Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

smanji kolicinu, ja stavim kockicu tamnije na po kile mesa. al ok je i bez, sa braun cukrom npr.edip: sacu zguzvam neku pitu na brzaka

Edited by aram
Link to comment

čili kon karne. a za tvist ću još videti. ako u radnji nađem zreo avokado, napraviću i gvakamol, ako ne nikom ništa. možda napunim tortilje čilijem, a možda samo obarim malo pirinča. juneća supa sa dodatkom šećerne kosti (hvala penzionerima u 9 ujutro u merkatoru, koji su mi ukazali na lepo isečene i spakovane kosi - 5komada za 50 para), pućka od jutros na šporetu, banaćanin stajl. mađarska tarana za supu spremno čeka. kolače za danas sam rekvirirala sinoć u gostima.

Link to comment

umesio sam, prvi put, domaće rezance za supu, one na oklagijU, i to po sećanju, kako je baba radila.uspelo.od jutros se krčka juneća supa, šapuće, miriše pored, ja mesim, mirišu ona domaća jaja u testu i brašno pod rukom, jbt, uživanje, ti nepatvoreni, jednostavni, rustikalni, primarni mirisi namirnica.pečem i pile, opet domaće, ništa koncentrat, džgoljavo, ali opet mirišljavo, pire krompir, pita bundevara. lepota jednostavnosti.sipo čašu pino noara, i sad se kucam s vama. aj uzdravlje :)lepa je nedelja, čak i kad je bljuzgavica

Link to comment

ne fali nista ni kupovnom lisnatom testu, al ja uvek zaboravim da ga kupim :)ali fil uvek pravim sam, kupovnim nikad nisam zadovoljan. probaj jednom, nema sansi da ti ne uspe.

Link to comment
. lepota jednostavnosti.sipo čašu pino noara, i sad se kucam s vama. aj uzdravlje :)
uzdravlje i tebi :)meni, tkđ, ništa nije draže od tih jednostavnih jela, naravno, pod uslovom da baratam pravim namirnicama ... ti mirisi nemaju alternativu
Link to comment
umesio sam, prvi put, domaće rezance za supu, one na oklagijU
a na kraju se iseckaju nožem, zar ne? :)moja prababa je tako pravila, baba se već odala čarima konzumerizma i imala mašinu za rezance :D (isto sam praviš, ali bez oklagijanja i seckanja, to odrađuje mašina)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...