Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Ne verujem da ste se posvađali oko optimalnog načina sečenja luka.

Ovo su neke dubine netrpeljivosti u koje me je strah da zavirim.

 

Ne seri. Da je ovakvu epohalnu glupost lupio neko ko ti je na crnoj listi, hajkao bi ga mesec dana po svim temama.

Link to comment

Ne verujem da ste se posvađali oko optimalnog načina sečenja luka.

Ovo su neke dubine netrpeljivosti u koje me je strah da zavirim.

 

 

pa to je ovaj ljakse netrpeljiv..odmah vredja i salje otrov..meni je njega jako zao,inace mi je na il ali sam sad nazalost kliknula ,nikad necu nauciti :(

Link to comment

Ne seri. Da je ovakvu epohalnu glupost lupio neko ko ti je na crnoj listi, hajkao bi ga mesec dana po svim temama.

 

Prvo, ne mislim da je glupost, već da jednostavno nije primetila, kao što kaže, razliku u dugo kuvanim jelima. Ja jesam ali tek posle dugog iskustva sa jelima koja se kuvaju satima i satima.

 

Drugo, ja ovde više ne progonim ni ljude koji me ispsuju i izvređaju, uz pominjanje majke, bez ikakvog razloga i povoda, a za to ne dobiju ni jedan sat bana, tako da mislim da su slobodni i da izražavaju svoje mišljenje o tome kako se seče luk  :lolol:

 

Da se ne mešam dalje u ovo, mislim da preterujete i da mi ovo liči na situaciju u kojoj dve engleske bake kuvaju u rustičnoj TV kuhinji oko koje su bodljikava žica, vučjaci i mitraljeska gnezda. Ne vidim čemu to, neka misli Ivy kako hoće, vi mislite kako hoćete, move on, nebitno je :)

 

Odoh da kuvam belizeanski sos od žutog habanera, biće dojaja ljuto i aromatično, nadam se.

Link to comment

...

 

Kao što rekoh, sereš. I uopšte mi nije jasna ta tvoja potreba za selektivnom medijacijom i branjenjem, mogao si prosto da preskočiš ovo, s obzirom da znam da znaš da je epohalna glupost, pošto nisi baš kulinarski početnik. Kao što vrlo dobro znaš i da nema veze samo sa jelima koja se spremaju satima, probaj da dinstaš deset minuta luk na kockice i luk na tanka rebarca, i videćeš razliku.

 

Nemam problem sa tim kad neko nešto ne zna, stvar je u tome da neko nešto ne zna i non stop ubeđuje sve kako je u pravu. Ako može da postoji PZD i SZD, ne vidim zašto ne bi i KZD.

Edited by ljakse
Link to comment

ovde smo samo jako razliciti i nikada se necemo sloziti i to traje vec godinama....ovi sto su metodicni i precizni i ja sto sam haoticna i impulsivna..

 

meni je neki recept samo okvir/predlog a nekima je hram/zid..i to je u redu.

Edited by ivy
Link to comment

Nego, gde uopšte u Beogradu ima da se kupi dobar pasulj? Sve ređe ga spremam, ono što se prodaje po samoposlugama nije za ljudsku upotrebu.

Jbg nije Beograd, ja u na pijaci u Zemunu nabavljam, ima neki covek 7-8 tipova pasulja, od onih malih belih velicine kao mali nokat pa do velicine palca, a sve raznih boja (ne znam tacna imena, ali znam da ih ima i raznih boja pa biram po izgledu) kada se od Nadovezinog restorana ide ka pijaci kroz onu malu ulicicu odmah drugi red malo sa desne strane

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...