Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Auu. Sad si me osramotio, ja samo one iz supermarketa umem da napravim.
ja najvolim te iz supermarketa, i josh da namerno propustim nekoliko koraka u procesu proizvodnje, pa da ispanu spljeskane :wub:to su pashtetice! -_-
Link to comment
a na kraju se iseckaju nožem, zar ne? :)moja prababa je tako pravila, baba se već odala čarima konzumerizma i imala mašinu za rezance :D (isto sam praviš, ali bez oklagijanja i seckanja, to odrađuje mašina)
jap, nožem. i kod mene je zapravo prababa u pitanju.keva ima mašinu, uvek imam u šteku njene suve rezance. sad nestalo, i vidi, ovo sa sveže umešenim je baš mamojebno dobro.1 jaje i oko 100 gr brašna, to je sve. samo tvrdo testo, da odmori, posle oklagijom jaaaako rastanjiš, poprašiš brašnom, namotaš, i režeš. u supi samo dok isplivaju, 10 sekundi
Link to comment

beshga banatjane, ti uvek nadjesh neshto da je lako, kad ja moram da neshto drugo <_<a i imam u shteku materinih rezanaca :s_w:edip. u poslednje vreme sam pochela da malo pristojnije kuvam (da ne rechem - manje se baca!) ali i to samo zato sto sam se vratila korijenima. ful recept, sol i papar, nishta egzibicija :isuse:

Edited by thermal bug
Link to comment

jedno vreme sam imala maniju pravljenja domaće testenine. zelene (spanać), ciklama (cvekla), narandžaste (šargarepa)ne samo da super izgledaju, nego te sveže pravljene su vr'

Link to comment
meni je pista više slan nego ljut
+1I to nepodnošljivo slan. Ne znam koji je to fazon, za duže trajanje? Svaki put se zajebem i userem nešto, ljutinu ne stignem ni da okusim koliko je slano.
Link to comment

Ne vredi, ne volim takve stvari koje mi forsiraju nešto, kao ona Kotanyi tucana što takođe ima krdo soli u sebi. A ja ne jedem slano, uglavnom. Drugo, često bih je stavio kao dodatak u neki čili ili nešto u tortilji, jednostavno ne može da funkcioniše za moj prag slanoće.

Link to comment

Problem je generalno, čak i ako praviš za više osoba. To bi značilo da soliš za one koje ne vole ljuto, a za one koje vole ne. Ne volim te mešavine više bazičnih ukusa, to je između ostalog razlog što ne trošim Tabasko. Dok zaljutim koliko volim, to postane kiselo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...