Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

nisam ga ja spremao, nego sam prisustvovao spremanju istog.s obzirom da sam na oltar svevišnjeg kimčija prineo svežih namirnica iz bloka 70, preneta mi je sveta tajna.ruku na srce priznajem da je ova ceremonija održana na dorčolu pa ću tek svoj prvi kimči moći da proglasim vračarskim.realno, ovo bi trebalo da fermentira jedno 10 dana, ali ću u edukativne svrhe već za 4-5 dana otvoriti manju teglu da pratim kako se ponaša.recept je u glavi, saopštiću neku varijaciju ovde kada budem pravio. mislim da nemam sve sastojke da bude 1 na 1 ovakavrecimo fali mi korejska ljuta tucana paprika, koja je za ovo u sta se mi kunemo ovde tezak mamojeb, uzasno je ukusna, ima taj neki malo smokey ukus i ljuta je ali toliko sofisticirano i fino, da bukvalno mozes da je jedes samu.takodje mi fali nekakvo spec pirinčano brašno koje se stavlja u ovaj sos koji sjedinjuje sve, on zajedno sa ribljim sosom igra ulogu pospešivača fermentacije, moram da probam da vidim kako radi obično.ostalo je izi pizi, ima sve kod nas: kineski kupus, daikon, šargarepa, susam, crni susam (možda i nema ali mislim da ima a i da nema nije bitno), djumbir, beli luk, crni luk, mladi luk, riblji sos.
Imam po kila korejske fine 'mild' ljute tucane paprike, pukim slucajem dopala mi saka, odlicna za sve :naughty:
Link to comment
daj malo tog pukog slucaja i nama obicnim smrtnicima
Moze, u zamenu za neke recepte i malo tog kimchija :)Provericu kad stignem do kuce ali mislim da imam bas ovu sa neke od prethodnih slika
Link to comment

treci dan fermentacije kimčija istekao. otvorio teglu da predupredim lansiranje poklopca u zrak i izvrsim probu. ukus izvrstan, kiselost i smrad na optimumu, ne bi valjalo da se produzi. u to ime, tegle iznete na terasu i zavijene u peskiric da ne nazebu na ovaj mraz napolju. allahu dz.s. se molim da ne fermentise vise inace cu navuci komunalnu policiju na vrat.krenuo da kuvam neke ostatke od suvog mesa i slanine kod zlatiborca, u to narokao neku slaninu sa rebrima i zamrzivaca od ko zna kada. mislim da se pomalo kajem jer sam vec u trecem satu kuvanja, stan smrdi kao da je zlatiborska pusnica, a kozurica tvrda kao na pocetku. mislio sam da u skuvano suvo meso i slaninu roknem socivo (umeso pasulja) ali kako je krenulo, bice za sutrasnji rucak a ne veceru danas.

Edited by gazza1
Link to comment

allah dz.s. je veliki i ucinio je svoje, kozurica je ukusna i mehka kao dusa, dodao socivo, celera, suha povrca, paradaznikova soka, timijana, bibera i lovora i sada se tiho krcka. mesa i slanine ima vise no povrca, pravo jelo za -10C.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...