue-oxtail-pigs-cheek-recipessad ga kuvam, a i sos će biti drugačiji

Link to comment

bas sam hteo da te pitam gde je nestao jezik:)ja moram negde da izvadim stari recept moje mame, ona je pravila jezik spikovan karanfilicem - pozabadaju se isti u jezik i stavi u pac pa se onda kuva,to pamtim

Link to comment

vidiš, i ovde u pac idu karanfilići, ali sam ga kuvao bez toga.taman da mu da "žicu", a da ne miriše previšeovo je odlično ispalo, najbolje skuvan jezik u mojoj karijeri.meso je premekano, na leba da ga mažeš, slano perfektno, mirišljavo koliko treba, bez onih teških mirisa koje jezik ume da ima.štonokažu: miriše ko bakin, mekan ko dekin.nek se ladi do sutra, danas objed po slavama.smisliću mu dva sosića, jedan od inćuna, drugi sa karijem

Link to comment

sinoc napravio svoj prvi kimchi. evo ga u kofi od 20 litara, dobro nije puna ni do pola ali sam se preracunao. nema veze, bice dobra kofa za djubre kada pojedemo kimchi.nije mi ispao na ukus u svezem stanju kao od moje mentorke, ona ima OCD pristup svemu, secenju, merama, itd pa je kod nje rekao bih na delu laboratorijski kvalitet, dok ja samo gledam da to zdudam na brzinu nekako i izadjem iz kujne.ali je zanimljiva kombinacija ukusa, za sada je gorko slatko blukasto djumbirno, kapiram kada provristi kiselost bice dobro.plan je da se izede u ponedeljak navece kao salata za bozicnu curku.

Edited by gazza1
Link to comment

isekao krompir na krupno, isekao cveklu, stavio cluk i bluk, začinio, preko toga poređao sv.vrat koji sam pre toga usenfio, nauljio i zaljutio.Sad sve to u renu na 2.5 sata

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...